Results from King's Cup - WDSF World Open Latin 3. september 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

King's Cup
Thailand - Bangkok 2. september 2017

WDSF World Open Latin 3. september 2017

Final

1  Marius-Andrei Balan & Khrystyna Moshenska Tyskland
2  Timur Imametdinov & Nina Bezzubova Tyskland
3  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
4  Maxim Stepanov & Ksenya Rybina Tyskland
5  Artur Balandin & Anna Salita Tyskland
6  Malthe Brinch Rohde & Sandra Sorensen Danmark
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Winson Tam & Anastasia Novikova Canada
8  Jokubas Venckus & Migle Klupsaite Litauen
9  Zsolt Sandor Cseke & Malika Dzumaeva Tyskland
10  Dmitry Marchenko & Anastasiya Rybalko Rusland
11  Mario Cecinati & Rosaria Messina Denaro Italien
12  Razvan Florin Dumitrescu & Jaqueline Joos Tyskland

Quarter-final

13  Vladislav Artyushkov & Sofya Vershinina Rusland
14  Brodie Barden & Lana Skrgic De-fonseka Australien
15  Fabian Taeschner & Darja Titowa Tyskland
16  Nicolo Barbizi & Sara Ros Jakobsdottir Island
17  Nam Giyong & Na Ra Shin Sydkorea
18  Vyatseslav Molkin & Dayana Khedzhadzi Estland
19  Andriy Kamyshnyy & Karina Shpakovskaya Østrig
20  Zhu Yingzhou & Fan Hongming Kina
21  Jettapon Inthakun & Apichaya Kuptawanith Thailand
22  Shinawat Lerson & Jinyada Nikhong Thailand
23  Zhu Zhi & Liu Qingmei Kina
24  Liu Jiuming & Qian Jing Kina
25  Puttisit Promna & Nattanicha Ittisophonpisarn Thailand

Round 2 (top 48)

26  Glenn Feddema & Maïte Verheyden Nederlandene
26  Sadawit Settachai & Nichkamol Ketpong Thailand
28  Wilbert Aunzo & Pearl Marie Caneda Filippinerne
28  Dmitriy Kasperovich & Kristina Sedunova Rusland
30  Xiong Xu & Yuan Chen Kina
31  Gerald Jamili & Cherry Clarice Parcon Filippinerne
32  Kang Mun Seong & Park Jisoo Sydkorea
33  Se Hyeon Oh & Hye Won Lee Sydkorea
34  Zeng Siyuan & Zhu Qinyu Kina
35  Sota Fujii & Ami Yoshikawa Japan
36  Michael Angelo Marquez & Stephanie Sabalo Filippinerne
37  Bin Qin & Jiao Feng Kina
38  Nguyen Thanh Truc & Danh Nguyen Thuy Trang Vietnam
39  Kim Min Je & Jeong Hwari Sydkorea
39  Suttiphong Songkai & Achiraya Sirirat Thailand
41  Kim Ki Woong & Park Kang Sydkorea
42  Hiroaki Onishi & Sakina Onishi Japan
43  Timofey Bushuev & Mariya Selischeva Rusland
43  Cheung Cheuk Him & Ho Hei Man Hongkong
43  Kai Sum Liu & Wan Hin Liu Hongkong
46  Patdanai Boonlerd & Suthisa Tidepan Thailand
46  Tanakorn Puechngean & Wanachaporn Wiboontham Thailand
48  Hoang Duc Tuan & Dang Thu Huong Vietnam

Round 1 (top 67)

49  Cheuk Hin Tse & Wing Lam Ho Hongkong
50  Luu Hoai Nam & Nguyen Thu-hien Vietnam
51  Itsara Panachat & Wichuda Pewon Thailand
52  Ming Yeung Hui & Wing Shu Ho Hongkong
52  Zhang Jinke & Wu Yulin Kina
54  Tin Long Che & Ka Weng Lo Macao
55  Chiu Choi Antonio & Lao Hio I Macao
56  Nguyen Hoang Tuan & Quang Ngoc Quynh Trang Vietnam
57  Lau Hak Meng & Dos Santos Kaewmanee Celina Macao
58  Truong Vu Toan & Lam Nhat Ha Vietnam
59  Takeshi Kaneko & Ayana Sugihara Japan
60  Dovano Ip Bacani & Cheuk Ying Chow Hongkong
61  Lap Yin Wong & Tsz Ying Leung Kina
62  Khaw Tong Kiang & Chen Xue Singapore
63  Pang Jie Han & Samantha Lai Singapore
63  Nguyen Thai Son & Tran Thu Trang Vietnam
63  Rattanapon Supatimuslo & Piyathida Sringamchum Thailand
66  Boonleart Bootsathean & Nattana Woboontham Thailand
66  Amulya Garg & Qian Xia Singapore
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}