Results from Blue Band of the River Spree - Adult D Latin 2. april 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult D Latin 2. april 2018

Final

1  Steffen Sieber & Laura Wentzien Tyskland
2  Alexander Kerber & Julia Giunta Tyskland
3  Jason Vissers & Alina Dammers Tyskland
4  Jan-Niklas Tschiedel & Kristina Nesterov Tyskland
5  Bennett Dinter & Kiara Victoria Mundt Tyskland
6  Adam Súkeník & Veronika Kuparová Slovakiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Philipp Passarge & Laura Tollmann Tyskland
8  Christopher Pleß & Madeleine Lange Tyskland
9  Niklas Von Moers & Krisztina Gröb Tyskland
10  Alessandro Cara & Joana Mariane Wiese Tyskland
10  Michal Šlauka & Michaela Holiencikova Slovakiet
12  Christian Deike & Ann-Kristin Otte Tyskland

Quarter-final

13  Christian Bonawitz & Jennifer Schmidt Tyskland
13  Lukas Wiegand & Emilia Böhmann Tyskland
15  Richard Stromer & Regina Baumeister Tyskland
16  Christian Kanew & Stefanie Müller Tyskland
17  Fabian Homburg & Annika Neubauer Tyskland
17  Nicolas Lochte-Holtgreven & Daniela Schmadel Tyskland
17  Maximilian Stock & Vivien Ochmann Tyskland
20  Michael Hartlef & Alexandra Herdt Tyskland
20  Anton Thaddäus Nickell & Talitha Rohwoldt Tyskland
22  Enrico Weber & Anne-Kathrin Nitt-Weber Tyskland
23  Markus Melato & Franziska Lowe Tyskland
24  Philipp Peter & Nadine Junior Tyskland

Round 2 (top 36)

25  Steffen Blume & Henriette Kaiser Tyskland
25  Tim Leon Kühn & Johanna Melissa Meixner Tyskland
27  Michael Hoeft & Karolin Lohse Tyskland
27  Alexander Peikos & Sarah Jean Reiner Tyskland
29  Tim Böttcher & Sophia Chroszczinsky Tyskland
29  Mattis Büttelmann & Laura Bor Tyskland
29  Leon Gading & Felina Halen Tyskland
32  Oliver Ulrich & Melanie Mühlbauer Tyskland
33  Lukas Richter & Jessica Helios Tyskland
34  Simon Herrmann & Isabel Kothe Tyskland
35  Sascha Mau & Helena Köver Tyskland
36  Frederik Abitz & Hanna Katharina Wich Tyskland

Round 1 (top 57)

37  Max Dreßler & Sabine Scheibe Tyskland
37  Jakob Hinz & Lisa Marie Hädrich Tyskland
37  Jonas Pfau & Hannah Marieke Egenhoff Tyskland
37  Ivo Reitzenstein & Tatiana Reitzenstein Tyskland
37  Aaron Sperling & Luise Schneider Tyskland
42  Steffen Brandl & Sabita Diana Stöckle Tyskland
42  Paul-Jerome Brümmer & Solomiya Voronko Tyskland
42  Wolf-Sebastian Ohlendorf & Alice-Jeannine Sievers Tyskland
45  Benjamin Häfele & Sophia Ibraimi Tyskland
46  Simon Werner & Karolin Schmidt Tyskland
47  Harry Vivijan Hanibal Vijayabaskaran & Anna Kannegieter Tyskland
47  Tobias Wagner & Isa-Bella Claudia Muschter Tyskland
49  Pavel Buran & Nevena Palic Tyskland
50  Kai Biethahn & Emily Massling Tyskland
50  Alexander Boes & Jeanette Düster Tyskland
50  Richard Mrasek & Christina Vinke Tyskland
53  Cornelius Neumann & Maleen Jupe Tyskland
54  Johannes Grün & Nina Hueber Tyskland
54  Bjorn Nast & Denise Nast Tyskland
56  Ingo Meierhoff & Isabel Kupfer Tyskland
57  Ahmed Hashmi & Carolina Moreira Killmann Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}