Results from Summer Dance Festival 2015 - WDSF Junior II Open Latin 13. juni 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Summer Dance Festival 2015
Tyskland - Berlin 13. juni 2015

WDSF Junior II Open Latin 13. juni 2015

Final

1  Glenn Richard Boyce & Kayleigh Andrews England
2  Nikita Yatsun & Elisabeth Yatsun Tyskland
3  Giovanni Cena & Erica Di Maria Italien
4  Steven Korn & Katrin Domme Tyskland
5  Gedvinas Meskauskas & Beatrice Malinauskaite Litauen
6  Shon Burshtein & Christina Gidikas Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Daniils Sitovs & Skaiste Jazilionyte Litauen
8  Jakub Kacprowicz & Dominika Garbowska Polen
9  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Tyskland
10  Tudor Gabriel Andrei & Nikita Low Kristensen Danmark
11  Niks Habarovs & Loreta Putrale Letland
12  Daniel Bras & Anna Sloukova Tjekkiet
13  Thomas Altergot & Anissia Enes Tyskland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

14  Daniel Lenz & Vanesa Viktorija Gerke Tyskland
15  Mathias Nyborg & Malou Dyrekaer Matthiesen Danmark
16  Pawel Pastuchow & Juliane Engelke Tyskland
17  Nikita Gross & Jennifer Bertram Tyskland
17  Erik Heer & Elisabeth Byckov Tyskland
17  Nikita Kontsevich & Ekaterina Panchenko Rusland
20  Christian Holweg & Anna-marie Starikova Tyskland
21  Matej Svoboda & Anna Stareckova Tjekkiet
22  Benjamin Pries & Sandra Thrane Kruse Andrasen Danmark
23  Ville Viltok & Kristel Saarkoppel Estland
24  Raphael Lindner & Kimberly Koparanova Tyskland

Round 2 (top 51)

25  Gabriel Korpas & Vanessa Murajdova Slovakiet
25  Eddi Neufert & Nikola Matthies-Schubert Tyskland
27  Kevin Hegaard & Cathrine Jrhof Singer Danmark
27  Justin Lauer & Alisia Trunov Tyskland
29  Daniel Neustadt & Michelle Urich Tyskland
29  Jürgen Schaz & Penelope Zschäbitz Tyskland
31  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Tyskland
31  Wladislaw Zingrosch & Elisabeth Knol Tyskland
33  Denis Bauer & Evelyn Kraus Tyskland
34  Andreas Bergen & Katharina Scharova Tyskland
35  Nick Sommerauer & Theresa Koch Tyskland
35  Edvinas Varanavicius & Tessa Brehm Tyskland
37  Sven Rosanski & Anastasia Konor Tyskland
38  Marcel Hammrich & Anastasia Aronova Tyskland
39  Markus Skifter & Christine Dyck Brammer Danmark
40  Moritz Buttner & Cynthia Gardellini Tyskland
40  Marcel Schumann & Anja Schumann Tyskland
42  Jan Burant & Eliška Plachá Tjekkiet
42  Tim Fleischer & Lea Weber Tyskland
42  Fabian Glatz & Josephine Chukwudelunzu Tyskland
45  Tomas Boldis & Natálie Schindlerová Tjekkiet
45  Joaqin Khadjeh-Nouri & Delia Frese Tyskland
45  Max Naumann & Kassandra Kuschk Tyskland
45  Duy Benz Nguyen & Natalia Mariankowska Tyskland
45  Dennis Pieper Petersen & Katrine Dupont Dissing Danmark
45  Dimitri Pinekenstein & Alina Erdmann Tyskland
45  Max Schuller & Isabel Preis Tyskland

Round 1 (top 71)

52  Dominik Orlovsky & Dominika Gajdosova Slovakiet
53  Daniel Georg Chanin & Selina De Palma Tyskland
54  Raphael Becker & Valerie Elert Tyskland
55  Julien Bastonov & Nastasja Golant Tyskland
55  Nicolas Uciteli & Anastasia Kozlova Tyskland
57  Rubin Bachorz & Lea-Luise Kloos Tyskland
57  Wendelin Methner & Carolin-Sophie Mäder Tyskland
59  Teodor Duliche & Emili Feist Tyskland
59  William Lauth & Julia Maria Scherer Tyskland
59  Paul Steindl & Pia Breidung Tyskland
62  Sergej Sajzew & Diana Sajzew Tyskland
63  Niklas Simakov & Cara-Madleen Knust Tyskland
64  Erik Schäfer & Christina Peters Tyskland
65  Ben Großpietsch & Jessica Neef Tyskland
65  Moritz Jäger & Kyra Marquardt Tyskland
65  Daniel Krukowski & Evelina Tarakanov Tyskland
68  Andrei Cicoare & Alina Blehm Tyskland
68  Arthur Dick & Maria Vinokurova Tyskland
68  Jan Georg Stelzig & Berenike Reech Tyskland
68  Kim-Joel Wolf & Lisa Bobrowski Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}