Results from 2015 German Open Championships - GOC Juvenile II 8-dance 12. august 2015
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Juvenile II 8-dance 12. august 2015

Final

1  Nikita Sychev & Aleksandra Solomatova Rusland
2  Nikita Nikitin & Natali Moraru Rusland
3  Rares Emanuel Vadana & Tea Maria Neculae Rumænien
4  Kirill Kurbatov & Alexandra Revel-Muroz Rusland
5  Marc Andrei Lorincz & Roxana Carina Luncan Rumænien
6  Nikita Pavlov & Taisiya Malakhova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Mihnea Cristian Miu & Julia Denisa Bidica Rumænien
8  Nikolay Puzyrev & Aleksandra Volkova Rusland
9  Oleksandr Turchenyak & Sofiya Chernikova Ukraine
10  Danila Zhuravlev & Diana Khmelnitskaya Rusland
11  Dmitro Maevskij & Mariya Pinchuk Ukraine
12  Daniil Kharin & Stefaniya Bakaeva Rusland

Quarter-final

13  Aleksandr Andronnikov & Irina Martyushova Rusland
14  Ron Dobrjanski-Piirsalu & Sofia Tsizova Estland
14  Razvan Zaharia & Ana-Maria Tarbanu Rumænien
16  Nikita Nikolajchuk & Olexandra Gapon Ukraine
17  Roberts Punka & Daria Malysheva Letland
18  Tomasz Ruszkowski & Julia Mozdyniewicz Polen
19  Danil Tkachenko & Jasmina Knust Tyskland
20  Guilherme Rodrigues & Elisaveta Tsybulya Portugal
21  Mario Piirsalu & Linda Rebane Estland
21  Dmitriy Sadovikov & Katarzyna Binkowska Polen
23  Denis Dobranis & Iris Vacar Rumænien
24  Artemijs Plakitins & Anastasija Lecebrina Letland

Round 2 (top 48)

25  Nikita Ivanov & Vasilina Radishevskaya Rusland
26  Ilya Kochev & Stella Akopyan Belarus
27  Bogdan Stelian Duminica & Maria Sara Dolniceanu Rumænien
28  Sergej Burdin & Irina Zimakova Rusland
28  Daniil Tutarinov & Marina Myasnyankina Rusland
30  Timur Andryushin & Polina Kalashnikova Rusland
30  Aleksandr Kolbasyuk & Varvara Alekseeva Rusland
32  Egor Avershin & Elizaveta Malomanova Rusland
32  Kipras Burneikis & Barbora Martinkeviciute Litauen
34  Vladislav Esipenok & Darya Menyajlo Rusland
34  Anton Sytilin & Sofya Belikova Rusland
36  Benas Maciulskis & Agne Gaudesiute Litauen
36  Tilo Wiese & Jale Zinser Schweiz
38  Hlieb Verkhovlyuk & Emilia Sushynska Ukraine
39  Aleksandr Zolotov & Anna Dementeva Rusland
40  Georgij Shahov & Polina Yurova Kasakhstan
41  Maxim Peioglo & Valeria Papusoi Moldova
42  Andrey Grachev & Mariya Tsvetova Rusland
43  Nikita Nagailic & Emanuela Catana Rumænien
44  Elnur Ismoilov & Milana Gladkaya Kasakhstan
45  Egor Kazankin & Anastasiya Kudryashova Rusland
45  Sergej Perevertkin & Sofya Denisova Rusland
47  Aleksandr Sleptsov & Ekaterina Tihonova Rusland
48  Lucian Angheluta & Denisa Poting Moldova

Round 1 (top 69)

49  Wladislaw Riedinger & Angelina Bar Tyskland
50  Vaiko Villiam Tuul & Eliise Reti Rahnu Estland
51  Adi Bodruc & Sofia Chiorescu Moldova
51  Georgij Gudovskij & Asya Shamsueva Rusland
53  Patrik Kohon & Eva Kavasi Ungarn
54  Aleksandr Bajrakov & Sofya Prusakova Rusland
55  Kirill Parshin & Viktoriya Gajer Rusland
56  Martin Makarov & Keiri Semre Estland
57  Oleksandr Pashinskij & Darina Ralik Ukraine
58  Artemiy Hoba & Alika Porokhnyavaya Rusland
59  Saulenis Cesnauskas & Eiginte Cesnauskaite Slovakiet
60  Rodrigo Torres Pinto & Carolina Brousse Portugal
61  Bogdan Cazacu & Sabina Chirtoaca Moldova
62  Hamada Hyusei & Onishi Hirari Japan
62  Egor Polscin & Alexandra Dragan Moldova
62  Roman Stradetskij & Alina Vasiliv Ukraine
65  Faustas Naruskevicius & Anastasija Pavsukova Letland
66  Nikita Chumak & Valeriya Lozinskaya Ukraine
67  Kacper Dabkowski & Martyna Sokolowska Polen
68  Diogo Joao Silva Sousa & Marta Coelho Portugal
69  Vladimir Visloguzov & Darya Skryabina Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}