Results from Hessen Dance 2019 - Adult B Latin 18. maj 2019
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2019
Tyskland - Frankfurt 17. maj 2019

Adult B Latin 18. maj 2019

Final

1  Dominic Granwehr & Mae Lilija Hoffmeister Schweiz
2  Simon Rührlinger & Lena Engel Østrig
3  Jakob Kohmuller & Diana Starnets Tyskland
4  Oliver Kern & Elisabeth Sperr Tyskland
5  Bennett Busach & Fina Petersen Tyskland
6  Nicola Granwehr & Shirin Reymond Schweiz
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Fabian Christof & Sandra Zwoch Tyskland
8  Tarik Hennings & Mariami Koberidze Tyskland
9  Oliver Wirth & Janina Thierack Tyskland
10  Tobias Von Lonski & Melanie Berthold Tyskland
11  Markus Schmitz & Katharina Schlinke Tyskland
12  Jordi Kleinschmit & Kira Götz Tyskland

Quarter-final

13  Till-Joris Bendig & Sarah Alina Löbbing Tyskland
13  Nils Hagner & Clarissa Lopes Tyskland
15  David Dorrheim & Isabell Bohnke Tyskland
15  Christian Eisenhardt & Seline Ruoff Tyskland
17  Bastian Remstädt & Alina Nygaard Tyskland
18  Volodymyr Mykhatskyi & Sarah Kraft Tyskland
18  Georg Rauchhaus & Sonja Stegemann Tyskland
20  Berk Bozaci & Charis Kerstin Lässler Tyskland
21  Sascha Lochmann & Denise Monter Tyskland
22  Rafael Sauer & Silja Alenka Ronschke Tyskland
23  Devid Babitsky & Victoria Rutayisire Tyskland
24  Florian Hissnauer & Isabella Huber Tyskland

Round 3 (top 50)

25  Robin Till & Juliane Fellendorf Tyskland
26  Florian Lang & Julia Johanna Matheis Tyskland
26  Andreas Obuchiewicz & Lisa Jill Hoffmann Tyskland
26  Wladislav Retzlav & Luana Giersbeck Tyskland
29  Lars Starbaty & Noya Barry Tyskland
30  Marco Opitz & Alicia Burmann Tyskland
31  Jan-Philipp Brzoska & Julia Klosa Tyskland
31  Jochen Clormann & Rebekka Rauschopf Tyskland
33  Noel Welter & Claudia Zwanzig Tyskland
33  Tobias Wielgosch & Frederike Kamieth Tyskland
35  Quirin Heindl & Johanna Pollen Tyskland
35  Pascal Kahn & Valeria Schmidt Tyskland
35  Gael Magnigan-Guepi & Julia Schneider Tyskland
35  Benedikt Sauer & Franziska Pfannebecker Tyskland
39  Fabian Göppel & Kathrin Depner Tyskland
39  Loris Schulze & Amelie Renner Tyskland
41  Daniel Bauer & Kristina Bülhoff Tyskland
41  Sebastian Ernst & Selina Kullmann Tyskland
41  Lennart Forster & Diana Vollmann Tyskland
41  Mark Vol & Nicole Geller Tyskland
45  Arian Ohrenberg & Emma Brockmann Tyskland
46  Maik Konigs & Diana Cardeira Trindade Tyskland
46  Dennis Trompeter & Lisa Röhr Tyskland
48  Lennart Petersen & Inga Karlisch Tyskland
49  Marcel Goethals & Nadine Giller Tyskland
50  Marc Hörnig & Sophie Uhlmann Tyskland

Round 2 (top 82)

51  Jan Essert & Julia Misonow Tyskland
51  Theo Skoda & Anna Lauterbach Tyskland
51  Christopher Weltz & Pia Ottstadt Tyskland
54  Jan Schulze & Evelyn Viktoria Stach Tyskland
54  Marian Tamasciuc & Alina Giersbeck Tyskland
54  Markus Winner & Corinna Endisch Tyskland
57  Dennis Popp & Michelle Maric Tyskland
57  Artus Rosenbusch & Alina Serdyuchenko Tyskland
57  Matty Schiller & Desireé Schiller Tyskland
57  Konstantin Schmitt & Franziska Kern Tyskland
61  Felix Bergholz & Xenia Weik Tyskland
61  Marcel Klonig & Clara Spadinger Tyskland
61  Thorben Malte Klüver & Sascha Luthans Tyskland
61  Malte Klaus Louis & Kirsten Marianne Bender Tyskland
61  Daniel Rosenkranz & Mona Molitor Tyskland
66  Hoang An Ta & Sabrina Wagner Tyskland
67  Alexander Schleicher & Anastasia Meisler Tyskland
68  Tobias Gombar & Vivien Lotzwi Tyskland
68  Timo Gratzfeld & Sylwia Czeszumska Tyskland
68  Sebastian Markowski & Marah Vogl Tyskland
68  Adrian Scharf & Bianca Härtzsch Tyskland
72  Mario Dittrich & Polly Aurelia Pilz Tyskland
72  Felix Paul Mannsbart & Esmeralda Ticona Schülli Tyskland
72  Alexander Rott & Eleanor North Tyskland
72  Patrick Säckler & Carina Lieblein Tyskland
76  Matthias Hallama & Franziska Lotz Tyskland
76  Michael Mednik & Lea Erdal Tyskland
78  Sascha Hess & Larissa Müller Tyskland
78  Felix Kamm & Melanie Lorenz Tyskland
80  Jonas Jundt & Marilena Jundt Tyskland
81  Nicolas Siegert & Jasmin Riesner Tyskland
82  Marc-Frederik Kozlovic & Clara Jung Tyskland

Round 1 (top 102)

83  Patrick Schulte & Tanja Gebauer Tyskland
83  Lukas Viestädt & Lydia Kastner Tyskland
85  Alexander Conzelmann & Jasmin Moser Tyskland
85  Felix Strüven & Melanie Jahn Tyskland
87  Simon Schmidbauer & Inessa Slavinskaya Tyskland
87  Markus Schweizer & Katharina Kauffeld Tyskland
87  Tobias Wegner & Jennifer Schalk Tyskland
90  Roberto Piroscia & Melanie Kallmes Tyskland
90  Julian Pommerening & Sandra Haggenmüller Tyskland
90  Jonathan Wälde & Miriam Amelie Biehmelt Tyskland
90  Bernhard Weber & Mareike Flögel Tyskland
94  Eugen Chilai & Anastasia Rosenhof Tyskland
95  Yiming Tu & Susanne Schiecke Tyskland
96  Jan Mehler & Eva-Maria Mehler Tyskland
96  Marwin Sedlmayer & Melissa Ernst Tyskland
98  Felix Hoffmann & Anna Vogele Tyskland
98  Timo Pfitzer & Ramona Kunzmann Tyskland
100  Benjamin Oswald & Maike Grauwickel Tyskland
101  Lorenz Michael Fischer & Franziska Leichs Tyskland
102  Can Öztürk & Corinna Hiller Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}