Results from danceComp Wuppertal 2017 - WDSF Senior IV Standard 23. juli 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

danceComp Wuppertal 2017
Tyskland - Wuppertal 21. juli 2017

WDSF Senior IV Standard 23. juli 2017

Final

1  Alessandro Barbone & Patrizia Flamini Italien
2  Luciano Ceruti & Rosa Nuccia Cappello Italien
3  Harukazu Nishio & Seiko Nishio Japan
4  Duillio Castelli & Paola Patrizi Italien
5  Franz Steinbichler & Maria Steinbichler Østrig
6  Wolfgang Drewitz & Eva Mary Kohn Tyskland
7  Jaap Willemstein & Marianne Willemstein Nederlandene
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Heinrich Schmitz & Monika Schmitz Tyskland
9  Keijo Vierimaa & Seija Vierimaa Finland
10  David Bort & Pepita Mondragon Spanien
11  Bohumil Cech & Pavla Cech Tjekkiet
12  Anton Novak & Susanna Novak Østrig

Quarter-final

13  Giuseppe Iannazzi & Silvana Uzzoli Italien
14  Hans Wolfgang Scheuer & Angelika Scheuer Tyskland
15  Hans Georg Strunk & Barbara Strunk Tyskland
16  Giancarlo Tinca & Vilmara Cannoni Italien
17  Katsuhiko Suzuki & Yoko Suzuki Japan
18  Klaus Kast & Irene Kast Tyskland
19  Kazuo Kishi & Sonoko Kishi Japan
20  Jacques Goldschmidt & Josiane Massart Belgien
21  Wolfgang Dieter Schmitt & Angelika Schmitt Tyskland
22  Marino Puccinelli & Raffaella Angeli Italien
23  Martin Geens & Nadia Solon Belgien
24  Werner Couturier & Anita Engel Tyskland

Round 2 (top 48)

25  Wolfgang Hesse & Petra Hesse Tyskland
26  Samuele di Lucente & Brunhild di Lucente Tyskland
26  Heinrich Dunker & Claudia Dunker Tyskland
28  Gerhard Delvendahl & Borghild Delvendahl Tyskland
29  Peter Nydegger & Marlise Reichen Schweiz
29  Lupo-Detlef Wolff & Rebecca Wolff Tyskland
31  Giancarlo Marroni & Jacqueline Hale Italien
31  Hans-Peter Schießl & Inge Schießl Tyskland
33  Johan Blind & Nel Blind Nederlandene
34  Hans Kernler & Inge Kernler Tyskland
35  Viktor Höschele & Anny Edith Höschele Tyskland
35  Erhard Ressel & Hedwig Ressel Tyskland
37  Jörg Hack & Elke Hack Tyskland
37  Peter Lob & Yvonne Erlemann Tyskland
37  Werner Schlamm-dedekind & Marion Dedekind Tyskland
40  Helmut Roland & Eleonore Roland Tyskland
41  Manfred Holst & Edith Holst Tyskland
41  Hans Van De Zande & Corrie Van De Zande Nederlandene
43  Eli Kohen & Gerda Kohen Tyskland
44  Jochen Müller & Doris Müller Tyskland
44  Siegfried Schönfelder & Irene Marcinczyk Tyskland
46  Eric Wiersma & Heuveling Rikie Belgien
47  Harrie Wilborts & Gerda Wilborts Nederlandene
48  Uwe Heim & Evelyn Heim Tyskland

Round 1 (top 68)

49  Oscar Conte & Daniela Ristori Italien
49  Heinz Drees & Silvia Drees Tyskland
51  Friedhelm Pujanek & Anna-katharina Pujanek Tyskland
51  Georg Stein & Heidi Stein Tyskland
53  Ralf Pick & Helga Kruse Tyskland
54  Ulrich Bornhauser & Mona Bornhauser Tyskland
54  Joachim Boukamp & Karin Boukamp Tyskland
56  Günter Göhrl & Helga Göhrl Tyskland
57  Alexander Thrun & Christa Thrun Tyskland
58  Mauk Den Elzen & Anneke Den Elzen Nederlandene
58  Piet De Roos & Trea De Roos Nederlandene
58  Hans-Dieter Sorge & Marion Sorge Tyskland
61  Jakob Bell & Brigitte Bell Tyskland
62  Karl Ludwig Glöckner & Heidemarie Glöckner Tyskland
62  Manfred Suppa & Brunhilde Suppa Tyskland
64  Gerhard Weitzel & Brigitte Weitzel Tyskland
65  Armin Leschke & Marion Leschke Tyskland
66  Rainer Bengsch & Rosemarie Bengsch Tyskland
67  Manfred Selck & Inge Selck Tyskland
68  Horst Miller & Bettina Miller Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}