Results from Junior Blackpool Dance Festival - British Juvenile Latin Championship 26. april 2019
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Junior Blackpool Dance Festival
England - Blackpool 22. april 2019

British Juvenile Latin Championship 26. april 2019

Final

1  Daniel Novikov & Mishella Vishnevskiy USA
2  Mikita Pìshij & Polina Lebed Ukraine
3  Matvej Didenko & Stefaniya Shlinchak Ukraine
4  Marat Akautdinov & Elizaveta Tsymbalyuk Rusland
5  David Komarnitskij & Angelina Cherkovska Ukraine
6  Lyubomir Voskalo & Solomiya Tsekit Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [18] Daniil Samohin & Polina Nemiro Ukraine
8  [17] Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Rusland
9  [16] Keane Scerri De Carlo & Kerry Sui North Ireland
10  [13] Nazar Vigovskij & Polina Besedina Ukraine
11  [11] Stetsenko Danylo Kravchenko & Karyna Scalozub Frankrig
12  [3] Tianqi Zhang & Rotem Rivkin Kina

Quarter-final

13  [16] Tongyu Zhang & Océane Bordereau Kina
14  [15] Demid Novatskij & Mariya Omelchuk Ukraine
15  [13] Joshua Bonici & Elizaveta Chelnakova Rusland
15  [13] Nikita Pan & Kira Ligay England
17  [11] Yurij Demyanenko & Vladislava Golub Ukraine
18  [10] Oleksandr Kostenko & Olena Synenko Ukraine
18  [10] Savelij Kovalev & Yaroslava Krasnozhon Ukraine
20  [9] Denis Machek & Vìktorìya Hukalenko Ukraine
21  [8] Zihao Du & Yu Shan Shi Kina
21  [8] Roman Manzyukov & Oleksandra Savchuk Ukraine
21  [8] Erkebulan Nurakhmetov & Zhansaya Zhangaomir Kasakhstan
21  [8] Nathan Starey & Olivia Smorge England
25  [4] Maksimilian Sannikov & Evangelina Lejkina Rusland

Round 3 (top 49)

26  [17] Alexander Matveev & Sofya Nartsyzova Rusland
27  [16] Marcus Egstrand & Kaya Vinther Danmark
27  [16] Matvej Skaskiv & Elizaveta Bondarenko Ukraine
27  [16] Andrew Timchenko & Barbara Smodleva Canada
27  [16] Dmitro Topehin & Anna Yakunkina Ukraine
31  [15] Latken Alyauddin & Darya Li Frankrig
32  [14] Artem Popov & Arina Sergeeva Ukraine
32  [14] Chongmo Wang & Yizhe Lang Kina
34  [13] Timofìj Lyashenko & Mariya Kiselova Ukraine
34  [13] Jonathan Yershov & Emily Leonie Bennett Tyskland
36  [12] Stepan Botnar & Luiza Kajdalova Moldova
37  [11] Georgij Vlaêv & Zlata Vlaêva Ukraine
38  [10] Skander Friggieri & Martina Camilleri Italien
38  [10] Evan Holmes & Lili Crane England
38  [10] Anton Povaliy & Anastasiya Petrushenko Rusland
38  [10] Wang Jie Zun & Lin Yun Wei Kina
42  [9] Ilia Vasilyev & Elizaveta Khoba Rusland
43  [7] Kirill Zakirzyanov & Valerie Snitko USA
44  [5] Joseph Robusto & Alissa Joly USA
45  [4] Renrui Yang & Kexin Sun Kina
46  [3] Yifan Jin & Huang Jiayue Singapore
47  [2] Svyatoslav Fisun & Katerina Prima Ukraine
47  [2] Nikita Shmyrin & Anna Filatova Rusland
49  [1] David Reznik & Sofiya Reznik Ukraine

Round 2 (top 83)

50  [18] Benjamin Ahti & Hede Liis Kilp Finland
51  [17] Nikita Abrosimov & Antonina Astahova Rusland
51  [17] Kehong Chen & Yunfei Sun Kina
51  [17] Nikita Gatsuts & Mariya Kravchenko Moldova
51  [17] Chuqi Luo & Mengyao Wang Kina
55  [16] Nurgeldì Alìmbek & Tamara Bahareva Kasakhstan
55  [16] Bahtiyar Dauren & Yasmin Vetrova Rusland
55  [16] Kirill Orlov & Miloslava Tarasevich Rusland
58  [15] Aleksandr Mikhalin & Anna-Mariya Pozharova Rusland
58  [15] Damir Shalin & Milana Selin Rusland
58  [15] Maksim Zotov & Darya Potapova Rusland
61  [14] Birgir Hrafn Kjartansson & Hulda Margret Ragnarsdottir Island
61  [14] Andrew Pavlyk & Melaniya Sydor USA
61  [14] Jose Pereira & Elisabeth Martinov Portugal
61  [14] Nicholas Rashkov & Vytaute Mazionyte England
61  [14] Kyota Yano & Hinano Kuroshima Japan
66  [13] Andrey Kozko & Kristina Ishtina Rusland
66  [13] Evgeniy Nardid & Ilina Alina Rusland
68  [12] Brynjólfur Yan Brynjólfsson & Freyja Örk Sigurdardottir Island
68  [12] Ethan Jamaes-Cartwright & Diana Martynets England
68  [12] Nikita Maximov & Ada Krivitskaya Rusland
71  [11] Shon Sinitsyn & Eden Gurfinkel Rusland
71  [11] Fei Yan & Gao Ruoyao Singapore
73  [10] Aleksej Kochura & Polina Yatsenko Rusland
73  [10] Vyacheslav Monin & Elizaveta Aibova Rusland
73  [10] Eita Yoshioka & Anna Takeuchi Japan
76  [9] Oliver Dudman & Edith Maina-Flinders England
76  [9] Aleksandr Vitvinin & Sofiya Taraskina Rusland
78  [7] Eden Olafsson & Sunneva Ros Thorgeirsdottir Island
78  [7] Arye Raksin & Simone Mishuris USA
78  [7] Victor Slautskiy & Dorothy Blagden England
81  [4] Matvei Apaev & Paula Rose Van Hulle Rusland
81  [4] Jimi Eskelinen & Veera Laakso Finland
81  [4] Vladislav Kostyukov & Sofya Chirkova Rusland

Round 1 (top 114)

84  W Leo Kolmykov & Daria Andreyev USA
84  [22] Gudjon Erik Oskarsson & Eva Karen Olafsdottir Island
84  [22] Lingzi Zeng & Siyao Yang Kina
87  [21] Ilya Arhangelskij & Sofya Purgina Rusland
87  [21] Liu Hangcheng & Chen Siru Kina
87  [21] Aleksandr Malyshko & Alena Karaseva Rusland
87  [21] Ziheng Shen & Ziyue Kang Kina
91  [20] Gísli Svanur Reynisson & Frida Kristin Eliasdottir Island
91  [20] Huxinrui Zhao & Xinyi Zhou Kina
93  [19] Edric Gan & Karolina Szabao Singapore
93  [19] Zhang Zhihao & Yu Yan Zi Kina
95  [18] German Kasesalu & Kristina Mihajlova Rusland
96  [17] Krisjanis Caunitis & Alexandra Sofieva Finland
96  [17] Hugo Rodrigues & Isabela Martinov Portugal
98  [16] Alexander Fannar Hallson Reyndal & Ásdís Yrja Hansdóttir Island
98  [16] Vidar Snaer Hilmarsson & Hrafnhildur Eva Davidsdottir Island
98  [16] Loren Shargorodski & Natali Leibovici Letland
101  [15] Matthew Harding & Ruby Duffy England
102  [14] Sebastian Olafsson & Berglind Emilia Sigurddardottir Island
103  [13] Roni Antikainen & Nuppu Kantola Finland
103  [13] Junhao Guo & Xinyue Shen Kina
105  [12] Dominic Bailey & Tilly Ellel England
105  [12] Seetri Kinnunen & Charlotta Wikman Finland
107  [8] Dagur Máni Viðarsson & Aðalheiður Ósk Stefánsdóttir Island
108  [7] Aron Davíð Óskarsson & Lena Guðrún Pétursdóttir Island
108  [7] Aleksandr Talpolsk & Jiachen Tang Rusland
108  [7] Alexander Thorhallsson & Katrin Rut Atladottir Island
111  [6] Mikolas Kolyagin & Viktoriya Kostrikova Rusland
112  [5] Maksym Blazhievskyy & Marta Babaeva USA
113  [4] Cheng Gao Xu & Meng Li Qu Kina
114  [1] Volodymyr Zakharenko & Khrystyna Shchur Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}