Results from Blue Band of the River Spree - Adult D Latin 1. april 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult D Latin 1. april 2018

Final

1  Steffen Sieber & Laura Wentzien Tyskland
2  Milan Marcan & Alica Cutková Slovakiet
3  Alexander Kerber & Julia Giunta Tyskland
4  Rafael Sauer & Sara Schmidt Tyskland
5  Viktor Jarolímek & Veronika Kúdelová Tjekkiet
6  Fabian Göppel & Kathrin Depner Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Jan-Niklas Tschiedel & Kristina Nesterov Tyskland
8  Niklas Von Moers & Krisztina Gröb Tyskland
8  Tomáš Pluhácek & Andrea Drekslerová Tjekkiet
8  Michal Šlauka & Michaela Holiencikova Slovakiet
11  Philipp Richtmann & Theresa Jodlsperger Tyskland
11  Jason Vissers & Alina Dammers Tyskland

Quarter-final

13  Bennett Dinter & Kiara Victoria Mundt Tyskland
13  Richard Stromer & Regina Baumeister Tyskland
13  Adam Súkeník & Veronika Kuparová Slovakiet
16  Christian Bonawitz & Jennifer Schmidt Tyskland
16  Simon Werner & Karolin Schmidt Tyskland
18  Christopher Pleß & Madeleine Lange Tyskland
19  Patrick Althoff & Sarah Toepfer Tyskland
19  Petr Dusek & Petra Duskova Tjekkiet
19  Elias Haslauer & Katharina Frankl Tyskland
19  Michael Hoeft & Karolin Lohse Tyskland
19  Nicolas Lochte-Holtgreven & Daniela Schmadel Tyskland
19  Maximilian Stock & Vivien Ochmann Tyskland
25  Christian Deike & Ann-Kristin Otte Tyskland
26  Philipp Passarge & Laura Tollmann Tyskland
26  Enrico Weber & Anne-Kathrin Nitt-Weber Tyskland

Round 2 (top 48)

28  Frederik Abitz & Hanna Katharina Wich Tyskland
28  Alessandro Cara & Joana Mariane Wiese Tyskland
28  Anton Thaddäus Nickell & Talitha Rohwoldt Tyskland
31  Jakob Hinz & Lisa Marie Hädrich Tyskland
31  Lukas Wiegand & Emilia Böhmann Tyskland
33  René Jäger & Maria Neumann Tyskland
33  Rene John Kerkdyk & Janna Fangmann Tyskland
33  Wolf-Sebastian Ohlendorf & Alice-Jeannine Sievers Tyskland
33  Oliver Ulrich & Melanie Mühlbauer Tyskland
37  Tim Böttcher & Sophia Chroszczinsky Tyskland
37  Sascha Mau & Helena Köver Tyskland
39  Maximilian Fichtl & Julia Gatzka Tyskland
39  Oliver Gerberding & Katharina-Sophie Isleif Tyskland
41  Tymofii Tatsenko & Julia Tatsenko Tyskland
42  Mattis Büttelmann & Laura Bor Tyskland
42  Philipp Peter & Nadine Junior Tyskland
44  Adrian Gutschon & Johanna Gutschon Tyskland
44  Simon Herrmann & Isabel Kothe Tyskland
44  Wolfram Troeder & Claudia Troeder (aka Zimmermann) Tyskland
47  Lukas Richter & Jessica Helios Tyskland
47  Sven Schalk & Michelle Orlemann Tyskland

Round 1 (top 72)

49  Tim Leon Kühn & Johanna Melissa Meixner Tyskland
50  Leon Gading & Felina Halen Tyskland
50  Michael Hartlef & Alexandra Herdt Tyskland
50  Fabian Homburg & Annika Neubauer Tyskland
50  Ivo Reitzenstein & Tatiana Reitzenstein Tyskland
54  Fabian Hertzke & Lisa Hertzke Tyskland
54  Aaron Sperling & Luise Schneider Tyskland
54  Johannes Steffen & Yannika Holthey Tyskland
54  Tobias Wagner & Isa-Bella Claudia Muschter Tyskland
58  Steffen Blume & Henriette Kaiser Tyskland
58  Jonas Pfau & Hannah Marieke Egenhoff Tyskland
60  Benjamin Häfele & Sophia Ibraimi Tyskland
60  Richard Mrasek & Christina Vinke Tyskland
62  Steffen Brandl & Sabita Diana Stöckle Tyskland
62  Harry Vivijan Hanibal Vijayabaskaran & Anna Kannegieter Tyskland
64  Alexander Peikos & Sarah Jean Reiner Tyskland
65  Johannes Grün & Nina Hueber Tyskland
65  Cornelius Neumann & Maleen Jupe Tyskland
67  Ingo Meierhoff & Isabel Kupfer Tyskland
68  Max Dreßler & Sabine Scheibe Tyskland
69  Curt Hartmann & Justina Bojarski Tyskland
69  Bjorn Nast & Denise Nast Tyskland
71  Ahmed Hashmi & Carolina Moreira Killmann Tyskland
72  Alexander Boes & Jeanette Düster Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}