Results from German Open Championships 2017 - GOC Juveniles II 8-Dance 9. august 2017
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open Championships 2017
Tyskland - Stuttgart 8. august 2017

GOC Juveniles II 8-Dance 9. august 2017

Final

1  Maksim Tereshin & Ulyana Zelikovskaya Rusland
2  Nikita Kulpin & Kseniya Pecheritsina Rusland
3  Razvan Zaharia & Ana Maria Tarzianu Rumænien
4  Alexandru Stefan Padurariu & Anastasia Herman Rumænien
5  Nikita Hilman & Anastasiya Arhipova Rusland
6  Alex Rusu & Maya Rusu Rumænien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrej Starikov & Arina Gladkih Rusland
8  Kipras Kura & Morta Batutyte Litauen
9  Bogdan Ursoi & Arina Romanenco Rumænien
10  Timofej Kostenko & Varvara Eremina Rusland
11  Alexandru Vatafu & Dea Floriana Ciuca Rumænien
12  Andrej Zharkov & Anastasiya Petrova Rusland

Quarter-final

13  Vladimir Vyrleev & Mariya Proshletsova Rusland
14  Volodimir Kolchintsev & Nadìya Anreeva Ukraine
15  Mateusz Stawowy & Sara Silva Polen
16  Andrij Nikitonok & Katerina Dyachuk Ukraine
16  Victor Eduard Pislaru & Georgiana Maria Mihalache Rumænien
18  Roman Samsonov & Mariya Mulyukina Rusland
18  Angel Sebastian Tufa & Sofia Elena Pandelea Rumænien
20  Georgij Skorikov & Liliya Hakimova Rusland
21  Yaroslav Stoma & Sofya Bitter Rusland
22  Mihail Paradeev & Sabina Azizova Kasakhstan
23  David Stefan Dumitrescu & Stefania Mihaela Stanciu Rumænien
24  Florin Mathe & Alexandra Maria Fort Rumænien

Round 2 (top 49)

25  Aleksandr Hvan & Kira Pak Kasakhstan
26  Nikolaj Gutsol & Meida Kybartaite Litauen
27  Egor Polscin & Paula Rosca Rumænien
28  Robert Paul Petrea & Delia Stefania Onofrei Rumænien
29  Mihail Lapturov & Darya Tishkova Rusland
30  Alexandr Scoarta & Alexandra Ciorba Rumænien
31  Patriks Pauls Klaperis & Marija Golubeva Letland
31  Cosmin Nicolaescu & Melisa Iacub Moldova
33  Stefan Ciucu & Maria Bianca Iliescu Rumænien
33  Martin Makarov & Keiri Semre Estland
35  Valentin Novikov & Mariya Gorbach Ukraine
35  David Parsegyan & Evelina Husnullina Rusland
37  Nichita Gustiuc & Arina Cerches Moldova
37  Igor Ivash & Mariya Chasnyk Belarus
37  Aleksej Ostrovskij & Ekaterina Kostikova Rusland
40  Roberts Ceimers & Amanda Aksenoka Letland
41  Arti Aavik & Milana Maasik Letland
41  Alisher Raimzhanov & Kamilla Mirzahmedova Kasakhstan
43  Rares Andrei Pleasa & Cezara Maria Duca Rumænien
43  Bogdan Ioan Pop & Mara Lechintan Rumænien
43  Albert Gabriel Sovar & Bianca Teodora Florescu Rumænien
46  Danila Fedulov & Vladislava Sizova Rusland
47  Darius Bajureanu & Alekhandra Cazacu Moldova
48  Nick Mogilevskis & Arina Ulfovich Tyskland
49  Laszlo Annus & Hanna Kamilla Benyi Ungarn

Round 1 (top 62)

50  Wojciech Jesionka & Kaja Zminda Polen
51  Josan Dragos & Alexandra Bezniuc Moldova
52  Arturs Hugo Strokss & Elizabete Peksena Letland
52  Adam Breki Tryggvason & Eva Karen Olafsdottir Island
54  Tadhg Woods & Mia Jameson Irland
55  Maksim Bojko & Anastasiya Kopach Ukraine
55  Shenghang Sun & Xinmiao Tian Kina
57  Yigit Segmen Akgul & Basak Okyay Tyrkiet
58  Maximilian Bier & Laura Massold Tyskland
59  Jayden Guan-Xu Chen & Chih-Hsien Chou Kina
60  Krisztián Juhász Gábor & Johanna Kocsis Ungarn
60  Leon Kuhn & Dilara Karolina Zezelj Tyskland
62  Kyrylo Avtushko & Chiara Rapino Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}