Results from Blue Band of the River Spree - Adult D Standard 31. marts 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult D Standard 31. marts 2018

Final

1  Til Ottburg & Stefanie Schäf Tyskland
2  Simon Werner & Karolin Schmidt Tyskland
3  Adam Súkeník & Veronika Kuparová Slovakiet
4  Alexander Niklas Woltmann & Antonia Marie Buschak Tyskland
5  Mario Münsterer & Isabelle Marx Tyskland
6  Michal Šlauka & Michaela Holiencikova Slovakiet
7  Tobias Eichinger & Tanja Esche Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Mark Morgenthaler & Caterina Cornelius Tyskland
9  Torge August & Svea August Tyskland
10  Jonas Koch & Ann-Katrin Klemme Tyskland
11  Jens Kaltenbach & Sophie-Charlotte Kreuser Tyskland
12  Lukas Wiegand & Emilia Böhmann Tyskland

Quarter-final

13  Finn Knoblauch & Olina Nowak Tyskland
14  Adrian Gutschon & Johanna Gutschon Tyskland
14  Oliver Ulrich & Melanie Mühlbauer Tyskland
16  Dominik Bantel & Vanessa Mankus Tyskland
17  Andre Bartol & Laila Westphal Tyskland
17  Mattis Büttelmann & Laura Bor Tyskland
19  Angelo Gehrke & Daina Sidaras Tyskland
19  Ruslan Wellner & Victoria Truxa Tyskland
21  Niclas Bischoff & Jennifer Matsukas Tyskland
21  Yannic Nübel & Antje Mönch Tyskland
21  Gismont Steeb & Regina Höflmeir Tyskland
24  Martin Luderschmid & Theresa Baier Tyskland
24  Maximilian Wilck & Kristina Benik Tyskland
26  Daniel Werner & Laura Elizabeth Pearson Tyskland
27  Maximilian Fichtl & Julia Gatzka Tyskland
27  Felix Weidmann & Madeleine Klaßen Tyskland
29  Maximilian Andermann & Jacqueline Sube Tyskland
29  Sebastian Lesse & Malgorzata Rechmal Tyskland

Round 2 (top 49)

31  Ismael Agchar & Maren Dreger Tyskland
31  Pavel Buran & Nevena Palic Tyskland
33  Julian Mertens & Sophie Goetze Tyskland
34  Robert Bischoff & Celien Knauf Tyskland
35  Alexander Peikos & Sarah Jean Reiner Tyskland
36  Adrian Gottschall & Leoni Reutter Tyskland
36  Matthias Gramenz & Malgorzata Domanska Tyskland
36  Jason Vissers & Alina Dammers Tyskland
39  Marc Biermann & Aimée Landwehr Tyskland
39  Georg Brosinsky & Laure Bosquillon De Jarcy Tyskland
39  Aaron Sperling & Luise Schneider Tyskland
42  Max Dreßler & Sabine Scheibe Tyskland
42  Thorben Hangbers & Elena Niehoff Tyskland
42  Andreas Rinke & Barbara Fuchs Tyskland
42  Tymofii Tatsenko & Julia Tatsenko Tyskland
46  Felix Bandosz & Stefanie Schieferstein Tyskland
46  Julian Koelmann & Jana Breman Tyskland
46  Hoang Long Vu & Franziska Roder Tyskland
49  Martin Dillig & Martina Forst Tyskland

Round 1 (top 64)

50  Johannes Mischo & Sophia Jacqueline Voigtmann Tyskland
51  Nico Jacumeit & Saskia Weinrich Tyskland
51  Tobias Wagner & Isa-Bella Claudia Muschter Tyskland
53  Jakob Hinz & Lisa Marie Hädrich Tyskland
54  Tim Leon Kühn & Johanna Melissa Meixner Tyskland
55  Tobias Harren & Gieratz Aileen Tyskland
56  Curt Hartmann & Justina Bojarski Tyskland
57  Marco Helfbernd & Janina Sauer Tyskland
57  Marco Kühne & Lisa Bork Tyskland
57  Jannik Reißenweber & Jasmin Parys Tyskland
60  Alexander Boes & Jeanette Düster Tyskland
61  Christian Werner & Stefanie Jandt Tyskland
62  Ahmed Hashmi & Carolina Moreira Killmann Tyskland
62  Thore Heinemann & Felicitas Hanke Tyskland
64  Cornelius Neumann & Maleen Jupe Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}