Results from Blue Band of the River Spree - Adult D Standard 30. marts 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult D Standard 30. marts 2018

Final

1  Christian Hassenstein & Nicola Grote Tyskland
2  Til Ottburg & Stefanie Schäf Tyskland
3  Elias Haslauer & Katharina Frankl Tyskland
4  Till-Joris Bendig & Sarah Alina Löbbing Tyskland
5  Alexander Niklas Woltmann & Antonia Marie Buschak Tyskland
6  Simon Werner & Karolin Schmidt Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dominik Bantel & Vanessa Mankus Tyskland
7  Tarik Hennings & Selina Kuban Tyskland
7  Gismont Steeb & Regina Höflmeir Tyskland
10  Torge August & Svea August Tyskland
10  Adam Súkeník & Veronika Kuparová Slovakiet
12  Jonas Koch & Ann-Katrin Klemme Tyskland

Quarter-final

13  Mattis Büttelmann & Laura Bor Tyskland
14  Mark Morgenthaler & Caterina Cornelius Tyskland
14  Mario Münsterer & Isabelle Marx Tyskland
14  Lukas Wiegand & Emilia Böhmann Tyskland
17  Daniel Werner & Laura Elizabeth Pearson Tyskland
17  Maximilian Wilck & Kristina Benik Tyskland
19  Jens Kaltenbach & Sophie-Charlotte Kreuser Tyskland
19  Felix Weidmann & Madeleine Klaßen Tyskland
21  Robert Bischoff & Celien Knauf Tyskland
21  Tobias Eichinger & Tanja Esche Tyskland
21  Michal Šlauka & Michaela Holiencikova Slovakiet
24  Yannic Nübel & Antje Mönch Tyskland
25  Oliver Ulrich & Melanie Mühlbauer Tyskland
26  Jason Vissers & Alina Dammers Tyskland

Round 2 (top 48)

27  Andre Bartol & Laila Westphal Tyskland
27  Niclas Bischoff & Jennifer Matsukas Tyskland
27  Martin Luderschmid & Theresa Baier Tyskland
30  Thorben Hangbers & Elena Niehoff Tyskland
30  Finn Knoblauch & Olina Nowak Tyskland
32  Maximilian Andermann & Jacqueline Sube Tyskland
32  Maximilian Fichtl & Julia Gatzka Tyskland
32  Andreas Rinke & Barbara Fuchs Tyskland
35  Julian Mertens & Sophie Goetze Tyskland
36  Angelo Gehrke & Daina Sidaras Tyskland
36  Julian Koelmann & Jana Breman Tyskland
36  Ruslan Wellner & Victoria Truxa Tyskland
39  Marc Biermann & Aimée Landwehr Tyskland
39  Paul-Jerome Brümmer & Solomiya Voronko Tyskland
39  Pavel Buran & Nevena Palic Tyskland
39  Jakob Hinz & Lisa Marie Hädrich Tyskland
43  Adrian Gottschall & Leoni Reutter Tyskland
43  Hendrik Hiller & Caroline Hampe Tyskland
43  Aaron Sperling & Luise Schneider Tyskland
46  Ismael Agchar & Maren Dreger Tyskland
47  Nico Jacumeit & Saskia Weinrich Tyskland
48  Tobias Wagner & Isa-Bella Claudia Muschter Tyskland

Round 1 (top 63)

49  Felix Bandosz & Stefanie Schieferstein Tyskland
49  Marco Kühne & Lisa Bork Tyskland
49  Johannes Mischo & Sophia Jacqueline Voigtmann Tyskland
52  Georg Brosinsky & Laure Bosquillon De Jarcy Tyskland
52  Tobias Harren & Gieratz Aileen Tyskland
52  Marco Helfbernd & Janina Sauer Tyskland
52  Tim Leon Kühn & Johanna Melissa Meixner Tyskland
56  Curt Hartmann & Justina Bojarski Tyskland
57  Christian Werner & Stefanie Jandt Tyskland
58  Alexander Peikos & Sarah Jean Reiner Tyskland
59  Martin Dillig & Martina Forst Tyskland
60  Kai Biethahn & Emily Massling Tyskland
60  Cornelius Neumann & Maleen Jupe Tyskland
60  Jannik Reißenweber & Jasmin Parys Tyskland
63  Benjamin Häfele & Sophia Ibraimi Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}