Results from Hessen Dance 2015 - Junior II B Latin 10. maj 2015
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2015
Tyskland - Frankfurt 9. maj 2015

Junior II B Latin 10. maj 2015

Final

1  Nikita Yatsun & Elisabeth Yatsun Tyskland
2  Steven Korn & Katrin Domme Tyskland
3  Andrei Cicoare & Alina Blehm Tyskland
4  Erik Wittenbeck & Michelle Gette Tyskland
5  Christian Holweg & Anna-marie Starikova Tyskland
6  Nikita Gross & Jennifer Bertram Tyskland
7  Daniel Lenz & Vanesa Viktorija Gerke Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Thomas Altergot & Anissia Enes Tyskland
9  Marco Ziga & Xenia Stubert Tyskland
10  Wladislaw Zingrosch & Elisabeth Knol Tyskland
11  Erik Heer & Elisabeth Byckov Tyskland
11  Raphael Lindner & Kimberly Koparanova Tyskland
13  Jürgen Schaz & Penelope Zschäbitz Tyskland
13  Maik Zimmer & Adeline Kastalion Tyskland

Quarter-final

15  Max Schuller & Isabel Preis Tyskland
16  Maurizio Bauer & Katrin Lorber Tyskland
16  Tim Fleischer & Lea Weber Tyskland
18  Maurice Rahaus & Evelyn Schulz Tyskland
19  Philipp Hofstetter & Natalie Cremar Schweiz
20  Nick Sommerauer & Theresa Koch Tyskland
20  Dominik Zimmermann & Darya Akhmedova Schweiz
22  Denis Bauer & Evelyn Kraus Tyskland
23  Maximilian Enns & Kelly Kindsvater Tyskland
24  Max Tesytlin & Jasmin Beck Tyskland
25  Sebastian Bindewald & Francesca Maria Zeller Tyskland
25  Justin Lauer & Alisia Trunov Tyskland
25  Eddi Neufert & Nikola Matthies-Schubert Tyskland

Round 2 (top 49)

28  Alexander Seibel & Celine Jörns Tyskland
29  Joaqin Khadjeh-Nouri & Delia Frese Tyskland
29  Dimitri Pinekenstein & Alina Erdmann Tyskland
29  Marcel Schumann & Anja Schumann Tyskland
29  Paul Steindl & Pia Breidung Tyskland
33  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Tyskland
34  Andreas Bergen & Katharina Scharova Tyskland
35  Edvinas Varanavicius & Tessa Brehm Tyskland
36  Duy Benz Nguyen & Natalia Mariankowska Tyskland
36  Sergej Sajzew & Diana Sajzew Tyskland
38  Moritz Buttner & Cynthia Gardellini Tyskland
38  Daniel Drosdow & Karina Katke Tyskland
40  Nikolai Brusser & Simone Reicher Tyskland
40  Cedric Wengel & Diana Leongart Tyskland
42  Laurin Mächtig & Alissia Schenk Tyskland
43  Teodor Duliche & Emili Feist Tyskland
43  Thomas Leongart & Julia Matheis Tyskland
43  Elvis Tabler & Alina Berberich Tyskland
46  Daniel Georg Chanin & Selina De Palma Tyskland
47  Raphael Becker & Valerie Elert Tyskland
47  Julien Geier & Alwina Scharf Tyskland
47  Nicolas Uciteli & Anastasia Kozlova Tyskland

Round 1 (top 67)

50  Jason Emmler & Kristina Koop Tyskland
50  Evgenij Plekan & Paulina Reddemann Tyskland
50  Erik Rommel & Diana Warketin Tyskland
53  Daniel Koßwig & Celine Lagon Tyskland
54  Fabian Glatz & Josephine Chukwudelunzu Tyskland
54  Thoralf Schmitz & Carina Wilkow Tyskland
56  David Smirnow & Rebecca Tarnorutskyi Tyskland
57  Kai Bechthold & Nicole Klippert Tyskland
57  Fabian Hirsch & Annabell Knape Tyskland
57  Keanu Pham & Angelina Fritz Tyskland
57  Martin Schulz & Witta Majorov Tyskland
57  Leon Spiess & Giuliana Holub Tyskland
62  Sebastian Adrian Nedelcu & Anastasia Lamanova Tyskland
63  Christian Rummer & Mariella Wolf Tyskland
63  Erik Schäfer & Christina Peters Tyskland
65  Daniel Krukowski & Evelina Tarakanov Tyskland
66  Minh Grube & Nancy Rudolph Tyskland
66  Jan Georg Stelzig & Berenike Reech Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}