Results from Hessen Dance 2018 - Adult B Latin 6. maj 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2018
Tyskland - Frankfurt 4. maj 2018

Adult B Latin 6. maj 2018

Final

1  Marius Morck & Veronika Bauer Tyskland
2  Nik Jason Leyendecker & Eileen Thomke Tyskland
3  Artem Mirgorodsky & Nadja Bernhardt Tyskland
4  Leo Werner & Fabienne Theobalt Tyskland
5  Hendrik Decker & Diana Starnets Tyskland
6  Christian Hausmann & Janine Knop Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Ismael Agchar & Maren Dreger Tyskland
8  Tom Hennig & Annica Schönefeld Tyskland
9  Marcel Lison & Annel Oschlykow Tyskland
9  Bastian Remstädt & Alina Nygaard Tyskland
11  Devid Babitsky & Victoria Rutayisire Tyskland
12  Florian Hissnauer & Isabella Huber Tyskland
13  Manuel Maier & Lena Enkler Tyskland
14  Mario Berndt & Alisa Klemm Tyskland

Quarter-final

15  Erik Miller & Louise Schneider Tyskland
15  Christian Mokroß & Annika Drumm Tyskland
15  Maximilian Moll & Julia Wilhelm Tyskland
15  Alexander Schneider & Celina Westphal Tyskland
19  Stefan Missbach & Leontine Linck Tyskland
20  Alexander Steinbach & Sofia Koch Tyskland
21  Christoph Jorkowski & Antonia Lange Tyskland
21  Daniel Liermann & Julia Reichmann Tyskland
23  Christoph Staub & Melanie Rosa Tyskland
23  Dennis Trompeter & Annika Rust Tyskland

Round 2 (top 49)

25  Jonas Kaps & Lena Hentschel Tyskland
25  Mats Reumann & Hanna Ludwig Tyskland
25  Markus Winner & Corinna Endisch Tyskland
28  Gael Magnigan-Guepi & Julia Schneider Tyskland
29  Alexander Wunderlich & Diana Bohlein Tyskland
30  Florian Kottner & Nele Hauff Tyskland
30  Alexander Polushvedkin & Lisa Geibel Tyskland
30  Christian Von Pyschow & Melina Hoppe Tyskland
30  Alexander Schröder & Laura Salama Tyskland
30  Fabian Tomaschko & Tatjana Beinhauer Tyskland
35  Leon Böhm & Anna-Marie Dryga Tyskland
35  Lennart Koch & Christina Ludwig Tyskland
35  Marcel Pfefferle & Marina Demmelmaier Tyskland
35  Daniel Rosenkranz & Mona Molitor Tyskland
39  Albi Ballata & Klara Ballata Tyskland
39  Paul Handel & Solveig Lüthje Tyskland
39  Marco Opitz & Alicia Burmann Tyskland
42  Jochen Clormann & Lisa Erpel Tyskland
42  Maximilian Mul & Katharina Rau Tyskland
42  Matty Schiller & Desireé Schiller Tyskland
45  Timo Gratzfeld & Sylwia Czeszumska Tyskland
46  Matthias Hallama & Franziska Lotz Tyskland
46  Volodymyr Mykhatskyi & Sarah Kraft Tyskland
46  Florens-Leander Otte & Emely Pauline Fechner Tyskland
49  Denys Kostiushyn & Katja Seidel Tyskland

Round 1 (top 70)

50  Sebastian Ernst & Selina Kullmann Tyskland
50  Theo Skoda & Anna Lauterbach Tyskland
52  Florian Lang & Julia Johanna Matheis Tyskland
53  Nikita Bazhenov & Julia Sieber Tyskland
53  Steve Hädicke & Stefanie Lasch Tyskland
53  Hoang An Ta & Sabrina Wagner Tyskland
56  Benjamin Wamsler & Raphaela Stork Tyskland
57  Sebastian Hauber & Laura Koop Tyskland
57  Eric Höh & Anne Hamm Tyskland
57  Nicolas Siegert & Jasmin Riesner Tyskland
60  Malte Klaus Louis & Kirsten Marianne Bender Tyskland
60  Christopher Weltz & Pia Ottstadt Tyskland
62  Marwin Sedlmayer & Melissa Ernst Tyskland
63  Maximilian Kleininger & Patricia Steckeler Tyskland
63  Alexander Schleicher & Anastasia Meisler Tyskland
63  Markus Schweizer & Katharina Kauffeld Tyskland
66  Sebastian Schorn & Marina Miller Tyskland
66  Fabian Schweigel & Tatiana Schweigel Tyskland
68  Sebastian Markowski & Ariana Grzechnik Tyskland
69  Michael Menges & Sarah Samendinger Tyskland
69  Sebastian Opitz & Kristina Opitz Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}