Results from 2015 German Open Championships - GOC Juvenile II Standard 14. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Juvenile II Standard 14. august 2015

Final

1  Nikita Nikitin & Natali Moraru Rusland
2  Mihnea Cristian Miu & Julia Denisa Bidica Rumænien
3  Kirill Kurbatov & Alexandra Revel-Muroz Rusland
4  Nikita Sychev & Aleksandra Solomatova Rusland
5  Nikolay Puzyrev & Aleksandra Volkova Rusland
6  Marc Andrei Lorincz & Roxana Carina Luncan Rumænien
7  Ron Dobrjanski-Piirsalu & Sofia Tsizova Estland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Dmitro Maevskij & Mariya Pinchuk Ukraine
9  Danila Zhuravlev & Diana Khmelnitskaya Rusland
10  Rares Emanuel Vadana & Tea Maria Neculae Rumænien
11  Tomasz Ruszkowski & Julia Mozdyniewicz Polen
12  Artemijs Plakitins & Anastasija Lecebrina Letland
13  Ilya Kochev & Stella Akopyan Belarus
14  Bogdan Stelian Duminica & Maria Sara Dolniceanu Rumænien

Quarter-final

15  Oleksandr Turchenyak & Sofiya Chernikova Ukraine
16  Timur Andryushin & Polina Kalashnikova Rusland
17  Roberts Punka & Daria Malysheva Letland
17  Aleksandr Zolotov & Anna Dementeva Rusland
19  Nikita Pavlov & Taisiya Malakhova Rusland
20  Egor Kazankin & Anastasiya Kudryashova Rusland
21  Andrey Grachev & Mariya Tsvetova Rusland
22  Vladislav Esipenok & Darya Menyajlo Rusland
23  Aleksandr Kolbasyuk & Varvara Alekseeva Rusland
24  Egor Avershin & Elizaveta Malomanova Rusland
24  Daniil Tutarinov & Marina Myasnyankina Rusland

Round 2 (top 42)

26  David Abrashev & Nansy Panayotova Bulgarien
26  Sergej Burdin & Irina Zimakova Rusland
26  Benas Maciulskis & Agne Gaudesiute Litauen
29  Georgij Gudovskij & Asya Shamsueva Rusland
30  Kipras Burneikis & Barbora Martinkeviciute Litauen
31  Dmitriy Sadovikov & Katarzyna Binkowska Polen
31  Anton Sytilin & Sofya Belikova Rusland
31  Vaiko Villiam Tuul & Eliise Reti Rahnu Estland
34  Denis Dobranis & Iris Vacar Rumænien
34  Aleksandr Sleptsov & Ekaterina Tihonova Rusland
36  Mario Piirsalu & Linda Rebane Estland
37  Aleksej Ivanov & Elizaveta Yavnaya Rusland
37  Nikita Ivanov & Vasilina Radishevskaya Rusland
37  Nikita Nikolajchuk & Olexandra Gapon Ukraine
40  Aleksandr Andronnikov & Irina Martyushova Rusland
41  Mateusz Stawowy & Sara Silva Polen
42  Sergej Perevertkin & Sofya Denisova Rusland

Round 1 (top 65)

43  Daniil Kharin & Stefaniya Bakaeva Rusland
44  Wladislaw Riedinger & Angelina Bar Tyskland
45  Elnur Ismoilov & Milana Gladkaya Kasakhstan
45  Patrik Kohon & Eva Kavasi Ungarn
45  Maxim Peioglo & Valeria Papusoi Moldova
48  Aleksandr Bajrakov & Sofya Prusakova Rusland
49  Artemiy Hoba & Alika Porokhnyavaya Rusland
49  Nikita Nagailic & Emanuela Catana Rumænien
49  Georgij Shahov & Polina Yurova Kasakhstan
52  Adi Bodruc & Sofia Chiorescu Moldova
53  Vladislav Garmash & Mariya Samchinska Ukraine
53  Hamada Hyusei & Onishi Hirari Japan
53  Guilherme Rodrigues & Elisaveta Tsybulya Portugal
56  Kirill Parshin & Viktoriya Gajer Rusland
57  Saulenis Cesnauskas & Eiginte Cesnauskaite Slovakiet
57  Martin Makarov & Keiri Semre Estland
57  Tilo Wiese & Jale Zinser Schweiz
60  Faustas Naruskevicius & Anastasija Pavsukova Letland
61  Robin Brenner & Vanessa Gergert Tyskland
62  Nikita Chumak & Valeriya Lozinskaya Ukraine
62  Paul David Roth & Valeria Schaffner Schweiz
62  Diogo Joao Silva Sousa & Marta Coelho Portugal
62  Rodrigo Torres Pinto & Carolina Brousse Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}