Results from 2015 German Open Championships - GOC Junior I Latin 13. august 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

2015 German Open Championships
Tyskland - Stuttgart 11. august 2015

GOC Junior I Latin 13. august 2015

Final

1  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Rusland
2  Daniel Lenz & Vanesa Viktorija Gerke Tyskland
3  Axel Sampino & Anna Zgonnikova Frankrig
4  Vladimir Mitrofanov & Elizaveta Nedobej Belarus
5  Danila Boriskin & Elizaveta Ulyanova Rusland
6  Ivan Reshetnikov & Diana Maslovskaya Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Moldova
7  Orlando Valentin Grigoras & Roberta Melisa Ababei Rumænien
7  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Rumænien
10  Georgi Klementjev & Nicole Kesner Estland
11  Timofey Dushutin & Yuliya Pustovalova Rusland
12  Mirko Tamantini & Giada Sinceri Italien
13  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Kasakhstan

Quarter-final

14  Mykola Rubis & Taisiya Shulga Ukraine
15  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Rumænien
16  Leho Holm & Marleen Lutter Estland
16  Jans Janis Kremers & Luize Viskinte Letland
18  Mikhail Avdeev & Margarita Malinskaya Rusland
18  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Tyskland
20  Aleksey Burdakin & Darya Sviridenko Rusland
20  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Tyskland
20  Nunzio Stancabiano & Teresa Castelli Italien
23  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Rusland
24  Lev Malgin & Anna Onyanova Rusland
25  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Rusland
26  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Rusland

Round 3 (top 48)

27  Tudor Andrei Ionescu & Alyssa Andreea Pistol Rumænien
27  Cosmin Lupoaie & Maria Cristina Radu Rumænien
27  Maik Zimmer & Adeline Kastalion Tyskland
30  Petr Koval & Arina Kolosova Rusland
30  Denis Matronitskiy & Darya Petunina Rusland
30  Eskendir Samsaliev & Mariya Miroshnichenko Kasakhstan
33  Cristian Josan & Anghelina Tiganu Moldova
33  Valeriy Zharkov & Aleksandra Smirnova Rusland
35  Haolin Bai & Jia Hu Kina
35  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumænien
35  Egor Koznov & Ulyana Abrosimenkova Rusland
35  Artjoms Spradzins & Karina Karklina Letland
35  Artemiy Tebaykin & Mariya Barykina Rusland
40  Egor Nikolaev & Arina Bortnikova Rusland
41  Grigoriy Kiselev & Mariya Amosova Rusland
41  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
43  Grigorij Kondratev & Ekaterina Potapova Rusland
43  Vladislav Tsikhanovskiy & Kristina Shugurova Ukraine
43  Artem Zaychenko & Anastasiya Gvozdeva Rusland
46  Robert Veide & Amanda Rebeca Padar Estland
47  Alexandr Rebeja & Felicia Lungu Moldova
48  Markas Sabaliauskas & Marija Butenyte Litauen

Round 2 (top 82)

49  Kirill Efremenko & Tatyana Oleshko Rusland
49  Amir Khaggi & Elizaveta Puzyreva Rusland
49  Batyrkhan Rakhmetullin & Alina Zhakenova Kasakhstan
49  Nazariy Shershun & Olesya Bakaj Ukraine
49  Augustinas Trinkus & Neringa Paskeviciute Litauen
49  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Rusland
55  Aleksey Vasyutin & Alena Tyurina Rusland
56  Kazuhiro Ishigaki & Anri Nakamura Japan
56  Ivan Nagornev & Anna Mishenkina Rusland
58  Razvan George Batranu & Maria Iovanas Rumænien
59  Dzmitry Kazlouski & Zlata Kolomoets Rusland
60  Mateusz Krupa & Kornelia Banaszkiewicz Polen
61  Artem Fedyaj & Darina Zelenska Ukraine
61  Kacper Raputa & Wiktoria Tylek Polen
63  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Estland
63  Dmitriy Rybin & Anastasiya Sazonova Rusland
65  Kuanysh Murzabekov & Alua Sayatova Kasakhstan
65  Anton Shagaev & Elizaveta Popova Rusland
67  Mirko Maina & Aurora Barilla Italien
68  Umid Gadzhiev & Darya Lukasheva Kasakhstan
68  Laurin Mächtig & Alissia Schenk Tyskland
70  Alessandro Novikau & Anastasija Dittmar Tyskland
70  Mykyta Shantov & Amina Ismailova Ukraine
70  Gustav Skovbon & Clara Adrian Danmark
73  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Rusland
74  Pavel Dubasov & Polina Popova Rusland
74  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Litauen
74  Daniel Neustadt & Michelle Urich Tyskland
77  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japan
77  Benas Latanauskas & Ksenia Samusevic Litauen
77  Nikita Solovev & Darya Sivenkova Rusland
80  Marco Brugnolaro & Nicole Giacopuzzi Italien
81  Bogdan Cociurca & Victoria Stratulat Moldova
81  Artem Esayan & Tatyana Tyumentseva Rusland

Round 1 (top 100)

83  Andreas Bergen & Katharina Scharova Tyskland
83  Edoardo Mangoni & Benedetta Iaconi Italien
85  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldova
85  Ivan Filipchuk & Evelina Ganskaya Ukraine
87  Marc Mateos Aparicio Canton & Cristina Lopez Andreu Spanien
88  Amerlan Serikanuli & Almira Tazhibaeva Kasakhstan
89  Alari Ameljushenko & Sandra Kallas Estland
90  Timudzhin Bagautdinov & Darya Arbatskaya Rusland
90  Li Yao Ji & Lan Shu Yang Kina
90  Roberts Punka & Daria Malysheva Letland
93  Rytis Dzemyda & Samanta Skromovaite Litauen
93  Georg Funk & Anastasia Bauer Tyskland
95  Thomas Leongart & Julia Matheis Tyskland
96  Igor Batov & Anastasiya Motorina Rusland
96  Mark Vol & Emily Pankratz Tyskland
98  William Berger & Fabien Lax Tyskland
99  Joao Soares Costa & Marta Ribeiro Portugal
100  John Anschitz & Juliana Kunz Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}