Results from 2015 German Open Championships - GOC Junior I Standard 15. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Junior I Standard 15. august 2015

Final

1  Danila Boriskin & Elizaveta Ulyanova Rusland
2  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Rusland
3  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Moldova
4  Leho Holm & Marleen Lutter Estland
5  Ivan Reshetnikov & Diana Maslovskaya Rusland
6  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Haolin Bai & Jia Hu Kina
7  Cosmin Lupoaie & Maria Cristina Radu Rumænien
9  Mateusz Krupa & Kornelia Banaszkiewicz Polen
9  Valeriy Zharkov & Aleksandra Smirnova Rusland
11  Egor Nikolaev & Arina Bortnikova Rusland
12  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Estland
13  Mikhail Avdeev & Margarita Malinskaya Rusland
14  Ciprian Petre Marita & Oana Bumba Rumænien

Quarter-final

15  Denis Matronitskiy & Darya Petunina Rusland
15  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Rumænien
17  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Rumænien
18  Timofey Dushutin & Yuliya Pustovalova Rusland
18  Aleksey Vasyutin & Alena Tyurina Rusland
20  Tudor Andrei Ionescu & Alyssa Andreea Pistol Rumænien
20  Petr Koval & Arina Kolosova Rusland
22  Roberts Andersons & Jekaterina Rasimjonoka Letland
22  Kirill Efremenko & Tatyana Oleshko Rusland
24  Daniel Boruvka & Barbora Boruvkova Tjekkiet
25  Oliver Los Chovanec & Jana Klenkova Tjekkiet
25  Artem Esayan & Tatyana Tyumentseva Rusland

Round 2 (top 49)

27  Aleksey Burdakin & Darya Sviridenko Rusland
27  Edoardo Mangoni & Benedetta Iaconi Italien
27  Vladislav Tsikhanovskiy & Kristina Shugurova Ukraine
30  Ivan Filipchuk & Evelina Ganskaya Ukraine
30  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Litauen
30  Artem Zaychenko & Anastasiya Gvozdeva Rusland
33  Pavel Dubasov & Polina Popova Rusland
33  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
35  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Kasakhstan
35  Mykola Rubis & Taisiya Shulga Ukraine
35  Artemiy Tebaykin & Mariya Barykina Rusland
38  Kazuhiro Ishigaki & Anri Nakamura Japan
39  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Rusland
39  Kacper Raputa & Wiktoria Tylek Polen
41  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Tyskland
41  Ivan Nagornev & Anna Mishenkina Rusland
43  Egor Koznov & Ulyana Abrosimenkova Rusland
44  Lev Malgin & Anna Onyanova Rusland
45  Jans Janis Kremers & Luize Viskinte Letland
46  Dzmitry Kazlouski & Zlata Kolomoets Rusland
47  Grigorij Kondratev & Ekaterina Potapova Rusland
48  Aliaksandr Shvaibovih & Polina Tikhomirova Belarus
49  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldova

Round 1 (top 85)

50  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japan
50  Markas Sabaliauskas & Marija Butenyte Litauen
50  Oskars Vainovskis & Liva Darzniece Letland
53  Cristian Josan & Anghelina Tiganu Moldova
54  Li Yao Ji & Lan Shu Yang Kina
54  Vladimir Mitrofanov & Elizaveta Nedobej Belarus
54  Kuanysh Murzabekov & Alua Sayatova Kasakhstan
54  Batyrkhan Rakhmetullin & Alina Zhakenova Kasakhstan
54  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Rusland
59  Alari Ameljushenko & Sandra Kallas Estland
59  Amir Khaggi & Elizaveta Puzyreva Rusland
61  Mario Piirsalu & Linda Rebane Estland
61  Eskendir Samsaliev & Mariya Miroshnichenko Kasakhstan
63  Georgi Klementjev & Nicole Kesner Estland
63  Gustav Skovbon & Clara Adrian Danmark
65  Bogdan Cociurca & Victoria Stratulat Moldova
65  Artem Fedyaj & Darina Zelenska Ukraine
65  Mykyta Shantov & Amina Ismailova Ukraine
68  Razvan George Batranu & Maria Iovanas Rumænien
68  Alessandro Novikau & Anastasija Dittmar Tyskland
68  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Rusland
71  Max Chomej & Nicole Scharton Tyskland
72  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Tyskland
73  Thomas Leongart & Julia Matheis Tyskland
73  Alexandr Rebeja & Felicia Lungu Moldova
73  Nikita Solovev & Darya Sivenkova Rusland
76  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Rusland
76  Laurin Mächtig & Alissia Schenk Tyskland
78  Rytis Dzemyda & Samanta Skromovaite Litauen
79  Marc Mateos Aparicio Canton & Cristina Lopez Andreu Spanien
79  Amerlan Serikanuli & Almira Tazhibaeva Kasakhstan
81  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumænien
81  Umid Gadzhiev & Darya Lukasheva Kasakhstan
83  Faustas Naruskevicius & Anastasija Pavsukova Letland
83  Aleksandr Sleptsov & Ekaterina Tihonova Rusland
85  Timudzhin Bagautdinov & Darya Arbatskaya Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}