Results from Junior Blackpool Dance Festival - British Juvenile Ballroom Championship 23. april 2019
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Junior Blackpool Dance Festival
England - Blackpool 22. april 2019

British Juvenile Ballroom Championship 23. april 2019

Final

1  Nikolay Putilin & Anastasiya Zhaglina Ukraine
2  Daniil Samohin & Polina Nemiro Ukraine
3  Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Rusland
4  Roman Manzyukov & Oleksandra Savchuk Ukraine
5  Mikita Pìshij & Polina Lebed Ukraine
6  Oleksandr Kostenko & Olena Synenko Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [16] David Komarnitskij & Angelina Cherkovska Ukraine
8  [14] Matvej Didenko & Stefaniya Shlinchak Ukraine
8  [14] Artem Popov & Arina Sergeeva Ukraine
10  [10] Nazar Vigovskij & Polina Besedina Ukraine
11  [8] Yurij Demyanenko & Vladislava Golub Ukraine
12  [7] Leo Kolmykov & Daria Andreyev USA

Quarter-final

13  [16] Keane Scerri De Carlo & Kerry Sui North Ireland
14  [15] Nathan Starey & Olivia Smorge England
15  [14] Daniel Novikov & Mishella Vishnevskiy USA
16  [13] Timofìj Lyashenko & Mariya Kiselova Ukraine
17  [11] Marcus Egstrand & Kaya Vinther Danmark
17  [11] Georgij Vlaêv & Zlata Vlaêva Ukraine
19  [10] Anton Povaliy & Anastasiya Petrushenko Rusland
20  [8] Marat Akautdinov & Elizaveta Tsymbalyuk Rusland
20  [8] Andrew Timchenko & Barbara Smodleva Canada
22  [5] Fedor Vladimirov & Kseniya Erofeeva Rusland
23  [4] Bogdan Dunets & Sofìya Êrofêêva Ukraine
23  [4] Svyatoslav Fisun & Katerina Prima Ukraine
25  [2] Demid Novatskij & Mariya Omelchuk Ukraine

Round 3 (top 49)

26  [17] Andrey Kozko & Kristina Ishtina Rusland
26  [17] Maksimilian Sannikov & Evangelina Lejkina Rusland
26  [17] Matvej Skaskiv & Elizaveta Bondarenko Ukraine
29  [15] Ilya Arhangelskij & Sofya Purgina Rusland
29  [15] Denis Machek & Vìktorìya Hukalenko Ukraine
31  [14] Savelij Kovalev & Yaroslava Krasnozhon Ukraine
32  [11] Eita Yoshioka & Anna Takeuchi Japan
33  [10] Nurgeldì Alìmbek & Tamara Bahareva Kasakhstan
34  [9] Daniil Gorobets & Evelina Kuzmich Belarus
34  [9] Evgeniy Nardid & Ilina Alina Rusland
34  [9] Gudjon Erik Oskarsson & Eva Karen Olafsdottir Island
34  [9] Ilia Vasilyev & Elizaveta Khoba Rusland
38  [8] Aleksandr Mikhalin & Anna-Mariya Pozharova Rusland
39  [7] Nikita Abrosimov & Antonina Astahova Rusland
39  [7] Evan Holmes & Lili Crane England
39  [7] Joseph Robusto & Alissa Joly USA
39  [7] Yaroslav Teplov & Ulyana Kozlova Rusland
39  [7] Dmitro Topehin & Anna Yakunkina Ukraine
44  [6] Joshua Bonici & Elizaveta Chelnakova Rusland
45  [5] Nikita Gatsuts & Mariya Kravchenko Moldova
45  [5] Alexander Matveev & Sofya Nartsyzova Rusland
47  [4] Aleksej Kochura & Polina Yatsenko Rusland
48  [1] Aleksandr Malyshko & Alena Karaseva Rusland
48  [1] Eden Olafsson & Sunneva Ros Thorgeirsdottir Island

Round 2 (top 83)

50  [19] Ethan Jamaes-Cartwright & Diana Martynets England
51  [18] Nikita Shmyrin & Anna Filatova Rusland
52  [17] Deniel Nils Dmitrijsson & Elísabet Bogey Gapunay Island
52  [17] Zihao Du & Yu Shan Shi Kina
52  [17] Vyacheslav Monin & Elizaveta Aibova Rusland
52  [17] Kirill Orlov & Miloslava Tarasevich Rusland
52  [17] Andrew Pavlyk & Melaniya Sydor USA
57  [16] Jose Pereira & Elisabeth Martinov Portugal
58  [15] Nikita Maximov & Ada Krivitskaya Rusland
58  [15] Kyota Yano & Hinano Kuroshima Japan
60  [14] Brynjólfur Yan Brynjólfsson & Freyja Örk Sigurdardottir Island
60  [14] Birgir Hrafn Kjartansson & Hulda Margret Ragnarsdottir Island
60  [14] Nicholas Rashkov & Vytaute Mazionyte England
60  [14] Tryggvi Kristinn Sveinbjornsson & Briet Valdis Reeve Island
60  [14] Lingzi Zeng & Siyao Yang Kina
65  [12] Arye Raksin & Simone Mishuris USA
65  [12] Loren Shargorodski & Natali Leibovici Letland
67  [10] Roni Antikainen & Nuppu Kantola Finland
67  [10] Dominic Bailey & Tilly Ellel England
67  [10] German Kasesalu & Kristina Mihajlova Rusland
67  [10] Kirill Zakirzyanov & Valerie Snitko USA
67  [10] Maksim Zotov & Darya Potapova Rusland
72  [9] Tongyu Zhang & Océane Bordereau Kina
73  [8] Benjamin Ahti & Hede Liis Kilp Finland
73  [8] Matvei Apaev & Paula Rose Van Hulle Rusland
73  [8] Fei Yan & Gao Ruoyao Singapore
76  [7] Aleksandr Vitvinin & Sofiya Taraskina Rusland
77  [6] Oliver Dudman & Edith Maina-Flinders England
77  [6] Jonathan Yershov & Emily Leonie Bennett Tyskland
79  [5] Alexander Thorhallsson & Katrin Rut Atladottir Island
80  [3] Mikolas Kolyagin & Viktoriya Kostrikova Rusland
80  [3] Sebastian Olafsson & Berglind Emilia Sigurddardottir Island
82  [2] Jimi Eskelinen & Veera Laakso Finland
83  Hugo Rodrigues & Isabela Martinov Portugal

Round 1 (top 104)

84  [23] Krisjanis Caunitis & Alexandra Sofieva Finland
84  [23] Ellis Dudman & Emily Holburn England
84  [23] Ziheng Shen & Ziyue Kang Kina
84  [23] Shon Sinitsyn & Eden Gurfinkel Rusland
88  [20] Junhao Guo & Xinyue Shen Kina
89  [19] Alexander Fannar Hallson Reyndal & Ásdís Yrja Hansdóttir Island
89  [19] Vladislav Kostyukov & Sofya Chirkova Rusland
91  [18] Vidar Snaer Hilmarsson & Hrafnhildur Eva Davidsdottir Island
92  [14] Maksym Blazhievskyy & Marta Babaeva USA
92  [14] Yifan Jin & Huang Jiayue Singapore
92  [14] Cheng Gao Xu & Meng Li Qu Kina
92  [14] Huxinrui Zhao & Xinyi Zhou Kina
96  [13] Seetri Kinnunen & Charlotta Wikman Finland
96  [13] Gísli Svanur Reynisson & Frida Kristin Eliasdottir Island
98  [10] Aron Davíð Óskarsson & Lena Guðrún Pétursdóttir Island
99  [8] Aleksandr Talpolsk & Jiachen Tang Rusland
100  [5] Theo Peters & Tamzin Barlow England
100  [5] Dagur Máni Viðarsson & Aðalheiður Ósk Stefánsdóttir Island
102  [1] Liu Hangcheng & Chen Siru Kina
102  [1] Oleksandr Ilyinov & Ilona Pyanyuk Moldova
102  [1] David Skepskij & Arina Vashchenko Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}