Results from International Championships - Junior Latin 10. oktober 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

International Championships
England - Brentwood/London 10. oktober 2017

Junior Latin 10. oktober 2017

Final

1  Oleksiy Bonkovskyy & Vladyslava Vursalova Ukraine
2  Qi Peng Ou & Yangshan Ou Kina
3  Andrey Sokolov & Polina Kulakova Rusland
4  Sharif Mirhanov & Anna Dolgopolova Rusland
5  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Rusland
6  Andrei George Toader & Mia Linnik-Holden England
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [35] Wu Xiao Hui & Shi Yun Lin Kina
8  [33] Maxsim Proskurin & Viktoriya Vorontsova Rusland
9  [20] Li Quan Wang & Chen Jiang Kina
10  [19] Dmitriy Rozdaybida & Kristina Mendela Ukraine
11  [18] Daniil Kukuevsky & Mariya Artamonova Rusland
12  [17] Wei Lin & Yu Zi Xie Kina
13  [16] Igor Stifutin & Polina Kalashnikova Rusland
14  [15] Zhou Zi Ping & Li Xin Kina

Quarter-final

15  [15] Yi Lin Ma & Badi Di Jie Kina
16  [14] Christopher Ponomarenko & Ella Perry England
16  [14] Shi Xiao Tang & Wang Yan Kina
16  [14] Weixin Zhang & Lu Chun Hua Kina
19  [13] Jin Bo Li & Dan Dan Liu Kina
19  [13] Kai Zhang & Rui Qi Qin Kina
21  [12] Yi Fan Wei & Yu Tong Wang Kina
22  [11] Wen Di Yu & Shi Qi Xu Kina
23  [9] Liu Jia Cheng & Zhi Ling Dong Kina
23  [9] Andrey Prokip & Anastasiya Koroleva Rusland
25  [8] Lizhuo He & Xin Xin Kang Kina
25  [8] Zhang Ze Xu & Jianing Ding Kina
27  [7] Duo Wang & Xuan Yan Kina
28  [6] Nikita Kanalyuk & Stasya Melnik Ukraine
29  [5] Jincheng Chen & Wen Qian Cui Kina
30  [3] Alessandro Guglietta & Alessia Pecchia Italien
31  [2] Daniel Augustin & Evgeniya Halabadzhah Ukraine

Round 2 (top 60)

32  [16] Yan Xuan Xu & Yuhan Chen Kina
33  [15] Oleg Martynenko & Diana Kalitventseva Ukraine
34  [14] Danil Kolomiets & Daria Kolomiets Moldova
34  [14] Jonas Terleckas & Ruby Castro USA
34  [14] Chenling Wu & Lanxin Xu Kina
37  [13] Jinliang Chen & Guo Zhan Kina
37  [13] Yu Huang & Chen Ye Kina
37  [13] Hao Lijia & Yijun Su Kina
37  [13] Haoran Sun & Qianer Yang Kina
41  [12] Korey Andrews & Madison Ingoldsby England
41  [12] Chen Shao Jie & Zl Yu Li Kina
41  [12] Maoguang Teng & Yajie Gu Kina
44  [11] Si Yuan Deng & Lili Xiao Kina
44  [11] Liyang Han & Xue Chen Kina
44  [11] Filipp Kochanov & Maria Evseeva Rusland
47  [8] Matthew Bezzant & Abigail Werner USA
47  [8] Daniel Myslicki & Natalia Koss Polen
49  [7] Robert Donohoe & Grace Ward England
49  [7] Aron Logi Hranannarsson & Halldora Isold Thordardottir Island
49  [7] Zhendong Li & Degu Cun Kina
49  [7] Maksym Rodionov & Êva Majsner Ukraine
53  [6] Joseph Hughes & Marina Morris England
53  [6] Gustav Skovbon & Valeria Grafova Danmark
55  [5] Hou Ze Feng & Yue Lin Kina
55  [5] Yu Bo Gui & Bei Er Tang Kina
55  [5] Vladislav Kidon & Sofiya Kapustina Ukraine
58  [4] Wen Ge Nie & Rui Zhou Rusland
59  [3] Gylfi Mar Hrafnsson & Maria-Tinna Hauksdottir Island
59  [3] Timofey Plekhanov & Kseniya Zubkova Rusland

Round 1 (top 103)

61  [17] Ryan Bendall & Alana Salter England
61  [17] Artem Logachev & Elena Sefer Ukraine
61  [17] Vladislav Pogorilij & Dariya Chumichkina Ukraine
61  [17] Junyuan Wu & Mengyao Wu Kina
65  [16] Denis Konoplin & Elizaveta Korchagina Rusland
65  [16] Yan Chen Li & Liu Ni Kina
67  [15] Mason Bevan & Natasha Irons England
67  [15] Mark Chilcote & Ilinca Badic England
67  [15] Zhang Penghui & Ding Hanhan Kina
70  [14] Andrei Cutashevskii & Maria Turceaninova Moldova
70  [14] Wiktor Purczynski & Alicja Staskiewicz Polen
70  [14] Dmitriy Shichkin & Polina Bogorodskaya Rusland
70  [14] Wen Long Xie & Hong Yu Xie Kina
74  [13] Mateusz Kowalczyk & Zofia Stefaniak Polen
74  [13] Vasilij Semiletov & Sofya Vorobeva Rusland
76  [12] Jinjian Gao & He Hui Zi Kina
76  [12] Giacomo Mondino & Alessia Bono Italien
76  [12] Maxim Morris & Issy Dulham England
76  [12] Rusen Qian & Qianying Huang Kina
80  [11] Elliot Blant-Harwood & Scarlett Houston England
80  [11] Mikola Panchenko & Sofìya Alba Ukraine
82  [10] Oleg Chernyshev & Veronika Gireyko Rusland
82  [10] Marco Diaz Cuadro & Andrea Briguglio Italien
82  [10] Adrian Romanowski & Sigrun-Rakel Olafsdottir Island
85  [9] Maksim Apaev & Margarita Evstigneeva Rusland
85  [9] Oleksandr Falshovnik & Darya Yaremchuk Ukraine
85  [9] Gethin Poacher & Ellie-Jay Jones Talbot Wales
88  [8] Gabriele Parisi & Elisa Sorrentino Italien
89  [6] Timurs Cepurnojs & Keila Swain England
89  [6] Gleb Gavrilicenco & Jana Gavrilicenco England
89  [6] Axel Kvaran & Hildur Bjork Johannsdottir Island
89  [6] Aleksandr Mysyk & Darja Karpukhina Ukraine
89  [6] Fionn Nolan & Megan Thomas England
89  [6] Dmitrij Sivchuk & Ekaterina Bushinskaya Ukraine
95  [5] Stefan Chiari & Lisa Cudin Italien
96  [4] Jin-Ye Lee & Chien-Hsuan Lin Taiwan
96  [4] Diego Zucca & Alice Palma Italien
98  [3] Verdon Laws & Nicole Bowers Sydafrika
99  [2] Thomas Loveless & Emily Leeves England
99  [2] Arthur Sugonajev & Victoria Barker England
101  [1] Andrea Binda & Eleonora Sassi Italien
101  [1] Edoardo Chidichimo & Mia Ward England
103  Lauritz Thoresen & Emilia Swann England
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}