Results from danceComp Wuppertal 2017 - WDSF RS Latin 21. juli 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

danceComp Wuppertal 2017
Tyskland - Wuppertal 21. juli 2017

WDSF RS Latin 21. juli 2017

Final

1  Mikael Tatarkin & Anja Pritekelj Tyskland
2  Vitali Nestsiarovich & Ekaterina Tolmacheva Belarus
3  Jan Janzen & Vitalina Bunina Tyskland
4  Zhu Yingzhou & Fan Hongming Kina
5  Nikita Kuzmin & Nicole Wirt Tyskland
6  David Ovsievitch & Katarina Stefkova Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Karls Aniscenko & Dayana Nikon Canada
8  Egor Nikolaev & Aleksandra Raskatova Rusland
9  Puttisit Promna & Nattanicha Ittisophonpisarn Thailand
10  Michal Stelmaszczyk & Paulina Kucinska Polen
11  Alexander Karst & Lisa Karst Tyskland
12  Ilja Kubrin & Daria Kolomizki Tyskland

Quarter-final

13  Nick Kocken & Patricia Peterek Nederlandene
13  Steven Korn & Katrin Domme Tyskland
15  Dario Leanza & Daniela Paul Tyskland
16  Berkay Cihan & Jelena Kölble Tyskland
16  Daniel Kasper & Anastasia Shepel Tyskland
18  Domenico Franzo & Alexandra Mavlutova Tyskland
19  Andras Koops & Laura Van Der Galien Nederlandene
20  Martin Friedrich & Julia Klein Tyskland
21  Stefan Tilp & Nicola Niesel Tyskland
22  Benjamin Becker & Natalie Agater Tyskland
22  Ingo Madel & Rosina Witzsche Tyskland
24  Erich Balan & Anna Ujmajuridze Tyskland

Round 2 (top 38)

25  Roman Kim & Marisa Iglesias Den Haan Tyskland
25  Stefan Spirig & Lisa Kristina Bachmann Schweiz
25  Tobias Thobe & Hanna Junk Tyskland
25  Andreas Wenzler & Verena Lieb Tyskland
29  Christian Hassenstein & Nicola Grote Tyskland
30  Jan Phillip Dethloff & Elena Bröckelmann Tyskland
30  Fiete Heinrich & Marina Pitesa Tyskland
30  Christopher Roschlaub & Linda Unser Tyskland
33  Justin Lauer & Alisia Trunov Tyskland
34  Robin-René Hartung & Alina Just Tyskland
34  Moritz Horner & Desireé Bieronski Tyskland
36  Linus Holm Foged & Nina Hillenbrand Tyskland
37  Metin Onal & Dilovan Arslan Tyskland
38  Stephan Wirth & Celine Jörns Tyskland

Round 1 (top 54)

39  Yohay Betzer & Volha Abrazhevich Letland
39  Loic Ferlicot & Carla Malheiro Frankrig
39  Ronald Gurewitsch & Nicole Kazankova Tyskland
42  Falcon Keller & Nicola Helm Tyskland
43  Jasper Vermeer & Shelley Van Haalen Nederlandene
44  Thomas Renkel & Saskia Beck Tyskland
44  Jakob Wetsch & Meike Kerscher Tyskland
46  Tim Bersheminski & Katrin Lorber Tyskland
47  Stefan Riehle & Senta Neff Tyskland
48  Randolf Baumgartner & Julia Schreiter Tyskland
49  Bas Diphoorn & Denise Dols Nederlandene
49  Christian Frey & Lisa Gehlen Tyskland
49  Herbert Kurz & Romy Lehmann Tyskland
52  Thomas Steinegger & Sophie Schubert Tyskland
53  Dennis Middelkamp & Nikky Ladru Nederlandene
54  Tobias Stark & Viktoria Schaaf Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}