Results from 2015 German Open Championships - WDSF Open Youth Latin 11. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

WDSF Open Youth Latin 11. august 2015

Final

1  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Rusland
2  Fabian Ardeiu & Andreea Raluca Manea Rumænien
3  Vyacheslav Samokhin & Polina Teleshova Rusland
4  Dmitriy Kulebakin & Mariya Chernykh Rusland
5  Jan Janzen & Viktoriya Litvinov Tyskland
6  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Leonardo Lini & Mia Gabusi Italien
8  Dragos Ana & Darya Gerenchuk Tyskland
9  Denis Gudovskiy & Megija Dana Morite Letland
10  Yaroslav Brovarskyy & Elizaveta Umrikhina Ukraine
11  Volodymyr Nyelyenson & Naja Dolenc Slovenien
12  Aleksey Korobchenko & Anait Abramyan Rusland

Quarter-final

13  Raffaello Brancato & Amandine Van Biesbroeck Frankrig
13  Ilya Gavrikov & Karina Yusupova Rusland
15  Everts Gulbis & Elina Kalvane Letland
16  Mateusz Dorot & Karolina Antczak Polen
17  Luigi Battaglia & Yuliya Lisovska Ukraine
17  Maksym Kravchenko & Stephanie Dany Zimmeck Letland
17  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Rusland
20  Samuel Lopez Pla & Mar Albelda Spanien
21  Vlad Donosa & Otilia Gologan Rumænien
21  Daniil Porcesco & Anastasia Grunzu Moldova
23  Victor Catalin Cauca & Paula Diana Otiman Rumænien
24  Mikael Tatarkin & Nicole Wirt Tyskland
25  Edvinas Ringys & Aiste Survilaite Litauen
26  Daniel Dingis & Natalia Velikina Tyskland

Round 4 (top 53)

27  Andrea Roccatti & Flaminia Iannone Italien
28  Alexandru Munteanu & Anne Gabriela Bezusenco Rumænien
29  Aleksandr Ryabtsev & Mariya Oblakova Rusland
30  Vitaliy Scherbakov & Juliana Menzinskaja Rusland
30  Zhu Yingzhou & Chunyu Mao Kina
32  Janis Beikmanis & Annija Pivina Letland
32  Mike Monokandilos & Sophia Brodsky USA
34  Stefano Galletto & Carlotta Bollea Italien
35  Marin Bragis & Valeriya Topalo Moldova
35  Alexandru Valentin Dumitru & Ekaterini Kratira Grækenland
35  Alessandro Tenore & Elena De Biase Italien
38  Stefan Malin Sofroni & Anastasia Stan Moldova
39  Nariman Ashenov & Aruzan Aldasheva Kasakhstan
39  Victor Bychkov & Alina Atamanchuk Frankrig
39  David Andreas Schoenian & Justina Spaicyte Litauen
42  Vincenzo Chianese & Francesca Palmieri Italien
42  Igor Gogichaev & Anna Anufrieva Rusland
42  Ziang Xie & Miaoer Xu Kina
45  Einoras Degutis & Areta Seskaite Litauen
46  Jure Bergant & Ana Mesec Slovenien
46  Dmitriy Erofeev & Ekaterina Vyalshina Moldova
48  Yahor Boldysh & Polina Mineeva Rusland
49  Artem Goryunov & Mariya Popova Rusland
49  ?Matas Lukašovas & Rugile Monginaite Litauen
49  Zi Ye Xu & Nai Yu Zhang Kina
49  Sergey Zheltov & Polina Shvab Rusland
53  Sota Fujii & Ami Yoshikawa Japan

Round 3 (top 99)

54  Gleb Bannikov & Mariya Smirnova Rusland
54  Nicola Di Cosola & Veronica Sapienza Italien
54  Marcos Fernandez Fernandez & Ines Miñana Spanien
54  Rocco Gaglio & Ilaria Fiorella Italien
54  Eugen Petrisor Miu & Sandra Overballe Pedersen Danmark
54  Alexandru Florin Nitoiu & Alexandra Mihaela Simeanu Rumænien
54  Martin Rakita & Valeria Ovtserenko Estland
54  Daniil Rostvinschii & Alexandrina Bicov Moldova
54  Tin Sanjkovic & Milana Chekanova Kroatien
63  Jakub Szydlowski & Dagmara Milek Polen
63  Danila Telpukhovskiy & Oliwia Popek Polen
65  Zhang Andi & Xu Shanshan Kina
65  Samuel Santarelli & Elisa Brunetti Italien
65  Karol Michal Tomecki & Austeja Bliujute Litauen
68  Matas Klupsas & Livija Adomaityte Litauen
68  Lauri Linnaranta & Ella Hagman Finland
68  Robin Aleksander Veskus & Anita Sychugova Estland
71  Georg Gritsai & Rebekka Dungurova Estland
72  Leonards Petkevics & Polina Cepilova Letland
73  Matyas Adamec & Natalie Otahalova Tjekkiet
73  David Ovsievitch & Elisabeth Wormsbecher Tyskland
73  Kirill Panfilov & Elizaveta Prudnikova Rusland
76  Mate Csorba & Sabrina Haddad Ungarn
76  You Sung Hwang & Ji Su Kim Sydkorea
76  Giacomo Scapinello & Maddalena Giai Baudissard Italien
76  Daniel Szots & Melinda Beatrix Egresi Rumænien
80  Egor Starchenko & Darya Rodina Rusland
81  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Rusland
81  Michael Ziga & Victoria Sauerwald Tyskland
83  Jedrzej Gierach & Sandra Szczepanska Polen
83  Marius Ilciukas & Veronika Samuolyte Litauen
83  Aleksandr Kuriganov & Maria-louise Hougesen Danmark
83  Maksim Ledovskoy & Diana Satskevich Rusland
87  Evgenyi Smirnov & Oksana Motyshen Rusland
87  Konstantin Vasilevskiy & Angelina Nedbaylo Rusland
89  Ole Thomas Hansen & Julie Gudim Bjerkås Norge
89  Sergiu Matcovschi & Marina Pioglo Moldova
91  Svyatoslav Anchukov & Diana Markova Rusland
91  Juraj Bjelac & Renata Fayzerakhmanova Kroatien
91  Artem Latsis & Natasha Alling-andersen Danmark
94  Vitaliy Del & Tatyana Dostovalova Rusland
94  Daniel Kharun & Ekaterina Konashenko Rusland
96  Vincent Costanzo & Nicole See Tyskland
96  Rodolfo Gentilini & Beatrice Fabi Italien
96  Konstantin Nazarov & Margarita Makeeva Rusland
99  Ilya Antipov & Didar Atmadzha Kasakhstan

Round 2 (top 146)

100  Aleksey Chebakov & Dayana Kairova Kasakhstan
100  Vlad Ene & Ioana Antonia Iosub Rumænien
100  Patrick Lewke & Angelina Ginsheimer Tyskland
103  Aleksandr Romanov & Ekaterina Panteleeva Rusland
103  Ato Watanabe & Mai Ishigaki Japan
103  Iaroslav Zara & Valeria Gumeniuc Moldova
106  Daniel Schmuck & Veronika Obholz Tyskland
106  Darius Razvan Seracin & Nicole Denise Racovitan Rumænien
106  Bálint Temesvári & Paula Hude Kroatien
109  Milosz Bienioszek & Kamila Glinkowska Polen
109  Tudor Calin Broasca & Adina Dumitrascu Rumænien
109  Nikita Golovanov & Darya Demchenko Rusland
109  Andrei Hancu & Alina Vasileniuc Rumænien
109  Qu Jia Hui & Wu Jiaxi Kina
109  Denis Matei & Iana Iovanas Rumænien
109  Giuseppe Squitieri & Sara Illari Italien
116  Sergey Kostenko & Ulyana Arkhangelskaya Rusland
116  Viktor Shumilo & Alina Hadzhi Ukraine
116  Shota Suzuki & Maimu Morita Japan
116  Federico Del Vescovo & Marta Belloni Italien
120  Alessio Formisano & Gioia Giovanatti Italien
120  Artem Kolesnikov & Maria Sedin Tyskland
120  Nikita Kuzmin & Arianna Favaro Italien
120  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
120  Erik Wittenbeck & Michelle Gette Tyskland
125  Daniel Kasper & Anastasia Shepel Tyskland
125  Akim Pekunov & Darya Savina Ukraine
125  Run Ze Shang & Jia Rui Zhang Kina
125  Aleksandr Tarasov & Anna Gerlyand Rusland
129  Vladislavs Pecens & Aliaksandra Bahushevich Letland
130  Nuno Oliveira & Maria Afoito Portugal
130  Serhiy Sluk & Olha Sluk Ukraine
130  Alexandru Tufar & Olga Moraru Moldova
133  Vladislav Vasilev & Anna Tabakova Rusland
134  Kento Ebihara & Luna Takagi Japan
135  Merkys Midvikas & Goda Simaityte Litauen
135  German Zernov & Anna Sergeenko Rusland
137  Jan Böck & Laura Kondraschow Tyskland
137  Alexandru Gabriel Carlescu & Ioana Bianca Didea Rumænien
137  Dmitro Mudruk & Yulia Krachun Ukraine
137  Arseni Pavlov & Nicole Balski Tyskland
141  Erik Heer & Elisabeth Byckov Tyskland
141  Maksim Yakimov & Ekaterina Onyanova Rusland
143  Nikita Bocharov & Veronika Burgardt Rusland
144  Staale Bethuelsen & Ida Ingebrigtsen Norge
145  Zhang Han & Zhuang Qing Qing Kina
146  Zhong Lin An & Wei Yi Zhou Kina

Round 1 (top 201)

147  Michal Bures & Adriana Maskova Tjekkiet
147  Jakub Zielezinski & Klaudia Goczal Polen
149  Tim Bersheminski & Maria Privalova Tyskland
149  Dennis Lienerth & Franziska Schaaf Tyskland
149  Ricardas Sinkevicius & Laura Avizenyte Litauen
149  Kirill Vovk & Laura Jaha Tyskland
153  Pawel Beczkowski & Aleksandra Kobielska Polen
153  Dmitrijs Gruzdevs & Alisa Belevica Letland
153  Kairo Kõrgend & Liis Rehemaa Estland
153  Ruo Tong Wang & Bo Yi Liu Kina
157  Lingfeng Bei & Zhiqi Zeng Kina
157  Jia Wen Li & Han Xu Kina
159  Thomas Altergot & Anissia Enes Tyskland
159  Denis Bauer & Evelyn Kraus Tyskland
159  Anders Koch & Victoria Ore Petersen Danmark
162  Evandro Barreto Duarte & Ines Barreto Ribeiro Portugal
162  Daniel Bauer & Nicole Faller Tyskland
162  Davide Gilioli & Sabrina Grillo Italien
162  Iliyas Kakim & Adel Kereeva Kasakhstan
162  Vladislavas Volkovas & Kamile Poskaite Litauen
167  Saverio Costante & Laura Campanile Tyskland
167  Thomas Taga & Lotte Verwerft Belgien
169  Baurzhan Beken & Raziya Salimova Kasakhstan
169  Gonçalo Filipe Ferreira & Patricia Carmo Portugal
169  Leonhard Scheibel & Lilli Baryshnik Tyskland
172  Clement Aubanel & Marie Sabarot Frankrig
172  Calogero Frisina & Jelena Balac Tyskland
172  Wenbo Liu & Hui Xue Kina
172  Angelo Micciche & Chiara Micciche Italien
176  Alessandro Bidinat & Anna Carbone Italien
176  Denis Korchagin & Anastasiya Gerasimenko Rusland
176  Fabio Pina & Casinia Ciobanu Portugal
176  Natsumi Tokuno & Takuto Tazawa Japan
180  Yeung Yiu Au & Ko Hei Tung Hongkong
180  Patryk Gurtowski & Carmen Metzger Tyskland
180  Matvey Minkevich & Yuliya Matyuta Belarus
183  István Bazsik & Kamilla Králik Ungarn
184  Leon Müller & Isabel Nagel Tyskland
185  Ho Ming Cheong & Lam Kit Ying Malaysia
185  Ronald Gurewitsch & Jenny Kastalion Tyskland
187  Pierluigi Bottacin & Laura Collavizza Italien
187  Liu Zhi Wen & Li Ni Kina
189  Andrea Miari & Giorgia Veronesi Italien
190  Marius Hierl & Tanja Honner Tyskland
191  Patrik Szabados & Dora Kersak Ungarn
192  Ze Xi Fu & Xue Bai Kina
192  Patrick Wisser & Adriana Scherer Tyskland
194  Andrei Tudose & Alexandra Mandache Rumænien
194  Andre Wendlinger & Nicola Helm Tyskland
196  Eugen Schlecht & Angelika Ron Tyskland
197  Arnoldas Karvelis & Ugne Damanskyte Litauen
197  Roman Miller & Melanie Klein Tyskland
199  Marvin Fischer & Daphne Fischer Tyskland
199  Jonathan Metu & Jenny Dubsky Østrig
199  Erik Schäfer & Christina Peters Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}