Results from Junior Blackpool Dance Festival - 12/13 Years Foxtrot/Tango 22. april 2019
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Junior Blackpool Dance Festival
England - Blackpool 22. april 2019

12/13 Years Foxtrot/Tango 22. april 2019

Final

1  Kirilo Samsonov & Diana Tsyplyakova Ukraine
2  Maxim Morris & Olivia King England
3  Maxim Berezkin & Margarita Karpechenko Rusland
4  Roman Shchechka & Zlata Rozhkova Ukraine
5  Artur Mikryukov & Aleksandra Kornilova Rusland
6  Nikita Kulpin & Sofiya Surnakova Rusland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [9] Vladimir Makarov & Sofya Dozora Rusland
8  [7] Kostyantin Martinovich & Vìktoriya Tarashchenko Ukraine
9  [6] Sergey Barinov & Viktoriya Mishanina Rusland
10  [5] Adam Sapojnikov & Yasmin Sakharov Israel
11  [4] Oleksij Babko & Darya Korzh Ukraine
12  [1] Andrij Shudrak & Anna Gospodarenko Ukraine

Quarter-final

13  [8] Kirill Alekseev & Mariya Prohorova Rusland
13  [8] Andrej Sergeev & Polina Golovina Rusland
13  [8] Evgenij Shcherbina & Anastasiya Yunash Ukraine
13  [8] Nikita Shevchenko & Darya Lisna Ukraine
17  [7] Bogdan Chajka & Anastasiya Ivaskiv Ukraine
17  [7] Maksim Gubin & Diana Perevertajlo Rusland
17  [7] Maksymilian Serafin & Weronika Majerowska Polen
20  [3] Anton Kotlinskiy & Polina Girdo Rusland
20  [3] Witold Onisk & Natalia Przyborska Polen
20  [3] Aleksej Smirnov & Valeriya Pernerovskaya Ukraine
20  [3] Denis Vasilyuk & Anastasiya Zhomir Ukraine
20  [3] Makar Zelikovskij & Viktoriya Pyanko Rusland
25  [1] Georgiy Kulev & Milana Stafievskaya Rusland

Round 2 (top 47)

26  [9] Danylo Afonin & Ksenìya Shamich Ukraine
26  [9] Max Draper & Sienna-Grace Burke England
28  [8] Maksimilian Bonichi & Yana Dolbich Rusland
28  [8] Nikita Dubenko & Vlada Ziborova Ukraine
28  [8] Ivan Zazybov & Anastasiya Kiyanenko Ukraine
31  [7] Artemiy Khoba & Maria Manchinskaya Rusland
32  [6] Vladislav Shumskij & Anastasiya Knizhnikova Ukraine
32  [6] Volodimir Soroka & Sofìya Alba Ukraine
32  [6] Nathan Zaytsev & Annika Mugin USA
35  [5] Stefan Kagadi & Maria Soitonen Finland
36  [3] Yegor Isaykin & Anna Tikunova Rusland
36  [3] Fin Statham & Keira Bickley England
36  [3] Pavel Tishchenko & Anna Koltsova Rusland
36  [3] Kaapo Tusa & Malin Gustafsson Finland
36  [3] Arsenii Vorobyev & Milana Maasik Finland
36  [3] Aldas Zgirskis & Demi Van Den Berg Island
42  [2] Vìktor Malìchenko & Yana Pobidinska Ukraine
42  [2] Le Yuan & Zilin Yang Kina
44  [1] Francis Carty & Olivia Bourne England
44  [1] Viktor Paholok & Elizaveta Sharkova Ukraine
46  Nanbei Wang & Jinyi Hao Kina
46  Pan Yanhan & Ye Tingxuan Kina

Round 1 (top 69)

48  [11] Dmitro Gorobets & Ulyana Krisko Ukraine
48  [11] Nikita Haruns & My Narvo Finland
48  [11] Eric Kashkevych & Anna Bogutsky USA
48  [11] Gabriel Szabo & Ruby Colwell England
48  [11] Dmitro Usatij & Diana Bakal Ukraine
53  [10] Marcus Korniotis & Zonia Wilk England
53  [10] Sverrir-Thor Ragnarsson & Agusta Rut Andradottir Island
53  [10] Danilo Usatij & Polina Balagura Ukraine
53  [10] Danming Zhang & Bei Yu Meng Kina
57  [9] Stepan Chistotin & Vasilisa Novikova Rusland
57  [9] Daniel Ettridge & Phoebe Draper England
59  [8] Elias Haapalainen & Linnea Ahti Finland
59  [8] Atte Lipsonen & Katariina Kauppila Finland
59  [8] Aidan Shaw & Seren Rees England
62  [6] Christopher Buttle & Lexie Joinson England
63  [4] Úlfar Áki Arnarsson & Laufey Thora Gudbjornsdottir Island
63  [4] Ákos Fésus & Wei Chen Yao Ungarn
63  [4] Xuancheng Ge & Mengqi Lian Kina
63  [4] Yucheng Li & Siyu Li Kina
67  [1] Maksim Mendeleev & Valeriya Chuvashova Rusland
67  [1] Hilmar Mar Sigurpalsson & Emilía Ýr Heiðarsdóttir Island
67  [1] Xinyang Yue & Han Han Su Kina
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}