Results from 2015 German Open Championships - WDSF Open Youth Standard 12. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

WDSF Open Youth Standard 12. august 2015

Final

1  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Polen
2  Raul Faliboga & Loredana Butea Rumænien
3  Aleksandr Ryabtsev & Mariya Oblakova Rusland
4  Einoras Degutis & Areta Seskaite Litauen
5  Andrea Roccatti & Flaminia Iannone Italien
6  Paul Ionut Rednic & Roxana Lucaciu Rumænien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Denis Gudovskiy & Megija Dana Morite Letland
8  Igor Gogichaev & Anna Anufrieva Rusland
8  Daniil Rostvinschii & Alexandrina Bicov Moldova
10  Werner Robert Laaneots & Silvia Susanne Barjabin Estland
11  Alexandru Munteanu & Anne Gabriela Bezusenco Rumænien
11  Maksim Pugachev & Kira Oksas Rusland
13  Yahor Boldysh & Polina Mineeva Rusland

Quarter-final

14  Sorin Andrei Neagu & Réka Elek Ungarn
15  Tiberiu Florin Stan & Daria Grigore Rumænien
15  Egor Starchenko & Darya Rodina Rusland
17  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Rusland
18  Aleksandr Kuriganov & Maria-louise Hougesen Danmark
19  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Litauen
20  Svyatoslav Anchukov & Diana Markova Rusland
20  Vladislavs Pecens & Aliaksandra Bahushevich Letland
22  Jan Janzen & Viktoriya Litvinov Tyskland
22  Nedas Mejeras & Benita Kvietkauskaite Litauen
22  Karol Michal Tomecki & Austeja Bliujute Litauen
25  Robin Aleksander Veskus & Anita Sychugova Estland
26  Victor Bychkov & Alina Atamanchuk Frankrig
27  Nedas Jonaitis & Smilte Paldauskaite Litauen

Round 3 (top 49)

28  Marius Ilciukas & Veronika Samuolyte Litauen
29  Eugen Petrisor Miu & Sandra Overballe Pedersen Danmark
29  Run Ze Shang & Jia Rui Zhang Kina
29  Oleg Yasinskiy & Sofya Esayan Rusland
32  Dmitriy Erofeev & Ekaterina Vyalshina Moldova
33  Yaroslav Brovarskyy & Elizaveta Umrikhina Ukraine
34  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Rusland
35  Marco Bodini & Anna Castelletti Italien
35  Vincenzo Chianese & Francesca Palmieri Italien
35  Andris Klievens & Anna Priedina Letland
35  Ivan Kuninets & Elina Sogoyan Rusland
35  Lauris Paegle & Jelizaveta Rukosujeva Letland
40  Alessio Formisano & Gioia Giovanatti Italien
40  Volodymyr Nyelyenson & Naja Dolenc Slovenien
42  Gleb Bannikov & Mariya Smirnova Rusland
43  Robert Andersen & Klaudia Paduch Polen
43  Dominik Stöckl & Katharina Belz Tyskland
45  Emanuele Massacci & Giulia Incaini Italien
46  Artem Kolesnikov & Maria Sedin Tyskland
47  Martin Rakita & Valeria Ovtserenko Estland
48  Anton Miryasov & Margarita Gordeeva Rusland
49  Razvan Vlad Ilea & Bianca Pavel Rumænien

Round 2 (top 95)

50  Kirill Panfilov & Elizaveta Prudnikova Rusland
51  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Rusland
52  Daniel Kharun & Ekaterina Konashenko Rusland
52  Fedor Voronov & Elizaveta Savenko Rusland
54  Maksim Yakimov & Ekaterina Onyanova Rusland
55  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
55  Arseni Pavlov & Nicole Balski Tyskland
55  Serhiy Sluk & Olha Sluk Ukraine
58  Staale Bethuelsen & Ida Ingebrigtsen Norge
58  Jakub Bil & Roksana Bojanowska Polen
58  Luciano Donato & Adele Diodati Italien
58  Matas Klupsas & Livija Adomaityte Litauen
58  Vladislav Palagnyuk & Valeriya Menyaylo Rusland
58  Darius Razvan Seracin & Nicole Denise Racovitan Rumænien
58  German Zernov & Anna Sergeenko Rusland
65  Kacper Czajka & Oliwia Drozdz Polen
65  Tomas Janonis & Elvita Mikšaite Litauen
65  Arturs Rudzitis & Estere Stirane Letland
68  Jure Bergant & Ana Mesec Slovenien
68  Mikael Tatarkin & Nicole Wirt Tyskland
70  Jakub Zielezinski & Klaudia Goczal Polen
71  Ato Watanabe & Mai Ishigaki Japan
72  Yang Haoing & Sha Hanyu Kina
72  Ziang Xie & Miaoer Xu Kina
74  Joshua Khadjeh-Nouri & Jadzia Khadjeh-Nouri Tyskland
75  Ilya Antipov & Didar Atmadzha Kasakhstan
75  Nariman Ashenov & Aruzan Aldasheva Kasakhstan
75  Juraj Bjelac & Renata Fayzerakhmanova Kroatien
78  Alexander Pavlov & Mie Udesen Danmark
78  Nikita Samuylov & Anastasiya Kuznetsova Rusland
78  Matej Svoboda & Anna Stareckova Tjekkiet
78  Iaroslav Zara & Valeria Gumeniuc Moldova
82  Ole Thomas Hansen & Julie Gudim Bjerkås Norge
82  Philip Panek & Melissa Schenk Tyskland
84  Alessandro Bidinat & Anna Carbone Italien
84  Denis Matei & Iana Iovanas Rumænien
86  Henrik Buchholz & Kristina Limonova Tyskland
86  Justin Lin & Sasha Dubinsky USA
86  Sergiu Matcovschi & Marina Pioglo Moldova
86  German Natsvlishvili & Nelli Ramazanova Rusland
90  Mark Dorfmann & Eva-Maria Kesner Estland
90  Denis Korchagin & Anastasiya Gerasimenko Rusland
90  Akim Pekunov & Darya Savina Ukraine
93  Matvey Minkevich & Yuliya Matyuta Belarus
93  Egor Romanyuk & Kseniya Moroz Rusland
95  Kairo Kõrgend & Liis Rehemaa Estland

Round 1 (top 154)

96  Nikita Golovanov & Darya Demchenko Rusland
96  Zhang Han & Zhuang Qing Qing Kina
98  Samuele Pugliese & Federica Stavale Italien
98  Jakub Szydlowski & Dagmara Milek Polen
100  Michal Bures & Adriana Maskova Tjekkiet
100  Arnoldas Karvelis & Ugne Damanskyte Litauen
100  Anton Kornyushkin & Olesya Komarnitskaya Rusland
103  Danyil Rybalko & Marthe Ekrem Norge
103  Bálint Temesvári & Paula Hude Kroatien
105  Lauri Linnaranta & Ella Hagman Finland
106  Wenbo Liu & Hui Xue Kina
106  Yan Wang & Yang Lv Kina
108  Artem Goryunov & Mariya Popova Rusland
109  Michele Covelli & Micaela Celebre Italien
109  Florian Fürll & Liz Langheinrich Tyskland
109  Mike Monokandilos & Sophia Brodsky USA
109  Samuel Lopez Pla & Mar Albelda Spanien
109  Vladislav Vasilev & Anna Tabakova Rusland
109  Michael Ziga & Victoria Sauerwald Tyskland
115  Darius Dobranis & Mesenschi Diana Hritcu Rumænien
115  Sota Fujii & Ami Yoshikawa Japan
115  Ivan Ishanov & Jessica Dieser Tyskland
115  Francesco Perelli & Bianca Dello Sbarba Italien
119  Alexandru Gabriel Carlescu & Ioana Bianca Didea Rumænien
119  Mate Csorba & Sabrina Haddad Ungarn
119  Sergey Kostenko & Ulyana Arkhangelskaya Rusland
122  Daniil Porcesco & Anastasia Grunzu Moldova
122  Alexandru Tufar & Olga Moraru Moldova
124  Kento Ebihara & Luna Takagi Japan
124  Vladislavas Volkovas & Kamile Poskaite Litauen
126  Robert Melcher & Isabell Marton Tyskland
127  Eriks Belins & Laila Šleiere Letland
127  Simone Bott & Gloria Gabardi Italien
127  Aleksey Chebakov & Dayana Kairova Kasakhstan
130  Zhong Lin An & Wei Yi Zhou Kina
131  Baurzhan Beken & Raziya Salimova Kasakhstan
131  Simone Boccialoni & Angelica Riccardi Italien
131  Marin Bragis & Valeriya Topalo Moldova
134  Roman Miller & Melanie Klein Tyskland
135  Ho Ming Cheong & Lam Kit Ying Malaysia
135  Marco D''Antonio & Miriam D''Antonio Italien
135  Andrei Hancu & Alina Vasileniuc Rumænien
135  Brisko Reichenbach & Anna Merk Tyskland
135  Natsumi Tokuno & Takuto Tazawa Japan
135  Liu Zhi Wen & Li Ni Kina
141  Tillman Handschuh & Lara Weber Tyskland
141  Vitaly Hetz & Alexandra Yena Tyskland
141  Ilia Rotari & Raluca Dontu Moldova
141  Patrick Wisser & Adriana Scherer Tyskland
141  Zi Ye Xu & Nai Yu Zhang Kina
146  Tim Bersheminski & Maria Privalova Tyskland
147  Leonhard Scheibel & Lilli Baryshnik Tyskland
148  Tudor Calin Broasca & Adina Dumitrascu Rumænien
148  Ze Xi Fu & Xue Bai Kina
148  Patryk Gurtowski & Carmen Metzger Tyskland
148  Jia Wen Li & Han Xu Kina
148  Christoph Staub & Julia Staub Tyskland
148  Shota Suzuki & Maimu Morita Japan
148  Andrei Tudose & Alexandra Mandache Rumænien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}