Results from Blue Band of the River Spree - Adult C Latin 1. april 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult C Latin 1. april 2018

Final

1  Fabian Zientek & Sol A Ban Tyskland
2  Patrick Gerl & Judith Vass Østrig
3  Tom Hennig & Annica Schönefeld Tyskland
4  Dániel Váradi & Adrienn Makovics Tyskland
5  Jan Viehof & Lia Heise Tyskland
6  Philipp Gesing & Elena Käser Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Martin Koltonowski & Kata Silye Tyskland
7  David Mieth & Miriam Nagler Tyskland
9  Hung Nguyen & Jennifer Schalk Tyskland
10  Patrick Seebauer & Julia Degen Østrig
11  Andrej Kostal & Nina Jurcová Slovakiet
12  Fabrice Beaumont & Kimberley Winona Gottensträter Tyskland

Quarter-final

13  Daniel Bauer & Kristina Bülhoff Tyskland
14  Rico Dietzsch & Liset Fischer Tyskland
14  Maik Konigs & Diana Cardeira Trindade Tyskland
16  Amadeus Brud & Lea Hacke Tyskland
17  Noel Welter & Claudia Zwanzig Tyskland
18  Christian Fischerauer & Magdalena Müller Tyskland
19  Marcel Müller & Stefanie Helms Tyskland
19  Lukas Viestädt & Leonie Naumann Tyskland
19  Nikolai Welnhoer & Coletta Braun Tyskland
22  Yannick Van Deest & Vanessa Pies Tyskland
22  Eugen Hain & Christin Mahl Tyskland
24  Christoph Behlen & Claudia Perk Tyskland
24  Alexander Heiken & Josefine Poels Tyskland

Round 2 (top 48)

26  Ralf Neukirch & Svenja Birke Tyskland
26  Leonard Parakenings & Nataliya Nevskaya Tyskland
26  Carsten Schröder & Josefina Rückewoldt Tyskland
26  Sven Batista Steinbach & Nina Fleck Valls Tyskland
30  Philip Burghardt & Jennifer Evers Tyskland
30  Valentin Wacker & Jill Hanna Kremser Tyskland
32  Filip Thein & Joana Majidova Tjekkiet
33  Lukas Heiland & Whitley Effenberger Tyskland
34  Jacek Armudowicz & Josie Greif Tyskland
34  Felix Bergholz & Xenia Weik Tyskland
34  Benno Braasch & Wladislawa Hütköper Tyskland
34  Thade Egenhoff & Lara Sophie Bort Tyskland
34  Alexander Rott & Eleanor North Tyskland
34  Michael Wrusch & Annika Wrusch Tyskland
40  Jasper Guldenstein & Zhanna Kasyanych Tyskland
40  Michael Hampel & Johanna Pollen Tyskland
40  Kevin Kitir & Birgit Havlik Østrig
40  David Wicki & Magdalena Kucharczyk Tyskland
44  Simon Reinartz & Yvonne Weißkopp Tyskland
45  Ruslan Wellner & Victoria Truxa Tyskland
46  Jan-Hinnrich Jacobi & Stefanie Hildebrand Tyskland
47  Patrick Säckler & Carina Lieblein Tyskland
48  Christian Schuschke & Melina Hagelauer Tyskland

Round 1 (top 76)

49  Julian Peschel & Serena Pfeufer Tyskland
49  Moritz Reibiger & Litta Herpell Tyskland
49  Matthias Werner & Birgitt Kröger Tyskland
52  Christian D´Hein & Silja Alenka Ronschke Tyskland
53  Patrick Cojocaru & Sophia Landsmann Tyskland
53  Jan Jelinski & Anja Wegener Tyskland
53  Maximilian Werner & Vanessa Zumwinkel Tyskland
56  Peter Spiske & Esther Pludra Tyskland
57  Nico Jacumeit & Saskia Weinrich Tyskland
57  Mark Morgenthaler & Caterina Cornelius Tyskland
57  Sascha Ruhnau & Alena Wroblewski Tyskland
60  Noah Fabio Borst & Lena Henning Tyskland
60  Sebastian Damm & Lara Schulz Tyskland
60  Steffen Richter & Marimel Aurelia Mayer Tyskland
60  Marius Zeuch & Betty-Samantha Polle Tyskland
64  Yves Fischer & Viktoria Billhardt Tyskland
65  Robin Till & Juliane Fellendorf Tyskland
66  Meiko Stellmacher & Veronika Tartakowski Tyskland
67  Alexander Baum & Ann-Kristin Grund Tyskland
67  Rico Von Hollen & Albina Ruf Tyskland
69  Knut Strube & Sandra Lauterbach Tyskland
70  Marco Kühne & Lisa Bork Tyskland
70  Michael Loth & Mara Drescher Tyskland
70  Benjamin Oswald & Maike Grauwickel Tyskland
70  Matthias Thurow & Tabea Langer Tyskland
74  Thore Heinemann & Felicitas Hanke Tyskland
75  Sascha Henke & Tanja Hemken Tyskland
75  Daniel Puschmann & Selina Helmbold Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}