DancesportInfo.net
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem

Søg efter den ideelle partner

Din annonce

Der er en masse dansere i verden der aktuelt leder efter partner. Mange af dem annoncerer her. Måske kan vi finde en ideel partner til dig? Placer din annonce

Want to edit or remove your advert?

Please click here og oplys din personlige id, som du modtog fra os, da du lavede annoncen

Hurtig søgning

All | Junior/børn dreng | Voksen herre | Junior/børn pige | Voksen dame

114 resultater 1 2 3 4 5 6 næste side
Ref: 38993

17 okt 2018 18:11

matteo pusce

Champion
15/02/2000

17200 cm (564''4')

Italien

matte.pusce@tiscali.it

Ref: 38971

09 okt 2018 07:45

Mykyta Pishyi

Champion
02.02.2008

14700 cm (482''3')

Ukraine
Kiev
01133

nata112@ukr.net
+380503326106

Ref: 38610

16 okt 2018 10:03

Kien Trinh

Champion
21/05/1989

17018 cm (558''4')


London
SW4

kien.trinh215@gmail.com
07516342555

22 okt 2018


Ref: 39012

22 okt 2018 01:59

Corrado Carletti

Champion
1991

0 cm (0''0')

Italien

corradocarletti@hotmail.it

21 okt 2018


Ref: 39011

21 okt 2018 23:33

Vladyslav Khilchenko

Champion
1993

17200 cm (564''4')

Ukraine
Kiev

vladik5124067@gmail.com
+380938947992

Ref: 39010

21 okt 2018 22:13

Tiago Lobo


25/03/1986

18100 cm (593''10')

Portugal
Forte da casa
2625-430

t.lobo01@gmail.com
00351919810523

Ref: 39008

21 okt 2018 11:14

Egor Koznov

Champion
2003

17900 cm (587''3')

Rusland
Saint-Petersburg
190013

anton.koznov@mail.ru
+7(921)7528968

Ref: 39006

21 okt 2018 11:12

Egor Koznov


2003

17900 cm (587''3')

Rusland
Saint-Petersburg
190013

anton.koznov@mail.ru
+7(921)7528968

20 okt 2018


Ref: 39003

20 okt 2018 20:55

Nicola Caporusso


01-12-1994

18200 cm (597''1')

Italien

caporusso_nicola@libero.ir
+393911847384

Ref: 39001

20 okt 2018 18:09

Aleksandr Dovhan

Champion
03.04.2002

18300 cm (600''5')

Ukraine
Ukraine

sashadovganaleks@gmail.com
+380504886044

19 okt 2018


Ref: 39000

19 okt 2018 22:56

Matthew

Professional
16-21

17500 cm (574''2')




+375293603319

18 okt 2018


Ref: 38996

18 okt 2018 18:59

Nikita Laba

Champion
16-21

17800 cm (584''0')


Moscow

Romiralez-79@yandex.ru

17 okt 2018


Ref: 38991

17 okt 2018 11:44

Leonards

Champion
04.07.2000

18200 cm (597''1')

Letland

leonards.petkevics@gmail.com
+37122347403

15 okt 2018


Ref: 38990

15 okt 2018 13:09

Carlos Feiteira

Champion
02-08-1996

18000 cm (590''7')


I CAN RELOCATE

carlos.feiteira@hotmail.com

14 okt 2018


Ref: 38987

14 okt 2018 14:37

Filip Masalon

Champion
14.09.1995

18200 cm (597''1')

Polen

filip.masalon@gmail.com

13 okt 2018


Ref: 38986

13 okt 2018 09:02

Mateusz Pawlowski

Champion
25. 08. 1998

17700 cm (580''9')

Polen
Pila
64920

pawlowskimateusz7@wp.pl

08 okt 2018


Ref: 38968

08 okt 2018 21:50

Tore Leicht Lund

Champion
26.08.2000

18600 cm (610''3')

Danmark
Aarhus
8000

tore05@live.dk
29709422

Ref: 38967

08 okt 2018 11:54

Alex Borisov

Pre-Champ
22-35

19600 cm (643''1')

England
london
kt6


07922809144

07 okt 2018


Ref: 38966

07 okt 2018 21:01

Oskar Gaigl


25.04.1998

18300 cm (600''5')

Tyskland
Berlin, Germany

ogaigl@hotmail.de

Ref: 38963

07 okt 2018 19:04

Jamie

Champion
21/05/1994

17272 cm (566''8')

England
Oxfordshire
Ox7 5sd

Jamie630@hotmail.co.uk
07575588429

114 resultater 1 2 3 4 5 6 næste side

#{text}