Results from 2015 German Open Championships - GOC Adult A Standard 14. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Adult A Standard 14. august 2015

Final

1  Daniil Rostvinschii & Alexandrina Bicov Moldova
2  Gabriele Castellani & Iana Zaitseva Italien
3  Lorenzo Alberetti & Martina Dionigi Italien
4  Razvan Vlad Ilea & Bianca Pavel Rumænien
5  Sorin Andrei Neagu & Réka Elek Ungarn
6  Tiberiu Florin Stan & Daria Grigore Rumænien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Vladislavs Pecens & Aliaksandra Bahushevich Letland
8  Zhang Jiajie & Wu Mengni Kina
9  Gabriele Cassai & Sofia Galoppi Italien
10  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Litauen
11  Zhang Zhibo & Li Jiayue Kina
12  Sun Chufeng & Li Jia Shun Kina
13  Andrei Cujba & Raluca Ionita Rumænien

Quarter-final

14  Sergej Titarenko & Inna Haleta Ukraine
15  Liu Jiaxi & Han Feier Kina
15  Serhiy Sluk & Olha Sluk Ukraine
17  Luca Fumagalli & Gloria Rinaldi Italien
18  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
19  Su Shuai & Jiang Wumei Kina
20  Kamil Baran & Ita Kondera Polen
21  Sergiu Matcovschi & Marina Pioglo Moldova
21  Akim Pekunov & Darya Savina Ukraine
21  Zhi Jun Song & Hu Jingyi Kina
21  Mirko Spano & Pamela Romano Italien
25  German Enriquez & Danella Publico Filippinerne

Round 2 (top 48)

26  Li Lin & Giulia Giacoppo Italien
26  Matvey Minkevich & Yuliya Matyuta Belarus
26  Iaroslav Zara & Valeria Gumeniuc Moldova
29  Wu Kai & Feng Manni Kina
29  Alexei Melentii & Raluca Avram Rumænien
31  Tan Haowen & Jing Liu Kina
31  Tomas Janonis & Elvita Mikšaite Litauen
31  Chen Xi Wu & Lu Jingting Kina
34  Mark Dorfmann & Eva-Maria Kesner Estland
34  Guo Zhenyu & Li Xuan Kina
36  Maksim Yakimov & Ekaterina Onyanova Rusland
37  Arturs Rudzitis & Estere Stirane Letland
38  Jia Jun Li & Yi Wu Kina
39  Yan Wang & Yang Lv Kina
39  Liu Yingjie & Li Xiaofeng Kina
41  Kazuki Hachiya & Madoka Minakawa Japan
42  Florian Fürll & Liz Langheinrich Tyskland
43  Pawel Kowalewski & Marlen Heilmann Tyskland
44  Alexandru Gabriel Carlescu & Ioana Bianca Didea Rumænien
44  Alexandru Tufar & Olga Moraru Moldova
46  Leon Lohmann & Sira Lohmann Tyskland
47  Natsumi Tokuno & Takuto Tazawa Japan
48  Vitaly Hetz & Alexandra Yena Tyskland

Round 1 (top 80)

49  Andrei Hancu & Alina Vasileniuc Rumænien
50  Iliyas Kakim & Adel Kereeva Kasakhstan
50  Philipp Valov & Uliana Valova Rusland
50  Kordian Zagaja & Ewa Zylinska Polen
53  Sverre Orjasaeter Fjellstad & Ronja Ostensvik Norge
54  Kevin Altergot & Diana Schell Tyskland
54  Ryuta Ebihara & Yuki Furuhata Japan
54  Wan Man Ho Gordon & Lok Yiu Tang Hongkong
57  Lennart Sauerland & Julia Mertens Tyskland
58  Pierre Troussard & Débora Bourdon Frankrig
59  Robert Micallef & Anna Kalinichenko Italien
60  Tudor Calin Broasca & Adina Dumitrascu Rumænien
61  Matti Kaksonen & Silja Rantala Finland
62  Marius Dürr & Vanessa Weiß Tyskland
62  Kento Ebihara & Luna Takagi Japan
64  Tristan John Ducay & Willanne Rose Ducay Filippinerne
64  Aaron Zammit & Marylene Spiteri Malta
66  Nemanja Buovski & Catherine Pisarenko Schweiz
67  Florian Bayer & Gabriele Szewczak Østrig
68  Erik Fiktorie & Desiree Smits Nederlandene
68  Dmitro Mudruk & Yulia Krachun Ukraine
70  Li Haoran & Zhuangyu Shen Kina
71  Markus Vogel & Silke Vogel Tyskland
72  Johannes Schmidt & Natalie Agater Tyskland
72  Sören Senger & Susanne Kosmala Tyskland
74  Bastiaan Hovestreydt & Annemarie Udri Tyskland
74  Christopher Kollar & Sina Bunzendahl (aka Meyer) Tyskland
76  Yannic Lux & Anne Neumann Tyskland
76  Valentin Unruh & Hanne Nobis Tyskland
78  Andrei Tudose & Alexandra Mandache Rumænien
78  Tengfei Xu & Eva Meyerova Tyskland
80  Marc Mildner & Mariann Thutewohl (aka Bánki) Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}