Results from 2015 German Open Championships - WDSF Grand Slam Latin 13. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

WDSF Grand Slam Latin 13. august 2015

Final

1  Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno Rusland
2  Marius-Andrei Balan & Khrystyna Moshenska Tyskland
3  Gabriele Goffredo & Anna Matus Moldova
4  Timur Imametdinov & Nina Bezzubova Tyskland
5  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Frankrig
6  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
8  Andrea Silvestri & Martina Váradi Ungarn
9  Umberto Gaudino & Louise Heise Danmark
10  Edgar Marcos & Alina Nowak Spanien
11  Maxim Stepanov & Ksenya Rybina Tyskland
12  Anton Aldaev & Natalya Polukhina Rusland

Quarter-final

13  Timur Yusupov & Sofya Kharina Rusland
14  Jenya Suvorov & Jenya Libman Israel
15  Malthe Brinch Rohde & Sandra Sorensen Danmark
16  Konstantin Gorodilov & Dominika Bergmannova Estland
17  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Rumænien
18  Mihai Paraschiv & Diandra Aniela Illes Rumænien
19  Alexandr Makarov & Yuliya Remizova Rusland
20  Juan Gomez Prieto & Marina Mangione Spanien
21  Giacomo Lazzarini & Roberta Benedetti Italien
22  Nikita Pavlov & Ekaterina Sharanova Rusland
23  Kirill Kolpashchikov & Lyubov Gabbasova Rusland
24  Nikolai Mikadze & Yana Novikova Rusland
25  Marek Bures & Anastasia Khadjeh-Nouri Tyskland

Round 5 (top 48)

26  Vladimir Vasilevich & Anna Ilina Rusland
27  Artur Balandin & Anna Salita Tyskland
28  Fedor Polyanskiy & Dina Akhmetgareeva Rusland
29  Nikita Bazev & Hanna Run Oladottir Island
30  Yan Bang Bang & Zhu Jing Kina
30  Alexandru Ion & Diana Andreea Toma Rumænien
30  Mstislav Kazakov & Alena Kazakova Rusland
30  Jokubas Venckus & Migle Klupsaite Litauen
34  Anton Belyayev & Antoaneta Popova Canada
35  Kostantyn Samarskyy & Isabelle Tay Singapore
36  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Rusland
37  Vyacheslav Benko & Elena Klepikova Rusland
37  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Tyskland
39  Winson Tam & Anastasia Novikova Canada
40  Roman Gerbey & Martina Plohl Ukraine
40  Igor Sannikov & Anna Anakina Rusland
42  David Jutge & Tatiana Podgornaia Frankrig
43  Nikolaj Lund & Marta Kocik Danmark
44  Ionut Alexandru Miculescu & Andra Pacurar Rumænien
44  Tomas Tanka & Dominika Feketova Slovakiet
46  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
47  Gustavs Ernests Arajs & Katharina Würrer Østrig
48  Radek Mucha & Yana Grishchenko Tjekkiet

Round 4 (top 96)

49  Razvan Florin Dumitrescu & Jaqueline Joos Tyskland
50  Telmo Madeira & Vanessa Ferrao Portugal
51  Shim Young Eun & Line Martin Smed Danmark
52  Marco De Angelis & Alice Fabrizi Italien
52  Egor Petrov & Anna Argun Rusland
52  Gu Qingwu & Yuliya Steshenko Kina
55  Bojan Lazareski & Tjasa Novak Jugoslavien
56  Adria Martos Serra & Katerina Paraschou Spanien
57  Jia Ming Li & Ziwei Li Kina
57  Pawel Tekiela & Aleksandra Konstantinova Polen
59  Aleksey Polovnikov & Mariya Potemkina Rusland
60  Eric Testa & Federica Brezzo Italien
60  Marius Toperczer Muresan & Claudia Ketonen Finland
62  Eric Damian & Cezara Banu Rumænien
62  Rosario Renda & Santina Gambino Italien
62  Stefano Vidoni & Sara Lauri Italien
65  Jakub Perzanowski & Karolina Skowyrska Polen
66  Pavel Silantev & Alisa Sadovnikova Rusland
67  Arthur Ankerstein & Georgiana Barbu Tyskland
67  Andrea Bolzoni & Anna Stedile Italien
67  Jan Janzen & Viktoriya Litvinov Tyskland
70  Aleksey Birman & Ulyana Pustovalova Rusland
70  Damian Makowski & Malgorzata Borsuk Polen
70  Lorenzo Sica & Mie Lincke Funch Danmark
73  Yuriy Lioli & Valeriya Remina Rusland
73  Ilya Mazurov & Vasilina Belomestnova Rusland
75  Petter Engan & Kine Mardal Norge
75  Salvatore Termini & Federica Cillari Italien
75  Vladimir Tkachuk & Violetta Dzenik Rusland
75  Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kasakhstan
79  Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Tyskland
80  Michal Hornicek & Darya Kartyshova Frankrig
80  Sergey Minaev & Angelina Troshina Rusland
80  Lars Erik Pastor & Ecaterina Petrova Tyskland
83  David Diaz Falcon & Mireia Balada Sanchez Spanien
83  Lei Jiaming & Lin Zi Xuan Kina
83  Valentin Kosmachev & Alena Kochengina Rusland
86  Aleksandr Ivanov & Mariya Usanina Rusland
86  Oleksandr Khodenko & Ekaterina Mishina Rusland
86  Lukas Petkevicius & Ugne Kamarauskaite Litauen
89  Ilya Gavrikov & Karina Yusupova Rusland
89  Aleksey Kibkalo & Tatyana Kogadey Caymanøerne
89  Leonid Tishkin & Vanesa Maneva Bulgarien
92  Victor Catalin Cauca & Paula Diana Otiman Rumænien
93  Shinawat Lergon & Krittaporn Manasuth Thailand
94  Ivan Korotchenko & Anna Kudryavtseva Rusland
94  Maksim Pavlov & Aleksandra Kuznetsova Rusland
94  Fabian Taeschner & Darja Titowa Tyskland

Round 3 (top 143)

97  Andrzej Cibis & Victoria Kleinfelder Tyskland
97  Ivan Karastoianov & Gabriela Burgazlieva Bulgarien
99  Lars Olav Eltervaag & Alexandra Ciosinska Norge
99  Alexis Leonardo & Justine Reynaud Frankrig
101  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet
101  Dominykas Dauksas & Svetlana Azarova Litauen
101  Mantas Kirvelis & Viktorija Senker Litauen
101  Kirill Medyanov & Elizaveta Semjonova Estland
101  Frank Zegels & Laura Jottay Nederlandene
106  Shang Zhehao & Xie Wanyu Kina
107  Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet
107  Alexis Bergeon & Johanna Rivier Frankrig
107  Alon Mugerman & Tal Kogan Israel
110  Gerald Jamili & Cherry Clarice Parcon Filippinerne
110  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
112  Vitaliy Zakharov & Zala Fuchs Slovenien
113  Roman Besedin & Valeriya Dolmogombetova Rusland
113  Branislav Elias & Jana Hradilova Slovakiet
113  David Odstrcil & Tara Bohak Tjekkiet
116  Park Sang Duk & Mon Boyoung Sydkorea
117  Michail Dezhurov & Yelena Borovskaya Kasakhstan
117  Pedro Eugenio & Carla Silva Portugal
117  Liu Nai Ming & Wei Rui Kina
117  Cristian Pontarelli & Lisa Dalla Pozza Italien
117  Zhu Yingzhou & Chunyu Mao Kina
122  Stanislav Shteynberg & Polina Sukhneva Rusland
123  Laszlo konstantin Kalmar & Kastanja Rauhala Finland
123  Maksim Ledovskoy & Diana Satskevich Rusland
123  Dmitriy Lugin & Darya Tkachenko Rusland
123  Viktor Szabó & Vanja Vujic Kroatien
127  Vitaliy Scherbakov & Juliana Menzinskaja Rusland
127  Zi Ye Xu & Nai Yu Zhang Kina
129  Jason Cicard & Regina Kleinfelder Frankrig
129  Nicola Leprai & Martina Restuccia Italien
129  Evgeny Urazgildeev & Anna Sozina Rusland
132  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
132  David Andreas Schoenian & Justina Spaicyte Litauen
134  Alexandru Valentin Dumitru & Ekaterini Kratira Grækenland
135  Edvinas Ringys & Aiste Survilaite Litauen
136  Alessandro Cuoco & Olga Kosareva Schweiz
136  Joel Marques & Sara Lourenço Portugal
138  Vlad Donosa & Otilia Gologan Rumænien
138  Arturs Freimanis & Zaklina Sola Letland
140  Jan Albeck & Alice Ligouis Tyskland
141  Pedro Vieira & Soraia Oliveira Portugal
142  David Ovsievitch & Elisabeth Wormsbecher Tyskland
143  Evgeniy Yanchenko & Vitalina Gigashvili Rusland

Round 2 (top 204)

144  Peter Rupp & Sabine Deck Tyskland
145  Faruhdzhan Mamadzhanov & Nadezhda Burau Kasakhstan
146  Nuno Andrade & Ana Rita Paiva Portugal
146  Vyacheslav Dobrov & Yana Lvova Rusland
146  Vladimirs Volozaninovs & Paula Kukute Letland
149  Alejandro Jimenez Garabaya & Paula Braojos Spanien
149  Sum Chun Ng & Wai Yi Lam Hongkong
151  Hans Christian Kogsboll & Charlotte Winding Larsen Danmark
151  Hui Nan Shao & Yi Wei Kina
151  Danila Telpukhovskiy & Oliwia Popek Polen
154  Brodie Barden & Lana Skrgic De-fonseka Australien
154  Sergey Dementyev & Viktoriya Kolbenkova USA
154  Chen Junan & Yu Qiu Fan Kina
154  Wang Ying & Du Jiaze Kina
154  Sergey Zheltov & Polina Shvab Rusland
159  Michael Angelo Marquez & Stephanie Sabalo Filippinerne
159  Nicolo Barbizi & Julie Gravesen Danmark
159  Lin Yuan Biao & Zhao Han Kina
159  Erhan Kus & Seda Arigul Tyrkiet
159  Denis Seregin & Anastasiya Vayradyan Rusland
164  Alexander Mikailov & Rocio Aceña Spanien
164  Boris Peyss & Lisa Marie Bauer Tyskland
164  Man Rulin & Lu Meiyu Kina
167  Tobias Fladby & Rikke Lund Norge
167  Adrian Fontenla Barinaga & Volha Abrazhevich Belarus
167  Artur Posedkin & Deborah Suker Kroatien
170  Stefano Galletto & Carlotta Bollea Italien
170  Merkys Midvikas & Goda Simaityte Litauen
170  Andras Szeles & Viktoria Meszlényi Ungarn
173  Eugen Plotnikov & Sophie Schütz Tyskland
174  Adan Fernandez Jimenez & Mariela Robles Spanien
174  Igor Litvinov & Valeriya Kabieva Rusland
174  Justinas Mejeris & Neda Andriekute Litauen
174  Miha Zerjav & Valeriya Musina Slovenien
178  Zhang Andi & Xu Shanshan Kina
178  Azat Koshirbaev & Alima Niyazbekova Kasakhstan
178  Artem Lazarev & Amalie Stampe Danmark
178  Dominik Vodicka & Olga Voronina Tjekkiet
178  Przemyslaw Wojszel & Magdalena Kowal Polen
183  Nariman Ashenov & Aruzan Aldasheva Kasakhstan
183  Vincent Costanzo & Nicole See Tyskland
183  Luo Shun & Cui Can Kina
186  Vladimir Fedorov & Darya Kozlova Rusland
187  Anders Koch & Victoria Ore Petersen Danmark
187  Tim Puts & Peia Prawiro Atmodjo Nederlandene
187  Oleh Sokyrka & Deborah Rufinelli Italien
190  Antonio Tarantino & Anna Goglia Italien
191  Dénes Bödi & Diana Gyurits Ungarn
191  David Lopez Fernandez & Jessica Garcia Perez Spanien
193  Gonçalo Filipe Ferreira & Patricia Carmo Portugal
193  Kevin Santana & Ana Carolina Faustino Portugal
195  Matti Kaksonen & Silja Rantala Finland
195  Benedikt Seigner & Sandra Schussler Tyskland
197  Calogero Frisina & Jelena Balac Tyskland
197  Ionut Vorodi & Andreea Ioana Avram Rumænien
199  Sergey Kostenko & Ulyana Arkhangelskaya Rusland
200  Giuseppe Morsello & Dilovan Arslan Tyskland
201  Vyacheslav Samokhin & Polina Teleshova Rusland
202  Dragos Ana & Darya Gerenchuk Tyskland
203  Gianluca Carello & Teresa Carello Tyskland
204  Li Mingxuan & Zhou Wan Ting Kina

Round 1 (top 314)

205  Filip Debelec & Marijeta Rimay Kroatien
205  Stefano Furlan & Alessia Lissandron Italien
207  Aleksey Bykov & Darya Dormidontova Rusland
207  Adrian Jamaly & Vitalina Porshnyeva Tyskland
207  Yun Ho Kim & Ku Chae Lim Sydkorea
207  Jia Wen Li & Han Xu Kina
207  Kim Seongbok & Kim Min Ju Sydkorea
207  Zeng Siyuan & Wang Yaxin Kina
207  Luo Yao & Xin Zhang Kina
214  Till Ameln & Viktoria Schaaf Tyskland
214  David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
214  Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Danmark
214  Illya Korovay & Antonia Petritzikis Tyskland
214  Marvin Ochs & Lydia Bruel Tyskland
214  Shota Suzuki & Maimu Morita Japan
214  Remus Tan & Riane Low Singapore
221  Chua Zjen Fong & Evon Chong Malaysia
221  Jonathan Maier & Romy Kuhlmann Tyskland
221  Giuseppe Megna & Elisa Termini Italien
224  Cedric Hingwai Chan & Jennifer Lai-Ki Tin Kina
224  Andrey Kitsun & Natalia Korsak Belarus
224  Carlos Enrique Schmiedl Clavijo & Ilona Bilotserkovska Tyskland
227  Egor Kondratenko & Evangeline Norgaard Danmark
227  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
229  Wojciech Potaszkin & Karen Byrne Irland
230  Alexander Enz & Agnes Forsthuber Østrig
230  Fabian Löw & Valentina Gabriele Tyskland
230  Evgenyi Smirnov & Oksana Motyshen Rusland
233  Klemens Hofer & Barbara Westermayer Østrig
233  You Sung Hwang & Ji Su Kim Sydkorea
233  Georgian Alin Ion & Maria Daniela Vasile Rumænien
236  Wan Man Ho Gordon & Lok Yiu Tang Hongkong
236  Alexander Horn & Valeria Jäger Tyskland
236  Christopher Mariegaard & Kamilla Koue-mortensen Danmark
236  Ricardas Sinkevicius & Laura Avizenyte Litauen
236  Nguyen Thanh Truc & Danh Nguyen Thuy Trang Vietnam
241  Giuseppe De Bari & Tina Frenzel Tyskland
241  Martin Friedrich & Julia Klein Tyskland
241  Cheung Cheuk Him & Ho Hei Man Hongkong
241  Matej Madeja & Lenka Sepelová Slovakiet
241  Bálint Temesvári & Paula Hude Kroatien
246  Ze Xi Fu & Xue Bai Kina
246  Qu Jia Hui & Wu Jiaxi Kina
248  Yeung Yiu Au & Ko Hei Tung Hongkong
248  Dmitry Korolev & Ekaterina Tsarik Rusland
250  Pavel Sluka & Elizaveta Kuklina Tjekkiet
250  Antonio Valerio & Valentina Avagliano Italien
250  Andreas Wenzler & Verena Lieb Tyskland
250  Han Ziyang & Hu Xue Kina
254  Christian Frey & Lisa Pumilia Tyskland
254  Björn Pemer & Katja Lujan Engelholm Sverige
254  Stefan Tilp & Nicola Niesel Tyskland
257  Domenico Franzo & Alexandra Mavlutova Tyskland
257  Christopher Frye & Carolin Baumel Tyskland
259  Lingfeng Bei & Zhiqi Zeng Kina
259  Sergey Ternovskikh & Valeriya Afanaseva Rusland
259  Ruo Tong Wang & Bo Yi Liu Kina
259  Tobias Wozniak & Maria Hirnich Tyskland
263  Nahuel Carballo & Carolina Ruiz Rodriguez Spanien
263  Fabio Landolfi & Angela Landolfi Schweiz
263  Dennis Lienerth & Franziska Schaaf Tyskland
263  Joakim Rosendahl & Stine Overgård Andersen Sverige
263  Marc Roswag & Jasmin Kostorz Tyskland
263  Daniil Ukhin & Svetlana Mineeva Rusland
263  Philipp Valov & Uliana Valova Rusland
270  Giuseppe Castro & Valeria Castro Tyskland
270  Paul Frlicka & Ruth Svandova Tjekkiet
272  Nemanja Buovski & Catherine Pisarenko Schweiz
272  Jan Phillip Dethloff & Elena Bröckelmann Tyskland
272  Marius Jensch & Jessica Gwizdala Tyskland
272  Dominic Kossinna & Pia Pflichthofer Tyskland
276  Thilo Nast & Svenja Madeleine Riepen Tyskland
276  Jakob Wetsch & Meike Kerscher Tyskland
278  Igor Akalowski & Tabea Louisa Thaler Tyskland
278  Jeffrey Den Bekker & Larissa Sneek Nederlandene
278  Vladislav Borisov & Evgeniya Ermakova Tyskland
278  Pietro Celetti & Laura Amonini Schweiz
278  Kevin Kolaczek & Clementine Rasset Frankrig
278  Anton Koznov & Svetlana Koznova Rusland
278  Matus Lukac & Michaela Beresova Slovakiet
285  Mathieu Marechal & Svetlana Guggenbühl Schweiz
286  Markus Kayl & Franziska Mennicke Tyskland
286  Giulio Morettini & Agnese Cruciani Italien
286  Ruben Novelli & Giorgia Ghibaudo Italien
286  Thomas Renkel & Saskia Beck Tyskland
290  Ho Ming Cheong & Lam Kit Ying Malaysia
290  Alexei Melentii & Raluca Avram Rumænien
290  Timo Siemering & Judith Hannemann Tyskland
290  Patrik Szabados & Dora Kersak Ungarn
290  Nick Williams & Charmaine Chan England
295  Erik Heyden & Julia Luckow Tyskland
295  Matthias Klon & Janina Beck Tyskland
295  Sean Mahendren & Pin Gan Singapore
295  Wiseman Ndlela & Mbatha Thobile Sydafrika
295  Aaron Zammit & Marylene Spiteri Malta
300  Ryuta Ebihara & Yuki Furuhata Japan
301  Marc Aeschlimann & Corinna Masciardi Schweiz
301  Noppharat Thadakun & Lisa Hartmann Tyskland
303  Sven-Olaf Andersen & Alessa Drews Tyskland
303  George Borisov & Ada Au Hongkong
303  Hendrik Dubbe & Sarah Smirek Tyskland
303  Marius Momocea & Suzana Bunescu Rumænien
303  Daniel Siebrecht & Lisa-Maria Marquardt Tyskland
303  Matthias Wu & Sylwia Kuta Tyskland
309  Stefan Eisemann & Sandra Eisemann (aka Scholz) Tyskland
309  Mikhail Rybalkin & Mariya Timofeeva Rusland
309  Vladislav Vasilev & Anna Tabakova Rusland
312  Stephan Bögner & Daniela Weimar Tyskland
312  Andrei Mik & Franziska Doll Tyskland
314  Stanislav Durchanek & Katerina Sebkova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}