Results from 2015 German Open Championships - GOC Junior I 10-dance 11. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Junior I 10-dance 11. august 2015

Final

1  Danila Boriskin & Elizaveta Ulyanova Rusland
2  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Moldova
3  Ivan Reshetnikov & Diana Maslovskaya Rusland
4  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Rusland
5  Egor Nikolaev & Arina Bortnikova Rusland
6  Petr Koval & Arina Kolosova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Haolin Bai & Jia Hu Kina
8  Kirill Efremenko & Tatyana Oleshko Rusland
9  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Rumænien
10  Mikhail Avdeev & Margarita Malinskaya Rusland
11  Valeriy Zharkov & Aleksandra Smirnova Rusland
12  Vladimir Mitrofanov & Elizaveta Nedobej Belarus
13  Leho Holm & Marleen Lutter Estland

Quarter-final

14  Cosmin Lupoaie & Maria Cristina Radu Rumænien
15  Aleksey Vasyutin & Alena Tyurina Rusland
16  Mykola Rubis & Taisiya Shulga Ukraine
17  Vladislav Tsikhanovskiy & Kristina Shugurova Ukraine
18  Mateusz Krupa & Kornelia Banaszkiewicz Polen
19  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Rumænien
20  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Rusland
21  Timofey Dushutin & Yuliya Pustovalova Rusland
22  Nikita Nikitin & Natali Moraru Rusland
23  Tudor Andrei Ionescu & Alyssa Andreea Pistol Rumænien
24  Denis Matronitskiy & Darya Petunina Rusland
25  Artem Zaychenko & Anastasiya Gvozdeva Rusland

Round 2 (top 50)

26  Ivan Filipchuk & Evelina Ganskaya Ukraine
26  Kazuhiro Ishigaki & Anri Nakamura Japan
28  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Tyskland
29  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Rusland
30  Lev Malgin & Anna Onyanova Rusland
30  Anton Shagaev & Elizaveta Popova Rusland
32  Aleksey Burdakin & Darya Sviridenko Rusland
32  Egor Koznov & Ulyana Abrosimenkova Rusland
32  Alexandr Rebeja & Felicia Lungu Moldova
32  Markas Sabaliauskas & Marija Butenyte Litauen
36  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Litauen
37  Artemiy Tebaykin & Mariya Barykina Rusland
38  Artem Esayan & Tatyana Tyumentseva Rusland
38  Grigorij Kondratev & Ekaterina Potapova Rusland
38  Dmitriy Rybin & Anastasiya Sazonova Rusland
41  Georgi Klementjev & Nicole Kesner Estland
41  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
43  Cristian Josan & Anghelina Tiganu Moldova
43  Amir Khaggi & Elizaveta Puzyreva Rusland
45  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japan
46  Marc Andrei Lorincz & Roxana Carina Luncan Rumænien
46  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Estland
48  Ron Dobrjanski-Piirsalu & Sofia Tsizova Estland
49  Batyrkhan Rakhmetullin & Alina Zhakenova Kasakhstan
50  Bogdan Cociurca & Victoria Stratulat Moldova

Round 1 (top 85)

51  Li Yao Ji & Lan Shu Yang Kina
51  Dzmitry Kazlouski & Zlata Kolomoets Rusland
53  Mykyta Shantov & Amina Ismailova Ukraine
54  Jans Janis Kremers & Luize Viskinte Letland
54  Nunzio Stancabiano & Teresa Castelli Italien
56  Mirko Tamantini & Giada Sinceri Italien
57  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Kasakhstan
57  Pavel Dubasov & Polina Popova Rusland
59  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldova
59  Ivan Nagornev & Anna Mishenkina Rusland
59  Mario Piirsalu & Linda Rebane Estland
62  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Rusland
63  Gustav Skovbon & Clara Adrian Danmark
64  Alari Ameljushenko & Sandra Kallas Estland
64  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumænien
66  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Tyskland
66  Eskendir Samsaliev & Mariya Miroshnichenko Kasakhstan
66  Nazariy Shershun & Olesya Bakaj Ukraine
69  Alessandro Novikau & Anastasija Dittmar Tyskland
70  Laurin Mächtig & Alissia Schenk Tyskland
71  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Rusland
71  Wladislaw Riedinger & Angelina Bar Tyskland
73  Artem Fedyaj & Darina Zelenska Ukraine
73  Umid Gadzhiev & Darya Lukasheva Kasakhstan
75  Razvan George Batranu & Maria Iovanas Rumænien
75  Daniel Neustadt & Michelle Urich Tyskland
75  Nikita Solovev & Darya Sivenkova Rusland
78  Tomas Boldis & Natálie Schindlerová Tjekkiet
78  Kuanysh Murzabekov & Alua Sayatova Kasakhstan
80  Marc Mateos Aparicio Canton & Cristina Lopez Andreu Spanien
80  Igor Batov & Anastasiya Motorina Rusland
82  Amerlan Serikanuli & Almira Tazhibaeva Kasakhstan
83  Rytis Dzemyda & Samanta Skromovaite Litauen
84  Timudzhin Bagautdinov & Darya Arbatskaya Rusland
85  Thomas Leongart & Julia Matheis Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}