Results from Tallinn International Open Cup 2009 - Junior 2 Latin 29. november 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2009
Estland - Tallinn 28. november 2009

Junior 2 Latin 29. november 2009

Final

1  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Rusland
2  Nikita Evstafiev & Yana Isaeva Rusland
3  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Rusland
4  Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Belarus
5  Nikolay Chernov & Evgeniya Florinskaya Rusland
6  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [20] Vladimirs Kozevnikovs & Signe Melkina Letland
8  [18] Armand Fazullin & Marit Mets Estland
9  [16] Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Letland
10  [11] Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estland
11  [9] Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland
12  [8] Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
13  [7] Oskars Karklins & Elina Muceniece Letland

Quarter-final

14  [20] Arturs-karols Junelis & Zaklina Sola Letland
15  [18] Maksim Shishov & Anastasiya Dubrovskaya Rusland
16  [14] Petteri Pitkänen & Oona Oinas Finland
17  [13] Eetu Hagman & Emmi Hagman Finland
17  [13] Ivan Ilin & Elizaveta Grigoreva Rusland
19  [12] Sander Häkkinen & Elizaveta Semjonova Estland
19  [12] Evgeniy Sergeev & Aleksandra Galkina Rusland
21  [10] Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Letland
22  [8] Maxim Starovoytov & Elizaveta Sokolova Rusland
23  [6] Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Letland
24  [2] Ivan Nikitin & Natalya Zavarzina Rusland

Round 2 (top 36)

25  [26] Emil Hallberg & Miira-liisa Vehviläinen Finland
25  [26] Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Letland
27  [23] Gabriel Opris & Elina Lebjodkina Estland
28  [22] Edgar Panov & Astrit Vanaveski Estland
29  [16] Miko Sirolinna & Marjut Soininen Finland
30  [15] Mait Roomus & Anabel Aunver Estland
31  [12] Robert Virenius & Lumi Rautakorpi Finland
32  [10] Stanislav Esenfeld & Anna Bespalova Estland
33  [8] Maksim Yushkevich & Slavyana Melnik Belarus
34  [7] Valters Janis Frickauss & Monta Norkuse Letland
35  [6] Jussi Jurkola & Ilana Stolberg Finland
36  [3] Artem Bolotnikov & Olga Efremova Rusland

Round 1 (top 58)

37  [18] Ergo Lükk & Rutt Metusala Estland
38  [17] Madis Hiiet & Keili Kase Estland
38  [17] Jori Kansa & Liisa Setala Finland
40  [16] Rünno Ravel & Kristina Muri Estland
41  [15] Ivan Antonov & Mariya Boykova Rusland
41  [15] Rando Jurgens & Stella Raudsepp Estland
43  [14] Thomas Einasto & Käti Erit Estland
44  [13] Nikita Fjodorovs & Ksenija Krupko Letland
45  [11] Karl Mols & Keiti Djakonov Estland
46  [8] Martin Maskin & Helina Roots Estland
47  [7] Tonis Reinik & Kristina Mazova Estland
48  [5] Rasmus Kivipold & Kaisa Orgusaar Estland
48  [5] Henri Randla & Kaidi Kase Estland
50  [4] Lauri Kepler & Kristy Puusepp Estland
51  [3] Karl-thomas Kallasmaa & Merilyn Teder Estland
52  [2] Karl-gustav Hanikat & Annette Klaasen Estland
52  [2] Matti Kaksonen & Junia Heikkilä Finland
54  [1] Vasilijs Jepihins & Sabine Priedola Letland
54  [1] Aleksander Polozov & Elizaveta Lukyanova Rusland
56  Karl Allik & Pilleriin Valdur Estland
56  Sten Tarsalainen & Mari Liis Mets Estland
56  Martin Trudnikov & Marianne Äkke Estland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}