Results from 2015 German Open Championships - GOC Youth 10-dance 15. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Youth 10-dance 15. august 2015

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Rusland
2  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Polen
3  Denis Gudovskiy & Megija Dana Morite Letland
4  Jan Janzen & Viktoriya Litvinov Tyskland
5  Andrea Roccatti & Flaminia Iannone Italien
6  Dmitriy Erofeev & Ekaterina Vyalshina Moldova
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dmitriy Kulebakin & Mariya Chernykh Rusland
8  Alexandru Munteanu & Anne Gabriela Bezusenco Rumænien
9  Aleksandr Ryabtsev & Mariya Oblakova Rusland
10  Vincenzo Chianese & Francesca Palmieri Italien
11  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Rusland
12  Karol Michal Tomecki & Austeja Bliujute Litauen

Quarter-final

13  Victor Bychkov & Alina Atamanchuk Frankrig
14  Mikael Tatarkin & Nicole Wirt Tyskland
15  Einoras Degutis & Areta Seskaite Litauen
16  Igor Gogichaev & Anna Anufrieva Rusland
17  Robin Aleksander Veskus & Anita Sychugova Estland
18  Danila Telpukhovskiy & Oliwia Popek Polen
18  Ato Watanabe & Mai Ishigaki Japan
20  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Rusland
21  Aleksandr Kuriganov & Maria-louise Hougesen Danmark
22  Gleb Bannikov & Mariya Smirnova Rusland
23  Nariman Ashenov & Aruzan Aldasheva Kasakhstan
24  Marin Bragis & Valeriya Topalo Moldova

Round 2 (top 60)

25  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Litauen
26  Egor Starchenko & Darya Rodina Rusland
27  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Rusland
28  Ziang Xie & Miaoer Xu Kina
29  Sota Fujii & Ami Yoshikawa Japan
30  Jure Bergant & Ana Mesec Slovenien
30  Marius Ilciukas & Veronika Samuolyte Litauen
30  Eugen Petrisor Miu & Sandra Overballe Pedersen Danmark
33  German Zernov & Anna Sergeenko Rusland
34  Sorin Andrei Neagu & Réka Elek Ungarn
34  Martin Rakita & Valeria Ovtserenko Estland
36  Andrei Hancu & Alina Vasileniuc Rumænien
36  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
36  Iaroslav Zara & Valeria Gumeniuc Moldova
39  Artem Goryunov & Mariya Popova Rusland
39  Ivan Kuninets & Elina Sogoyan Rusland
41  Vladislavs Pecens & Aliaksandra Bahushevich Letland
41  Serhiy Sluk & Olha Sluk Ukraine
43  Darius Razvan Seracin & Nicole Denise Racovitan Rumænien
44  Svyatoslav Anchukov & Diana Markova Rusland
44  Sergiu Matcovschi & Marina Pioglo Moldova
44  Vladislav Stepanov & Viktoriya Pak Rusland
44  Alexandru Tufar & Olga Moraru Moldova
48  Daniel Kharun & Ekaterina Konashenko Rusland
49  Samuel Lopez Pla & Mar Albelda Spanien
49  Jakub Zielezinski & Klaudia Goczal Polen
51  Nikita Golovanov & Darya Demchenko Rusland
52  Ilya Antipov & Didar Atmadzha Kasakhstan
53  Mate Csorba & Sabrina Haddad Ungarn
53  Igor Mikhaylovskiy & Ekaterina Logacheva Rusland
55  Run Ze Shang & Jia Rui Zhang Kina
56  Matas Klupsas & Livija Adomaityte Litauen
57  Nikita Samuylov & Anastasiya Kuznetsova Rusland
58  Akim Pekunov & Darya Savina Ukraine
59  Aleksey Chebakov & Dayana Kairova Kasakhstan
59  Denis Korchagin & Anastasiya Gerasimenko Rusland

Round 1 (top 91)

61  Zhang Han & Zhuang Qing Qing Kina
61  Vladimir Shishov & Kristina Pischugina Rusland
61  Natsumi Tokuno & Takuto Tazawa Japan
64  Zhong Lin An & Wei Yi Zhou Kina
65  Wenbo Liu & Hui Xue Kina
65  Maksim Yakimov & Ekaterina Onyanova Rusland
67  Ilia Rotari & Raluca Dontu Moldova
68  Veaceslav Nagailic & Nina Dudoglo Moldova
69  Nikolay Kogut & Alisa Kirillova Rusland
69  Artem Kolesnikov & Maria Sedin Tyskland
69  Dima Kusnir & Victoria Pinzari Moldova
69  Grigoriy Tereschenko & Alina Melkozerova Rusland
73  Ho Ming Cheong & Lam Kit Ying Malaysia
73  Denis Matei & Iana Iovanas Rumænien
75  Alexandru Gabriel Carlescu & Ioana Bianca Didea Rumænien
76  Sergey Kostenko & Ulyana Arkhangelskaya Rusland
77  Tudor Calin Broasca & Adina Dumitrascu Rumænien
77  Iliyas Kakim & Adel Kereeva Kasakhstan
77  Shota Suzuki & Maimu Morita Japan
80  Baurzhan Beken & Raziya Salimova Kasakhstan
80  Staale Bethuelsen & Ida Ingebrigtsen Norge
80  Dmitro Mudruk & Yulia Krachun Ukraine
80  Vladislav Vasilev & Anna Tabakova Rusland
84  Ole Thomas Hansen & Julie Gudim Bjerkås Norge
84  Yu Hibino & Honami Miki Japan
86  Jia Wen Li & Han Xu Kina
87  Liu Zhi Wen & Li Ni Kina
88  Yaroslav Brovarskyy & Elizaveta Umrikhina Ukraine
88  Daniil Rostvinschii & Alexandrina Bicov Moldova
90  Arnoldas Karvelis & Ugne Damanskyte Litauen
91  Andrei Tudose & Alexandra Mandache Rumænien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}