Results from Junior Blackpool Dance Festival - British Junior Ballroom Championship 24. april 2019
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Junior Blackpool Dance Festival
England - Blackpool 22. april 2019

British Junior Ballroom Championship 24. april 2019

Final

1  Dmitriy Rodin & Elizaveta Perepelitsa Ukraine
2  Mykyta Postnikov & Viktoriya Koval Ukraine
3  Bogdan Yaremenko & Valeriya Derkach Ukraine
4  Vitalij Demyanenko & Evgeniya Nazarenko Ukraine
5  Mihail Bokij & Darina Kachan Ukraine
6  Mihail Yaroshenko & Mìla Kovalova Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [15] Georgiy Kars & Anna Mamedova Rusland
7  [15] Semen Radionov & Dìana Shepel Ukraine
9  [13] Kirill Kurbatov & Alexandra Revel-Muroz Rusland
10  [8] Andrey Sokolov & Polina Kulakova Rusland
11  [5] Aleksandr Balakshin & Ekaterina Fabrina Rusland
11  [5] Fedor Salnikov & Sabina Zlobina Rusland
13  [1] Danilo Onisko & Mariya Melnikovich Ukraine

Quarter-final

14  [13] Georgij Minin & Varvara Pundelik Rusland
15  [12] Wojciech Kuzma & Daria Nowak Polen
15  [12] Maxim Morris & Olivia King England
17  [11] Ivan Speranskij & Daniela Koretska Ukraine
18  [8] Mark Chilcote & Ilinca Badic England
19  [7] Ivan Pravatorov & Alina Osipova Rusland
20  [6] Egor Volkov & Anna Panova Rusland
21  [5] Bogdan Chajka & Anastasiya Ivaskiv Ukraine
21  [5] Roman Shchechka & Zlata Rozhkova Ukraine
23  [4] Artur Mikryukov & Aleksandra Kornilova Rusland
24  [1] Mihajlo Kogutenko & Elizaveta Chebotarova Ukraine

Round 4 (top 50)

25  [16] Maksim Apaev & Margarita Evstigneeva Rusland
25  [16] Oleg Chernyshev & Veronika Gireyko Rusland
27  [13] Vladimir Makarov & Sofya Dozora Rusland
27  [13] Maksymilian Serafin & Weronika Majerowska Polen
29  [12] Sergey Barinov & Viktoriya Mishanina Rusland
29  [12] Lewis Tutty & Sophie Heyworth England
31  [11] Sergej Perevertkin & Anastasiya Kudryashova Rusland
32  [10] Oleksij Babko & Darya Korzh Ukraine
32  [10] Maxim Berezkin & Margarita Karpechenko Rusland
32  [10] Mikola Gudz & Mariya Savina Ukraine
35  [9] Korey Andrews & Madison Ingoldsby England
35  [9] Hubert Stopyra & Wiktoria Cwynar Polen
37  [8] Danylo Afonin & Ksenìya Shamich Ukraine
37  [8] Sergey Salashchenko & Mariya Kiseleva Rusland
39  [7] Vladislav Avramenko & Anastasiya Tkachuk Ukraine
39  [7] Stanislav Kriklivyj & Anastasiya Kiryusha Ukraine
41  [6] Fannar Kvaran & Fanny Helga Thorarinsdottir Island
41  [6] Kostyantin Martinovich & Vìktoriya Tarashchenko Ukraine
41  [6] Aleksey Zakharchenko & Margarita Nelip Ukraine
41  [6] Matthew Zoladkiewicz & Elizabete Grigalinovica-Leja USA
45  [5] Arseniy Afonin & Stanislava Shlyahtina Rusland
46  [4] Oleksandr Zadiraka & Olena Chervinska Ukraine
47  [2] Joe Hughes & Anna Tomashchuk England
47  [2] Maxim Nikolsky & Anastasia Kibis Rusland
47  [2] Gethin Poacher & Ruby Savage England
47  [2] Adam Sapojnikov & Yasmin Sakharov Israel

Round 3 (top 72)

51  [20] Oliver Johnson & Alessia Andriani England
51  [20] Andrij Lyadetskij & Alla Toshchakova Ukraine
51  [20] Aleksandr Malyants & Darya Valova Rusland
51  [20] Aleksandr Mysyk & Antoniya Verbitskaya Ukraine
55  [19] Mason Bevan & Natasha Irons England
56  [18] Nikita Koscicas & Katie Green England
56  [18] Eetu Niittymäki & Fay Antikainen Finland
58  [17] Maksimilian Bonichi & Yana Dolbich Rusland
58  [17] Andrew Lan & Ariel Weng Taiwan
58  [17] Andrij Shudrak & Anna Gospodarenko Ukraine
61  [15] Finnur Hugi Finnsson & Asta Maria Armesto Nuevo Island
62  [14] Vladislav Shumskij & Anastasiya Knizhnikova Ukraine
63  [13] Maksim Berenshteyn & Katerina Petrenko USA
63  [13] Aviv Koren & Eliya Pahtman Israel
63  [13] Georgiy Kulev & Milana Stafievskaya Rusland
63  [13] Aldas Zgirskis & Demi Van Den Berg Island
67  [12] Volodimir Soroka & Sofìya Alba Ukraine
68  [11] Nikita Shchukin & Anastasiya Korableva Rusland
68  [11] Oliver Skeel-Gerhardt & Sille Skeel-Gerhardt Danmark
70  [9] Einar Ernir Magnusson & Kristjana Aðalsteinsdóttir Island
71  [8] Aleksej Smirnov & Valeriya Pernerovskaya Ukraine
72  [6] Lauritz Thoresen & Katrin Jana Gudbjornsdottir Island

Round 2 (top 107)

73  [19] Kirill Alekseev & Mariya Prohorova Rusland
73  [19] Anton Kotlinskiy & Polina Girdo Rusland
73  [19] Mikke Luttinen & Erika Lahdenperä Aida Finland
73  [19] Anton Rubashanov & Valeria Yakovleva Rusland
73  [19] Andrej Sergeev & Polina Golovina Rusland
78  [18] Andrej Kolvinkovskij & Diana Trebushevskaya Rusland
78  [18] Bogdan Kornilov & Lina Golub Rusland
80  [17] Yegor Isaykin & Anna Tikunova Rusland
80  [17] Egor Lipatov & Varvara Ayrapetyants Rusland
80  [17] Petr Tischenko & Maria Dvoryanchikova Rusland
80  [17] Makar Zelikovskij & Viktoriya Pyanko Rusland
84  [16] Artemiy Khoba & Maria Manchinskaya Rusland
84  [16] Jamie Meah & Issy Dulam England
84  [16] Nathan Zaytsev & Annika Mugin USA
87  [15] Timofey Metelkin & Aleksandra Kozlova Rusland
87  [15] Danilo Usatij & Polina Balagura Ukraine
89  [14] Sergey Ershov & Anastasiya Kozlova Rusland
89  [14] Stefan Kagadi & Maria Soitonen Finland
89  [14] Witold Onisk & Natalia Przyborska Polen
89  [14] Dmitro Usatij & Diana Bakal Ukraine
93  [12] Stepan Chistotin & Vasilisa Novikova Rusland
93  [12] Yixuan Li & Xinyu Du Kina
93  [12] Emil Sällström & Laura Todorovic Finland
93  [12] Pavel Tishchenko & Anna Koltsova Rusland
93  [12] Danming Zhang & Bei Yu Meng Kina
98  [11] Felix Einarsson & Asdis Maria Davidsdottir Island
98  [11] Eric Kashkevych & Anna Bogutsky USA
98  [11] Sverrir-Thor Ragnarsson & Agusta Rut Andradottir Island
101  [10] Zhan Zhi Gao & Yu Tong Liu Kina
102  [9] Francis Carty & Olivia Bourne England
103  [8] Aleksi Ahola & Polina Anisimova Finland
104  [7] Joshua Blewitt & Skye Markey England
104  [7] Nikita Haruns & My Narvo Finland
104  [7] Kaapo Tusa & Malin Gustafsson Finland
107  [1] Fin Statham & Keira Bickley England

Round 1 (top 141)

108  [23] Gleb Andreyev & Alisa Akinshina Rusland
108  [23] Helgi Mar Herbertsson & Stefania Stella Baldursdöttir Island
108  [23] Gabriel Leo Ivarsson & Sandra Dilja Kristinsdóttir Island
108  [23] Artem Leleka & Darya Stepanyuk Ukraine
108  [23] Kirilo Samsonov & Diana Tsyplyakova Ukraine
108  [23] Le Yuan & Zilin Yang Kina
114  [22] Fei Hao Chen & Jia Yan Yao Kina
114  [22] Daniel Chpak & Katrin Chpak USA
114  [22] Oscar Frederik Ellegaard Povlsen & Anne-Sophie Ellegaard Povlsen Danmark
114  [22] Oleksandr Grizun & Anna Veres Ukraine
118  [21] Atte Lipsonen & Katariina Kauppila Finland
118  [21] Yichi Zhang & Yuqing Tao Kina
120  [20] Albert Demin & Elizaveta Demidova Rusland
120  [20] Artem Dolgopolov & Arina Bausina Rusland
120  [20] Frederik Lindberg & Laura Engell Danmark
123  [19] Philip Groth Panajotides & Filippa Brandt Danmark
123  [19] Licheng Wang & Hongyu Pan Kina
123  [19] Xinyang Yue & Han Han Su Kina
126  [16] Jan Borysiak & Ada Sutton England
126  [16] Xuancheng Ge & Mengqi Lian Kina
128  [15] Yucheng Li & Siyu Li Kina
129  [14] Christopher Buttle & Lexie Joinson England
129  [14] Elias Haapalainen & Linnea Ahti Finland
131  [13] Nanbei Wang & Jinyi Hao Kina
132  [12] Kolbeinn Sturla Baldursson & Ásdís Berglind Javiersdóttir Island
132  [12] Anton Bjarni Bjornsson & Bjarney Edda Luoviksdottir Island
132  [12] Gustav Emil Ibsen Jensen & Line Metzker Danmark
135  [11] Pan Yanhan & Ye Tingxuan Kina
136  [10] Aidan Shaw & Seren Rees England
137  [8] Hilmar Mar Sigurpalsson & Emilía Ýr Heiðarsdóttir Island
138  [6] Asgeir Valur Kjartansson & Andrea Kristín Andrésdóttir Island
138  [6] Aaro Ristola & Elviira Jokela Finland
138  [6] Thorri Stefansson & Krista Hrönn Davíðsdóttir Island
141  [2] Úlfar Áki Arnarsson & Laufey Thora Gudbjornsdottir Island
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}