Results from danceComp Wuppertal 2017 - WDSF RS Standard 22. juli 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

danceComp Wuppertal 2017
Tyskland - Wuppertal 21. juli 2017

WDSF RS Standard 22. juli 2017

Final

1  Wu Hongbo & Lu Wanying Kina
2  Pavel Kopaev & Sofya Esayan Rusland
3  Martin Schmiel & Carolin Queck Tyskland
4  Dominik Stöckl & Madeline Weingärtner Tyskland
5  Giulio Petrilli & Riikka Koponen Finland
6  Egor Nikolaev & Aleksandra Raskatova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Alexander Pavlov & Mie Udesen Danmark
8  Raffaele Gesmundo & Noemi Bozzo Schweiz
9  Fabian Wendt & Anne Steinmann Tyskland
10  Dominik Kirchniawy & Maria Novikova Tyskland
10  Wesley van Riel & Patricia Bach Nederlandene
12  Jody Schoonus & Kim De Haan Nederlandene

Quarter-final

13  Kristian Steyzel & Natalie Schneider Tyskland
14  Mark Verlotski & Dina Verlotski Tyskland
15  Linus Holm Foged & Nina Hillenbrand Tyskland
15  Florian Fürll & Liz Langheinrich Tyskland
17  Bas Willems & Jennifer Mcmillan England
18  Andreas Wenzler & Verena Lieb Tyskland
19  Maximilian Schmidtke & Anja Viereck Tyskland
20  Pawel Kowalewski & Marlen Heilmann Tyskland
20  Lukas Stodtko & Julia Janssen Tyskland
22  Christoph Konetschny & Jennifer Busta Tyskland
23  Alexander Klein & Gloria Heesen Tyskland
24  Glenn Feddema & Maïte Verheyden Nederlandene

Round 2 (top 37)

25  Martin Neukamp & Lena Sabisch Østrig
26  Marius Dürr & Vanessa Weiß Tyskland
26  Lukas Gandor & Natalie Pusch Tyskland
28  Markus Patas & Reenste Seidenberg Tyskland
29  Niels Hoppe & Annalena Franke Tyskland
30  Jamie Groeneveld & Lesley Groeneveld Nederlandene
30  Mike Meinert & Marleen Schneider Tyskland
32  Trond Schakat & Victoria Jasinski Tyskland
33  Markus Melato & Franziska Lowe Tyskland
33  Marcel Michalik & Alina Schaaf Tyskland
35  Julian Duldner & Louisa Wasmeier Tyskland
36  Alexander Voges & Laura Pohlmann Tyskland
37  Calvin Strauss & Darleen Pints Tyskland

Round 1 (top 71)

38  Jason Hurrelbrink & Maureen Heerink Nederlandene
39  Bas Diphoorn & Denise Dols Nederlandene
40  Fabio Pecoraro & Nynke van Erven Nederlandene
41  Alex Hinrich & Sarah Wingenfelder Tyskland
41  Phillip Kaiser & Lisa Gericke Tyskland
43  Felix Müller & Julia Minarik Tyskland
44  Robert Ziener & Marie Bönisch-Etzkorn Tyskland
45  Timo Johl & Carina Bayerlein Tyskland
46  Daan Bakker & Cecillia Lokhoff Nederlandene
46  Yannic Lux & Janine Liskow (aka Hochheim) Tyskland
46  Anthony Schulz & Nina Broszio Tyskland
46  Friedrich Ueberreiter & Nikola Tomkow Tyskland
50  Sergej Sonnemann & Nadine Mierke Tyskland
51  Dennis Ciomber & Julia Gräfin Von Brühl Tyskland
51  Patrick Vrielmann & Marit Poffers Tyskland
53  Julian Groß & Hannah Bosch Tyskland
54  Jascha Alteruthemeyer & Esther Lammel Tyskland
54  Kristóf Zsolt & Mia Mäder Tyskland
56  Johannes Altmann & Lea Baier Tyskland
56  Jochen Krings & Sophia Maria Kiesel Tyskland
58  Ralf Vieveen & Chantal Dalemans Nederlandene
59  Markus Baumann & Felicitas Schmidinger Tyskland
59  Sascha Otto & Janne Vollmer Tyskland
61  Christopher Kollar & Sina Bunzendahl (aka Meyer) Tyskland
61  Rene Morczinek & Irina Pecheritsa Tyskland
63  Benjamin Exner & Valeska Exner (aka Rietschel) Tyskland
63  Christopher Lambert & Johanna Dierks Tyskland
65  Dennis Middelkamp & Nikky Ladru Nederlandene
65  Stefan Töpfer & Lisa Marie Hoffmann Tyskland
67  Moritz Knaut & Simone Welge Tyskland
68  Alexander Borison & Anastasia Fokina England
68  Daniel Grosch & Marina Grosch Tyskland
68  Malcolm van Hemert & Martine Vos Nederlandene
71  Jaco van den Berg & Anne de Bruijn Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}