Results from Blue Band of the River Spree - Adult C Latin 2. april 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult C Latin 2. april 2018

Final

1  Tom Hennig & Annica Schönefeld Tyskland
2  Fabian Zientek & Sol A Ban Tyskland
3  Patrick Gerl & Judith Vass Østrig
4  David Mieth & Miriam Nagler Tyskland
5  Dániel Váradi & Adrienn Makovics Tyskland
6  Fabrice Beaumont & Kimberley Winona Gottensträter Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Fabian Göppel & Kathrin Depner Tyskland
7  Ruslan Wellner & Victoria Truxa Tyskland
9  Patrick Cojocaru & Sophia Landsmann Tyskland
9  Philipp Gesing & Elena Käser Tyskland
9  Patrick Seebauer & Julia Degen Østrig
9  Jan Viehof & Lia Heise Tyskland
13  Jesse Hable & Olga Abramova Tyskland
14  Philip Burghardt & Jennifer Evers Tyskland
15  Marcel Müller & Stefanie Helms Tyskland

Quarter-final

16  Jasper Guldenstein & Zhanna Kasyanych Tyskland
16  Ralf Neukirch & Svenja Birke Tyskland
16  Valentin Wacker & Jill Hanna Kremser Tyskland
19  Thade Egenhoff & Lara Sophie Bort Tyskland
19  Maik Konigs & Diana Cardeira Trindade Tyskland
21  Jan-Hinnrich Jacobi & Stefanie Hildebrand Tyskland
21  Patrick Säckler & Carina Lieblein Tyskland
23  Christian Fischerauer & Magdalena Müller Tyskland
24  Leonard Parakenings & Nataliya Nevskaya Tyskland

Round 2 (top 48)

25  Yannick Van Deest & Vanessa Pies Tyskland
25  Kevin Kitir & Birgit Havlik Østrig
25  Filip Thein & Joana Majidova Tjekkiet
28  Benno Braasch & Wladislawa Hütköper Tyskland
28  Andrej Kostal & Nina Jurcová Slovakiet
28  Christian Schuschke & Melina Hagelauer Tyskland
31  Eugen Hain & Christin Mahl Tyskland
31  Mark Morgenthaler & Caterina Cornelius Tyskland
31  Nikolai Welnhoer & Coletta Braun Tyskland
31  Noel Welter & Claudia Zwanzig Tyskland
35  Rico Dietzsch & Liset Fischer Tyskland
35  Michael Hampel & Johanna Pollen Tyskland
35  Lukas Heiland & Whitley Effenberger Tyskland
38  Felix Bergholz & Xenia Weik Tyskland
38  Moritz Reibiger & Litta Herpell Tyskland
38  Simon Reinartz & Yvonne Weißkopp Tyskland
41  Noah Fabio Borst & Lena Henning Tyskland
41  Philipp Richtmann & Theresa Jodlsperger Tyskland
41  Rafael Sauer & Sara Schmidt Tyskland
44  Lukas Viestädt & Leonie Naumann Tyskland
45  Alexander Heiken & Josefine Poels Tyskland
46  Alexander Rott & Eleanor North Tyskland
47  Benjamin Oswald & Maike Grauwickel Tyskland
48  Robin Till & Juliane Fellendorf Tyskland

Round 1 (top 70)

49  Jarves Drechsler & Kristin Grumm Tyskland
49  Yves Fischer & Viktoria Billhardt Tyskland
49  Jan Jelinski & Anja Wegener Tyskland
49  Meiko Stellmacher & Veronika Tartakowski Tyskland
49  Matthias Werner & Birgitt Kröger Tyskland
49  David Wicki & Magdalena Kucharczyk Tyskland
55  Christian D´Hein & Silja Alenka Ronschke Tyskland
55  Michael Wrusch & Annika Wrusch Tyskland
57  Christoph Behlen & Claudia Perk Tyskland
57  Amadeus Brud & Lea Hacke Tyskland
59  Nico Jacumeit & Saskia Weinrich Tyskland
59  Maximilian Werner & Vanessa Zumwinkel Tyskland
61  Jacek Armudowicz & Josie Greif Tyskland
61  Julian Peschel & Serena Pfeufer Tyskland
63  Sebastian Damm & Lara Schulz Tyskland
63  Rene John Kerkdyk & Janna Fangmann Tyskland
63  Marius Zeuch & Betty-Samantha Polle Tyskland
66  Alexander Baum & Ann-Kristin Grund Tyskland
66  Stephan Langecker & Tanja Grundmann Tyskland
68  Peter Spiske & Esther Pludra Tyskland
69  Thore Heinemann & Felicitas Hanke Tyskland
70  Rico Von Hollen & Albina Ruf Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}