Results from International Championships 2016 - Amateur Latin 11. oktober 2016
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

International Championships 2016
England - Brentwood/London 11. oktober 2016

Amateur Latin 11. oktober 2016

Final

1  Morten Löwe & Roselina Doneva Danmark
2  Ferdinando Iannaccone & Yulia Musikhina USA
3  Klemen Prasnikar & Alexandra Averkieva Slovenien
4  Damir Haluzan & Anna Mashchyts Slovenien
5  Petar Daskalov & Zia James England
6  Salvatore Sinardi & Viktoriya Kharchenko Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [25] Anton Nesterko & Dariya Maryuschenko Ukraine
8  [24] Pasha Pashkov & Daniella Karagach (aka Pashkova) USA
9  [21] Darren Hammond & Milla Lykke Sydafrika
10  [20] Austin Joson & Nino Dzneladze USA
11  [18] Luca Urso & Alessandra Tripoli Italien
12  [10] Nasko Gendov & Anna Lisova Italien
13  [8] Alexander Chernositov & Arina Grishanina USA
14  [4] Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
15  [2] Gleb Chernyavsky & Maryna Steshenko Tyskland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

16  [27] Anton Lam-Viri & Anastasiya Savinskaya Rusland
17  [26] Oleksandr Kravchuk & Olesya Getsko Ukraine
18  [25] Adam Hathazi & Morgana Lakatos-Hayward Canada
18  [25] Pavel Stepanchuk & Gabriella Sabler USA
20  [23] Sergey Maksyuta & Elisaveta Vnuchkova Rusland
21  [22] Vladimir Litvinov & Lyubina Kuznetsova Rusland
22  [21] Denys Samson & Yuliya Nikitenko England
23  [16] Tang Yi Ming & Huang Xin Yi Kina
23  [16] Kirill Voronin & Tatyana Kosenko Rusland
25  [15] Aleksandr Andreichev & Kristina Nikiforova Rusland
25  [15] Jakub Drmota & Magdalena Baranowska Polen
25  [15] Wu Liu Fu & Yu Jun Du Kina
25  [15] Ruslan Khisamutdinov & Elena Rabinovich Rusland
29  [10] Tagyr Mansurov & Alexandra Kondrashova USA
29  [10] Nikita Polyakov & Darya Dubchak Rusland
31  [9] Matteo Cossu & Viktoriya Kachalko Italien

Round 4 (top 45)

32  [36] Igor Wilczynski & Irina Grishina Polen
33  [35] Lu Deyu & Jiao Ran Kina
33  [35] Dario Pizzo & Karen D'albundo Frankrig
35  [34] Andrey Patrushev & Ekaterina Bralyuk Rusland
36  [33] Kyrylo Dovgalin & Charlotte Plant England
36  [33] Ewoud Fidom & Melanie Weiler Nederlandene
38  [32] Gong Chao Qun & Zhuo Lian Wei Kina
39  [30] Benjamin Jones & Amy Dowden England
39  [30] Dmitriy Semeshkin & Karina Zadoyan Rusland
41  [29] Adelmo Mandia & Leah Rolfe England
42  [27] Silvio Antonio Anselmi & Katerina Samonas Italien
42  [27] Shim Young Eun & Giulia D'Alessandro Sydkorea
44  [23] Artem Kruchin & Darya Kravchuk Rusland
45  [18] Michal Galek & Klaudia Galek (aka Kedzierska) Polen

Round 3 (top 86)

46  [16] Aleksandr Porozov & Arina Sokolova Rusland
47  [15] Svyatoslav Gerasimov & Anastasiya Zakharchuk Rusland
47  [15] Lloyd Perry & Rebecca Scott England
47  [15] Kwok Chun Sing & Xiezhuoyi Fen Kina
50  [13] Maksim Melikhov & Lyubov Shatskaya Rusland
50  [13] Vladislav Zapolskiy & Anastasiya Chernenkaya Ukraine
52  [12] Francesco Garofalo & Magda Strzesnicka Italien
52  [12] Kiki Nyemchek & Magda Fialek USA
52  [12] Pirayut Saharifa & Iryna Shved Thailand
55  [11] Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Danmark
55  [11] Daniel Falkenberg & Zhanna Sablina Rusland
55  [11] Alessio Manni & Giulia Antonelli Italien
55  [11] Oleksandr Vasylenko & Kateryna Panfilova Ukraine
59  [10] Petur Fannar Gunnarsson & Polina Oddr (aka Shevchuk) Island
59  [10] Evgeni Kuzin & Anastasiya Fedoseeva Rusland
59  [10] Mengju Li & Xuejiao Yu Kina
59  [10] Pavel Povalyaev & Sofya Povalyaeva Rusland
59  [10] Aleksandr Rodygin & Tatyana Ivanova Rusland
59  [10] Chaochen Yan & Liu Yutong Kina
65  [9] Rostislav Fedchenko & Anastasiya Abramenkova Rusland
65  [9] Chengyu Ge & Zicheng Wu Kina
65  [9] Daniel Hustiuc & Martina Zuccarello Italien
65  [9] Yong Kun Long & Jia Ni Cheng Kina
65  [9] Ilya Lukoshin & Valentina Zafran Rusland
65  [9] Darren Morrissey & Alisiya Yezhova England
65  [9] Miroslav Randjelovic & Michaela Kemnitzer Tyskland
72  [8] Meng Jia Cui & Jiang Yu Lin Kina
72  [8] Vitaly Dergachev & Taisiya Chalbasova Rusland
72  [8] Daniil Dozorov & Dasha Loginova Rusland
72  [8] Igor Ifliand & Camille Webb Australien
72  [8] Stas Olarescu & Zhaniya Zharmenova Italien
72  [8] Evgeniy Raev & Polina Shvab Rusland
72  [8] Mickael Vaganay & Amandine Mauceri Frankrig
79  [7] Giacomo Ballarin & Lucrezia Lando Italien
79  [7] Aaron Flynn & Niamh Curtin Irland
79  [7] Maciej Walczak & Anna Piaseczna Polen
82  [6] Andrei Boldyrev & Daniela Roze Kutischev Irland
82  [6] Harry Keep & Georgia Blatch England
84  [5] Zhao Hui & Long Jia Ling Kina
85  [4] Rami Schehimi & Susan Fichte Tyskland
86  [3] Denys Leonidov & Valeriya Bushuk Ukraine

Round 2 (top 155)

87  [16] Roberto Imparato & Beatrice Tiberia Italien
87  [16] Jefferson Pimentel & Lorencia Kan Singapore
87  [16] Yushen Wang & Zhang Yue Kina
87  [16] Aimadi Zhang & Jia Hao Yue Kina
91  [14] Liu Hong Bo & Feng Jing Kina
91  [14] Oleksandr Martsynyuk & Nicole Duque Ukraine
91  [14] Lyu Masuda & Siobhan Power Australien
91  [14] Vitantonio Ottomano & Alessia Altieri Italien
91  [14] Simone Picca & Antonella Putignani Italien
91  [14] Angelo Serena & Cristiana Serena Italien
91  [14] Yang Heng Yu & Jia Yuan Kina
98  [13] Daniil Anisimov & Valeriya Stromova Rusland
98  [13] Niccolo Cresci & Nicole Cresci Italien
98  [13] Nikolay Kaskin & Yana Firsova Rusland
98  [13] Xiaolong Liu & Titian Zhang Kina
98  [13] Cheng Yu & Huang Huihui Kina
103  [12] Sergey Chernenko & Wiktoria Kierasinska Polen
103  [12] Li Rongzhi & Yunjia Zhang Kina
105  [11] Lukas Alisauskas & Simona Grubeviciute Litauen
105  [11] Denys Lebed & Yuliia Zhukova Ukraine
105  [11] Mateusz Ostrowski & Marzena Dudek Polen
105  [11] Ruoling Wang & Yibo Lu Kina
109  [10] Oliver Beardmore & Lydia Hall England
109  [10] Denis Fesenko & Tatevik Chibukhchyan Ukraine
109  [10] Tobias Fladby & Hanna Cresswell-Melstrom England
109  [10] Gregory Mcdonough & Kathryn Jones England
109  [10] Matteo Rosati & Sabrina Rossetti Italien
109  [10] Nikita Vasilenko & Elizaveta Bulochknikova Ukraine
115  [9] Ionut Ciubotariu & Lisa Ruf Tyskland
115  [9] Kirill Dovzhik & Alicia Philips-bullock England
115  [9] Jack Johnson & Joanne De Jager Australien
115  [9] Semen Khrzhanovskiy & Elizaveta Lykhina Rusland
115  [9] Salvatore Mannella & Luciana Baima Italien
115  [9] Jacob Persson & Linn Hegdahl Sverige
115  [9] Vadim Potapov & Elena Pilipenko Portugal
115  [9] Lai Yu Xiang & Yi Tong Xu Kina
123  [8] Nazariy Blagyy & Marketa Vlckova USA
123  [8] Yu Kao & Natalie Tjokro Singapore
123  [8] Seweryn Klekowski & Julia Kowalczyk Polen
123  [8] Valentin Milev & Viktoriya Scherbatova England
123  [8] Valentyn Torkot & Anastasiya Kvurt Ukraine
128  [7] Ailizhati Dilixiati & Wang Na Na Kina
128  [7] Yuqi Liang & Jingyiran Cheng Kina
128  [7] Björn Ragnarsson & Caitlin Heasman England
131  [6] Serhii Borushko & Elizaveta Voloshanenko (aka Kanchenko) Ukraine
131  [6] Jason Cicard & Regina Kleinfelder Frankrig
131  [6] Artem Gorelov & Bella Bakarova Rusland
131  [6] Pavlo Khondar & Yuliya Galahina Ukraine
131  [6] Alfie Sadowski & Avital Svetlitsky England
131  [6] Bogdan Alexandru Voicu & Ana Maria Dima Nederlandene
137  [5] Lloyd Grifiths & Samantha Howells England
137  [5] Liu Zhi Guo & Shan Lin He Kina
137  [5] Vadim Shvidanenko & Diana Nonik Ukraine
140  [4] Marcel Daamen & Lisa Damen Belgien
140  [4] Tomasz Jaszewski & Alicja Kotarba Polen
140  [4] Albert Kosinski & Sandra Rog Polen
140  [4] Pavel Kozlov & Kristina Kovalevskaya Rusland
140  [4] Jun Yong Sing & Myoung Shia Sydkorea
145  [3] Gaetano Antonino & Carmelita Brancale Italien
145  [3] Yumeng Dong & Zeyu Li Kina
145  [3] Oskar Gaigl & Anastasia Miller Tyskland
145  [3] Cyprian Kapitan & Ewa Sych Polen
145  [3] Jacob Murillo & Alexis Warr USA
145  [3] Damiano Paradisi & Ilaria Buioni Italien
151  [2] Tomasz Boja & Kamila Gwozdz Polen
151  [2] Dimitar Dimitrov & Federica Fanelli England
151  [2] Anders Koch & Victoria Ore Petersen Danmark
154  [1] Dimitri Mattia & Letizia Beneforti Italien
155  Juho Taskinen & Pinja Koskela Finland

Round 1 (top 180)

156  [25] Daniele Benedetti & Eleonora Mecali Italien
156  [25] Nikita Gordenkov & Darya Matrosova Rusland
156  [25] Daniil Podliesnyi & Polina Gulyaeva Ukraine
156  [25] Laurence Tanti & Consuela Camilleri Malta
160  [24] Gryhoriy Dudyak & Maria-Solomiya Voznyak Ukraine
160  [24] Wiliam Duffen & Melissa Kirkpatrick England
160  [24] Gonçalo Fernandes & Catarina Filipa Oliveira Portugal
160  [24] Luca Franceschinis & Elena Rovere Italien
160  [24] Filippo De Giorgia & Eleonora Costamanga England
160  [24] Tino Sacaneno & Carolin Nilsson Sverige
166  [23] Caitlin Ghorghe & Jodie Bailey England
167  [21] Per Almberg & Anita Teeling Sverige
167  [21] Sander Daamen & Mélissa Manders Nederlandene
167  [21] Nuno Duarte & Rafaela Duarte Portugal
170  [20] Blake Elms & Jane Cloribel Australien
171  [18] Steven Dean & Krystal Leggett England
171  [18] Sean Hill & Jules Plant Australien
173  [17] Philip Fol & Julia Zimmermann England
173  [17] Federico De Giorgio & Carlotta Arduino Italien
173  [17] Tianci Ma & Adela Capilnasiu England
173  [17] Artur Nawrat & Monika Wieclav Tjekkiet
173  W Oskar Odiakosa & Nikita Vince England
178  [16] Andre Albino & Teresa Mendonça Portugal
178  [16] Giovanni Trinco & Alessia Bonino Italien
180  [8] Shi Hua Bai & Anastasia Yermakova England
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}