Results from German Open Championships 2017 - GOC Juveniles II Standard 11. august 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open Championships 2017
Tyskland - Stuttgart 8. august 2017

GOC Juveniles II Standard 11. august 2017

Final

1  Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Rusland
2  Kipras Kura & Morta Batutyte Litauen
3  Andrej Starikov & Arina Gladkih Rusland
4  Alexandru Vatafu & Dea Floriana Ciuca Rumænien
5  Victor Eduard Pislaru & Georgiana Maria Mihalache Rumænien
6  Razvan Zaharia & Ana Maria Tarzianu Rumænien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Alex Rusu & Maya Rusu Rumænien
8  Alexandru Stefan Padurariu & Anastasia Herman Rumænien
9  Bogdan Ursoi & Arina Romanenco Rumænien
10  Nikita Hilman & Anastasiya Arhipova Rusland
10  Nikita Kulpin & Kseniya Pecheritsina Rusland
10  Andrej Zharkov & Anastasiya Petrova Rusland

Quarter-final

13  Angel Sebastian Tufa & Sofia Elena Pandelea Rumænien
14  Roman Samsonov & Mariya Mulyukina Rusland
15  Mateusz Stawowy & Sara Silva Polen
16  Timofej Kostenko & Varvara Eremina Rusland
17  Andrij Nikitonok & Katerina Dyachuk Ukraine
17  Georgij Skorikov & Liliya Hakimova Rusland
17  Albert Gabriel Sovar & Bianca Teodora Florescu Rumænien
20  Patriks Pauls Klaperis & Marija Golubeva Letland
21  Arti Aavik & Milana Maasik Letland
21  Alisher Raimzhanov & Kamilla Mirzahmedova Kasakhstan
23  Alexandr Scoarta & Alexandra Ciorba Rumænien
24  Vladimir Vyrleev & Mariya Proshletsova Rusland

Round 2 (top 50)

25  Aleksej Ostrovskij & Ekaterina Kostikova Rusland
25  Bogdan Ioan Pop & Mara Lechintan Rumænien
27  Mihail Paradeev & Sabina Azizova Kasakhstan
27  Robert Paul Petrea & Delia Stefania Onofrei Rumænien
27  Rares Andrei Pleasa & Cezara Maria Duca Rumænien
30  Igor Ivash & Mariya Chasnyk Belarus
30  Volodimir Kolchintsev & Nadìya Anreeva Ukraine
30  Valentin Novikov & Mariya Gorbach Ukraine
33  Aleksandr Hvan & Kira Pak Kasakhstan
34  Yaroslav Stoma & Sofya Bitter Rusland
35  Egor Polscin & Paula Rosca Rumænien
36  David Stefan Dumitrescu & Stefania Mihaela Stanciu Rumænien
36  Mihail Lapturov & Darya Tishkova Rusland
38  Stefan Ciucu & Maria Bianca Iliescu Rumænien
39  Nick Mogilevskis & Arina Ulfovich Tyskland
40  Laszlo Annus & Hanna Kamilla Benyi Ungarn
40  Florin Mathe & Alexandra Maria Fort Rumænien
42  Danila Fedulov & Vladislava Sizova Rusland
42  Nikolaj Gutsol & Meida Kybartaite Litauen
44  David Parsegyan & Evelina Husnullina Rusland
45  Maximilian Bier & Laura Massold Tyskland
45  Martin Makarov & Keiri Semre Estland
45  Shenghang Sun & Xinmiao Tian Kina
48  Yigit Segmen Akgul & Basak Okyay Tyrkiet
48  Nikita Shchurov & Angelina Ignatyeva Rusland
50  Arturs Hugo Strokss & Elizabete Peksena Letland

Round 1 (top 62)

51  Tadhg Woods & Mia Jameson Irland
52  Alexander Kuzmichenko & Anna Boos Tyskland
53  Leon Kuhn & Dilara Karolina Zezelj Tyskland
54  Roberts Ceimers & Amanda Aksenoka Letland
55  Kyrylo Avtushko & Chiara Rapino Tyskland
56  Jayden Guan-Xu Chen & Chih-Hsien Chou Kina
57  Krisztián Juhász Gábor & Johanna Kocsis Ungarn
58  Daniel Pineker & Evita Badt Tyskland
58  Arjan Steurer & Aroa Martin Schweiz
58  Adam Breki Tryggvason & Eva Karen Olafsdottir Island
61  Savva Pozidis & Dominica Jakusewitsch Tyskland
62  Christian Walter & Naomi Sofia Popescu Rumænien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}