Results from Transylvanian Grand Prix 2018 - WDSF World Championship Junior II Standard 3. november 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Transylvanian Grand Prix 2018
Rumænien - Sibiu 3. november 2018

WDSF World Championship Junior II Standard 3. november 2018

Final

1  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Rusland
2  Egor Perepelitsyn & Mariya Barykina Rusland
3  Razvan George Batranu & Ana Maria Dica Rumænien
4  Philipp Vovk & Angelina Gensrich Tyskland
5  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Rusland
6  Riccardo Perretta & Eleonora Petronilli Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Denis Boyko & Oleksandra Nonko Ukraine
7  Justas Gedgaudas & Aine Rutkauskaite Litauen
9  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Tyskland
10  Maksim Zhilenkov & Arina Molochnikova Kasakhstan
11  Kristóf Kis Tamás & Mária Nagyová Slovakiet
11  Hristian Vaglyarov & Viktoria Petrova Bulgarien

Quarter-final

13  Andreas Lepiste & Sofia Dzevulskaja Estland
13  Dumitru Sardari & Felicia Lungu Moldova
13  Alexandru Andrei Vatamaniuc & Ioana Daiana Stanciu Rumænien
13  Sevastyan Zolotov & Irina Komar Belarus
17  Istvan Urban & Lilla Urban Ungarn
18  Rostislav Glovatskij & Yuliya Chefanova Ukraine
19  Tomasz Ruszkowski & Julia Mozdyniewicz Polen
20  Nikita Nikitin & Natali Moraru Rusland
21  Arturs Biele & Marija Elizabete Kravcuka Letland
21  Ratmir Vasilev & Amina Dauletkalieva Kasakhstan
23  Mihkel Jantson & Alexandra Skvortsova Estland
23  Jaroslav Jesensky & Simona Pavlovicova Slovakiet
25  Kacper Raputa & Wiktoria Tylek Polen

Round 2 (top 48)

26  Oliver Los Chovanec & Tina Sachova Tjekkiet
26  Ziyuan Shu & Xinyue Liang Kina
28  Jakov Bjelac & Magdalena Vidas Kroatien
28  Aurimas Meska & Gabija Lapseviciute Litauen
30  Idan Atias & Moran Moshe Israel
31  Gustavs Bergmanis & Helma Viksna Letland
31  Roy Kricheli & Mariya Ryabushkina Østrig
33  Ivan Prakhau & Katsiaryna Satskevich Belarus
34  Kam Ho Sin & Jerry Lee Hongkong
35  Daniel Boruvka & Barbora Boruvkova Tjekkiet
36  Alessandro Laineri & Ginevra Nanni Italien
37  Dennis Gluskin & Anna Perzan Canada
37  Karoly Peter Kovacs-Kalic & Liliana Farkas Ungarn
39  Guilherme Rodrigues & Marta Coelho Portugal
40  Yigit Alemdaroglu & Nehir Polat Tyrkiet
41  Robert Mihal Cambei & Tatiana Gonzalez Contreras Spanien
42  Franco Marinovic & Hana Grahovac Kroatien
42  Adrian Romanowski & Rebekka Yr Arnadottir Island
44  Ariel Zaidman & Eden Zaltsman Letland
45  Masaki Kinoshita & Marino Kataoka Japan
46  Lassi Kokkonen & Saaga Bruun Finland
46  Žan Stajan & Ana Stajan Slovenien
46  Tilo Wiese & Jale Zinser Schweiz

Round 1 (top 66)

49  Tobias Skandov Hansen & Astrid Mayer Danmark
49  Mitchell Hayutt & Sophia Levit USA
49  Rhys Oakley & Lilly Taylor Australien
52  Thomas Zinger & Sarah Stolarsky Canada
53  Daniel Lavrukhin & Amy Boyle Irland
53  Soma Yamamoto & Marina Miki Japan
56  Luke Walsh & Hayleigh Millar Irland
57  Kenny Rey & Doreen Amami Frankrig
58  Nikos Karoglou & Polivia Mosxou Grækenland
59  Venelin Venkov & Borislava Nankova Bulgarien
60  Christian Mayrhofer & Petra Mayrhofer Østrig
61  Samet Canturk & Mine Irmak Selek Tyrkiet
61  Nikola Popovic & Andrea Savanovic Jugoslavien
63  Thomas Valkner & Pia Lauritzen Norge
64  Vladimir Gubica & Natasa Kosanovic Jugoslavien
64  Dimitar Trajkovski & Zorica Simjanovska Rumænien
66  Eduardo Caetano & Beatriz Constantino Portugal
66  Max Glabe & Oline Blavik Lindaas Norge
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}