Results from German Open Championships - WDSF Grand Slam Latin 14. august 2014
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 12. august 2014

WDSF Grand Slam Latin 14. august 2014

Final

1  Nino Langella & Khrystyna Moshenska Italien
2  Armen Tsaturyan & Svetlana Gudyno Rusland
3  Marius-Andrei Balan & Nina Bezzubova Tyskland
4  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Frankrig
5  Andrei Kiselev & Anastasia Kiseleva Rusland
6  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Stanislav Nikolaev & Elena Zuzukina Rusland
8  Umberto Gaudino & Louise Heise Danmark
9  Pavel Pasechnik & Marta Arndt Tyskland
10  Marts Smolko & Viktorija Puhovika Letland
11  Edgar Marcos & Alina Nowak Spanien
12  Maxim Stepanov & Emma-Leena Koger Tyskland

Quarter-final

13  Andrea De Angelis & Olga Choupilov Israel
14  Vincenzo Mariniello & Sara Casini Italien
15  Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenien
16  Anton Belyayev & Antoaneta Popova Canada
17  Anton Aldaev & Natalya Polukhina Rusland
18  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Rumænien
19  Joel Lopez & Kristina Bespechnova Andorra
20  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
21  Mstislav Kazakov & Alena Kazakova Rusland
22  Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenien
23  Nikolai Mikadze & Yana Novikova Rusland
24  Malthe Brinch Rohde & Sandra Sorensen Danmark
25  Telmo Madeira & Vanessa Ferrao Portugal

Round 5 (top 49)

26  Konstantin Gorodilov & Dominika Bergmannova Estland
26  Evgeni Kuzin & Kseniya Zaputryaeva Rusland
26  Alexander Rebrov & Yuliya Steshenko Ukraine
26  Jenya Suvorov & Jenya Libman Israel
30  Andrea Silvestri & Martina Váradi Ungarn
30  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Tyskland
32  Giacomo Lazzarini & Roberta Benedetti Italien
33  Marek Bures & Anastasia Khadjeh-Nouri Tyskland
33  Jan Dvoracek & Malika Dzumaeva Tyskland
33  Igor Sannikov & Anna Anakina Rusland
36  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Rusland
36  Winson Tam & Anastasia Novikova Canada
38  Salvatore Bellavita & Tina Bazokina Italien
38  Giovanni Pernice & Aleksandra Koldan Italien
40  Albert Khadagatl & Viktoria Goroshko Rusland
41  Timur Yusupov & Sofya Kharina Rusland
42  Bojan Lazareski & Tjasa Novak Jugoslavien
42  Eric Testa & Federica Brezzo Italien
44  Jüri Kagan & Anastasia Selivanova Estland
45  Luigi Francescangeli & Noemi Oriolesi Italien
45  Kirill Kolpashchikov & Lyubov Gabbasova Rusland
47  Juan Gomez Prieto & Marina Mangione Spanien
47  Filip Karasek & Sabina Karaskova (aka Piskova) Tjekkiet
49  Jokubas Venckus & Migle Klupsaite Litauen

Round 4 (top 97)

50  Shim Young Eun & Line Martin Smed Danmark
50  Egor Petrov & Anna Argun Rusland
52  Vito Coppola & Federica Zappulla Italien
52  Zsolt Sandor Cseke & Anzhela Kuryshova Ungarn
52  Denis Popov & Mariya Raevskaya Rusland
52  Marius Toperczer Muresan & Claudia Ketonen Finland
56  Nikolay Andruschenko & Yuliya Gorlenkova Rusland
56  Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Tyskland
56  Vladislav Khait & Ilenia Pia Mancuso Italien
56  Alexandr Makarov & Yuliya Remizova Rusland
56  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
61  Dmitriy Bunin & Polina Mamykina Litauen
61  Artem Efanin & Anna Dergunova Rusland
63  Simone Casula & Laura Marras Italien
63  David Jutge & Natalya Kolpakova Frankrig
63  Deividas Simaska & Ulyana Maksimkina Litauen
63  Stefano Vidoni & Sara Lauri Italien
67  Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
68  Lorenzo Sica & Vanesa Maneva Italien
68  Vladimir Vasilevich & Anna Ilina Rusland
70  Stefano Mendolia & Letizia Rullo Italien
71  Aleksey Birman & Ulyana Pustovalova Rusland
71  Shinawat Lergon & Krittaporn Manasuth Thailand
71  Aleksandr Nabiullin & Barbara Ribeiro Portugal
74  Ivan Klyuev & Ella Troshina Rusland
74  Georgiy Trifonov & Irina Chernova Rusland
76  Frank Zegels & Laura Jottay Nederlandene
77  Vyacheslav Benko & Elena Klepikova Rusland
78  Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Danmark
79  Pavel Golubev & Yulia Stepanova Rusland
79  Konstanty Kolesinski & Joanna Szumkowska Polen
79  Nikolaj Lund & Marta Kocik Danmark
79  Sandro Mazzuferi & Paulina Doubravova Slovakiet
79  Tomas Tanka & Dominika Feketova Slovakiet
84  Pawel Bartelik & Nikolina Melin Polen
84  Adrian Olmo & Yana Olina Spanien
84  Nikita Smirnov & Mariya Eliseeva Rusland
87  Artur Balandin & Anna Salita Tyskland
87  Denislav Dimitrov & Iliana Staevska Tyskland
87  Alexandru Valentin Dumitru & Alexandra Leone Rumænien
87  David Odstrcil & Tara Bohak Tjekkiet
91  Dominykas Dauksas & Svetlana Azarova Litauen
91  David Diaz Falcon & Mireia Balada Sanchez Spanien
91  Pawel Tekiela & Aleksandra Konstantinova Polen
94  Lars Olav Eltervaag & Melanie Kegel Norge
95  Jakub Perzanowski & Karolina Skowyrska Polen
96  Fabian Taeschner & Darja Titowa Tyskland
97  Antonio Gallisai & Valentina Bonelli Italien

Round 3 (top 143)

98  Salvatore Capilli & Rosmira Di Stefano Italien
98  Dmitry Marchenko & Elena Yakimchuk Rusland
100  Rafael Flaishman & Lika Abidor Israel
100  Artem Gorelov & Bella Bakarova Rusland
100  Nikita Schneider & Jaqueline Joos Tyskland
100  Sergejs Zaleckis & Nastassia Sakolchyk Letland
104  Alon Gilin & Anna Nina Kus Canada
104  Nicola Nelli & Eleonora Rugi Italien
106  Petter Engan & Kine Mardal Norge
106  Alexis Leonardo & Justine Reynaud Frankrig
106  Gu Qingwu & Wang Ziyi Kina
109  Davide Civello & Elisa Cali Italien
109  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
109  Ivan Popov-lebedyanskiy & Violetta Dzenik Rusland
109  Luca Santoro & Elettra Paniccia Italien
113  Andrea Borrelli & Chantal Green England
113  Kristaps Kalva & Lesia Bogachova Letland
115  Dimitrii Cernei & Yuliya Lisovska Ukraine
115  Andrey Khripkov & Maria Nurkova Rusland
115  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Rusland
118  Giovanni Cavallo & Maldivia Polini Italien
118  Andrzej Cibis & Victoria Kleinfelder Tyskland
118  Valentin Kosmachev & Alena Kochengina Rusland
118  Lars Erik Pastor & Ecaterina Petrova Tyskland
122  Eric Damian & Klaudia Arndt Tyskland
122  Alejandro Jimenez Garabaya & Paula Braojos Spanien
122  Ivan Smirnov & Sofie Svenninggaard Danmark
122  Hou Yao & Zhuang Ting Kina
126  Gustavs Ernests Arajs & Katharina Würrer Østrig
126  Aurimas Bartkus & Ieva Riepsaite Litauen
128  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet
128  Valeriu Leontiev & Ksenya Rybina Rumænien
128  Mi Tao & Li Meng Kina
131  Nikita Khoroshenko & Viktoriya Kosousova Rusland
131  Alon Mugerman & Tal Kogan Israel
133  Nicolas Ballaster & Carla Salbia Spanien
133  Edgaras Baltaragis & Indre Kucinskaite Litauen
133  Albert Sabirov & Valeriya Lebedeva Rusland
136  Lukas Musinka & Anja Imamovic Bosnien-Hercegovina
137  Arturs Freimanis & Zaklina Sola Letland
137  Igor Nikolaev & Oxana Yakovleva Rusland
137  Wojciech Potaszkin & Karen Byrne Irland
140  Aleksey Kibkalo & Tatyana Kogadey Caymanøerne
141  Mihai Marius Gherasim & Elena Duicu Rumænien
142  Chua Zjen Fong & Evon Chong Malaysia
142  Nicola Leprai & Martina Restuccia Italien

Round 2 (top 222)

144  Arthur Ankerstein & Oksana Lukyanenko Tyskland
144  Benjamin Becker & Josefin Dinger Tyskland
144  Alessandro Cuoco & Naara Terenzani Schweiz
144  Petur Fannar Gunnarsson & Anita Loa Hauksdottir Island
144  Stefan Illies & Andreea Carla Cureliuc Rumænien
144  Alexandru Ion & Diana Andreea Toma Rumænien
144  Marcello Nuzio & Anna Martynova Italien
144  Fabio Obino & Elena Melis Italien
152  Konstantin Astafiev & Viktoria Dincheva Bulgarien
152  Artem Balayan & Marina Fritsler Rusland
152  Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen
152  Sergey Erushov & Alina Mekhraban Rusland
152  Daniel Shapilov & Carina Zavline Tyskland
152  Vincenzo Termini & Alessandra Nieddu Italien
152  Ju Yi & Shen Xi Kina
152  Jing Zhu & Bangbang Yan Kina
160  Pedro Eugenio & Carla Silva Portugal
160  Jonathan Maier & Romy Kuhlmann Tyskland
160  Aleksander Makusev & Kristiina Prants Estland
160  Sergiu Maruster & Alina Grozea Rumænien
160  Anton Puzravin & Tamara Prochnova Rusland
160  Viktor Szabó & Vanja Vujic Kroatien
166  Andriy Kamyshnyy & Karina Shpakovskaya Østrig
166  Andrey Marinich & Diana Kintsurashvili Rusland
166  Matej Pritekelj & Anja Pritekelj Slovenien
166  Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
170  Jan Albeck & Gratiela Terlai Tyskland
170  Domenico Franzo & Alexandra Ciosinska Tyskland
170  Lei Jiaming & Lin Zi Xuan Kina
170  Anton Korovin & Elena Grebkina Rusland
170  Salvatore Termini & Federica Cillari Italien
170  David Merenguer Torres & Juline Carrel Frankrig
176  Sigurdur Mar Atlason & Sara Ros Jakobsdottir Island
176  Adrian Jamaly & Vitalina Porshnyeva Tyskland
176  Tian Yukun & Qian Zhang Qian Kina
176  Semen Zenkin & Alina Vorontsova Rusland
180  Marius Bodiul & Magdalena Lubaszewska Moldova
180  Egor Kondratenko & Evangeline Norgaard Danmark
180  Aleksej Korolev & Oksana Kononova Rusland
180  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
184  Tobias Fladby & Rikke Lund Norge
184  Laszlo konstantin Kalmar & Kastanja Rauhala Finland
184  Robert Sendrei & Miroslava Ondrejkova Slovakiet
184  Stanislav Shteynberg & Polina Sukhneva Rusland
188  Se Hyeon Oh & Hye Won Lee Sydkorea
188  Eugen Plotnikov & Sophie Schütz Tyskland
190  Vladimir Kopriva & Lenka Stixova Tjekkiet
190  Daniil Lunyev & Yuliya Trescheva Rusland
190  Maksim Pavlov & Aleksandra Kuznetsova Rusland
190  Kangju Zhang & Yiting Liu Kina
194  Natans Katkovskis & Jelizaveta Manija Letland
194  Silvestras Koroliovas & Ieva Urbanaite Litauen
194  Artem Lazarev & Amalie Stampe Danmark
197  Jacob Korenev & Dayana Nikon Canada
197  Dmitriy Lugin & Darya Tkachenko Rusland
197  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tjekkiet
197  Jose Zuquilanda & Adriana Chavez Ecuador
201  Adomas Kielaitis & Mege Serniyte Litauen
201  Sergey Litvinov & Anastasiya Ugarova Rusland
201  Kim Hak Min & Kim Min Sung Sydkorea
201  Seiji Tamai & Momoko Iwasawa Japan
205  Igor Litvinov & Valeriya Kabieva Rusland
205  Bogdan Nuriev & Anastasiya Bogdanova Rusland
205  Oleg Smolin & Ekaterina Bayrakova Rusland
208  Taha Batu Cosar & Ece Uzunalioglu Tyrkiet
208  Evgeniy Igumnov & Polina Korotkova Rusland
208  Omar Ravaioli & Serena Monari Italien
211  Andrey Eremin & Polina Perova Rusland
211  Denis Makarov & Kseniya Prokusheva Rusland
213  Gianluca Carello & Teresa Carello Tyskland
213  Victor Catalin Cauca & Irina Elena Tudorache Rumænien
213  Jacob Edwards & Ingrid Vary Sverige
213  Felix Zadow & Veronika Burghardt Tyskland
217  Catalin Mihu & Maria Lie Ramella Rumænien
217  Patryk Urban & Roxana Junak Polen
219  Giuseppe Castro & Valeria Castro Tyskland
220  Timur Dogan & Vanessa Beer Tyskland
220  Ivan Petov & Karina Tagirova Rusland
222  Andrei Arseni & Anca Elena Prisecaru Rumænien

Round 1 (top 333)

223  Kim Jong Chan & Yun Myung Young Sydkorea
223  Alexander Horn & Valeria Jäger Tyskland
223  Mario Ozbolt & Helena Bradvica Kroatien
223  Denis Ruchka & Mariya Yasinskaya Rusland
227  Daniil Arutyunov & Olga Ignaticheva Rusland
227  Dawid Kaleta & Frida Steffensen Sverige
227  Nick Kocken & Katerina Nitsios Nederlandene
227  Aleksandr Plotnikov & Vladlena Rybakova Rusland
227  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
232  Andrea Bocchini & Giulia Bellini Italien
232  Ngo Minh Duc & Dang Thu Huong Vietnam
232  Alessandro Painsi & Cecilie Engsig Østrig
232  Nikita Smolnikov & Darya Smolnikova Rusland
236  Márk Filotás & Zsofia Barkoczi Ungarn
236  Wan Man Ho Gordon & Lok Yiu Tang Hongkong
236  Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Rusland
236  Anton Koznov & Svetlana Koznova Rusland
236  Artur Posedkin & Deborah Suker Kroatien
236  Alex Salvador & Alice Chiocchi Australien
236  Aleksandr Shapovalov & Valeriya Medvedeva Rusland
236  Istvan Varga & Gabriela Pilic Kroatien
244  Chan Kwunlung & Yi Yu Tsoi Hongkong
244  Daniel Medvedovsky & Yael Pasternak Israel
244  Boris Peyss & Lisa Marie Bauer Tyskland
244  Mark Spektor & Valerie Hense Tyskland
244  David Stoica & Georgiana Barbu Rumænien
249  Maksim Motyshen & Oksana Motyshen Rusland
250  Francesco Fontana & Lucrezia Parente Italien
250  Dae Chul Jung & Oh Si Eon Sydkorea
250  Matti Kaksonen & Silja Rantala Finland
250  Peter Rupp & Sabine Deck Tyskland
250  Ilya Vasilevskiy & Kristina Stelnikova Rusland
255  Igor Akalowski & Tabea Louisa Thaler Tyskland
255  Nikita Milchenko & Polina Dashina Rusland
255  Santino Mirenna & Emilie Tellefsen Norge
255  Matija Smolec & Tena Kralj Kroatien
255  Nikita Urchev & Elvira Kutusheva Rusland
260  Gary Askarov-vaiman & Esthie Spivakov Canada
260  Giuseppe De Bari & Sabrina Metzger Tyskland
260  Johannes Hofmann & Magdalena Uhler Tyskland
260  Alfred Makhmuradzhaev & Yanina Akimova Rusland
260  Marius Mince & Lina Jukneviciute Litauen
260  Gi Hyeon Nam & Jeon Seunghee Sydkorea
260  Robin Ondracek & Kristyna Coufalova Tjekkiet
267  Kende Soma Horváth & Zsofia Horvath Ungarn
267  Nicholas Leandro & Giorgia Scalini Italien
269  Piotr Czekaj & Justyna Hajkiewicz Polen
270  Beniamin Bregman & Diana Leshchenkov Israel
270  Ryuta Ebihara & Asuka Kasuo Japan
270  Valera Khakhutskyy & Laura Kaiser Tyskland
270  Egor Kokvin & Evgeniya Denisova Rusland
270  Markus Lang & Martina Geser Tyskland
270  Daniel Leibman & Lital Opaets Israel
276  Kento Ebihara & Luna Takagi Japan
276  Dominic Kossinna & Pia Pflichthofer Tyskland
276  Yakov Nabiev & Irina Klochanova Rusland
279  Joel Betram & Kristina Breisch Tyskland
279  Joakim Rosendahl & Stine Overgård Andersen Sverige
281  Gwenael Longuet & Laetitia Deplano Frankrig
282  Willi Lein & Viktoriya Kucherenko Tyskland
282  Federico Novacchi & Gabriele Vaiciulyte Litauen
282  Ruben Novelli & Giorgia Ghibaudo Italien
282  Lukasz Piekarski & Kamila Gwozdz Polen
282  Andrey Trubaenko & Olesya Frolova Rusland
282  Anton Volkov & Aleksandra Vasilenko Rusland
288  Klemens Hofer & Barbara Westermayer Østrig
288  Arthur Weingardt & Sandra Jessica Daniel Tyskland
288  Zhang Yang & Ting Li Ting Kina
291  Marius Jensch & Jessica Gwizdala Tyskland
291  Ionut Vorodi & Andreea Ioana Avram Rumænien
293  Giuseppe Pio Scerra & Emanuela Tassoni Tyskland
294  Till Ameln & Viktoria Schaaf Tyskland
294  Dario Leanza & Sandra Schirmer Tyskland
294  Vladimir Shipitsin & Valeriya Simakova Rusland
297  David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
297  Alexander Karst & Sarah Karst Tyskland
297  Nick Williams & Charmaine Chan England
300  Alexandr Chudin & Maria Hirnich Tyskland
300  Andrey Davydik & Julia Tepljasina Estland
300  Markus Kayl & Franziska Mennicke Tyskland
300  Björn Pemer & Katja Lujan Engelholm Sverige
304  Marcel Grahle & Susan Karrass Tyskland
304  Igor Zaytsev & Elizaveta Bobrova Rusland
306  Jacob Persson & Linn Hegdahl Sverige
306  Timo Siemering & Judith Hannemann Tyskland
306  Nikolaus Waltl & Caroline Eybl Østrig
306  Stephan Wirth & Sarah Karakatsanis Tyskland
306  Chien Tu Wu & Hung Pei Wen Taiwan
311  Matthias Klon & Janina Beck Tyskland
311  Samuel Marschall & Irina Bach Tyskland
313  Sven-Olaf Andersen & Alessa Drews Tyskland
313  Vadim Chebykin & Anastasiya Lavrichenko Rusland
313  Clemens Kuprian & Eva Christina Krzizek Østrig
313  Florian Müller & Andrea Rhinow (aka Conrad) Tyskland
313  Thilo Nast & Svenja Madeleine Riepen Tyskland
318  Antonio Kramaric & Lea Kühnreich Tyskland
318  Ingemar Moberg & Alexandra Kaleta Sverige
318  Tim Wattenberg & Lucia Neu Tyskland
321  Marc Aeschlimann & Corinna Masciardi Schweiz
322  Erik Heyden & Julia Luckow Tyskland
322  Jan Quandt & Lena Wurst Tyskland
324  Jakob Wetsch & Meike Kerscher Tyskland
325  Stanislav Durchanek & Katerina Sebkova Tjekkiet
325  Nikita Pupkov & Mariya Nefedova Rusland
327  George Borisov & Ada Au Hongkong
327  Andreas Ebert & Ulrike Mittermeier Tyskland
327  Alexander Gensch & Nina Messina Tyskland
327  Johannes Hehr & Imke Teuchert Tyskland
327  Sascha Reichardt & Meike Kübler Tyskland
327  Jingbo Wu & Katja Dorner Tyskland
333  Isaac Moeng & Suretha Fortuin Sydafrika
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}