Results from Blue Band of the River Spree - Adult B Standard 31. marts 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult B Standard 31. marts 2018

Final

1  Kevin Khan & Mercedes Pfaff Tyskland
2  Martin Davong & Luisa Uschkurat Tyskland
3  Dominik Heußner & Rebekka Stahnke Tyskland
4  Pascal Etzold & Carolin-Sophie Mäder Tyskland
5  Fabian Tomaschko & Tatjana Beinhauer Tyskland
6  Lorenz Semmler & Sonja Bleichert Østrig
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrei Christian Milinovici & Katharina Wichmann Tyskland
8  Janik Mühe & Franziska Dörries Tyskland
9  Markus Ihben & Anna Heuer Tyskland
10  Albi Ballata & Klara Ballata Tyskland
10  Günter Ellrot & Alexandra Schewski Tyskland
12  Markus Winner & Corinna Endisch Tyskland

Quarter-final

13  Christian Hausmann & Janine Knop Tyskland
14  Andreas Lenz & Irina Westermayer Tyskland
15  Marc Hörnig & Sophie Uhlmann Tyskland
16  Robert Friedrich & Finja Rieper Tyskland
17  Viktor Jarolímek & Veronika Kúdelová Tjekkiet
18  René Strahl & Nadine Munch Tyskland
19  Tobias Wielgosch & Frederike Kamieth Tyskland
20  Matthias Jakobi & Chiara Franken Tyskland
20  Joseph Salzberger & Elise Reußner Tyskland
22  Maximilian Moll & Julia Wilhelm Tyskland
23  Max Zimmermann & Mirabelle Siering Tyskland
24  Martin Blohmer & Vanessa Karge Tyskland

Round 2 (top 38)

25  Jonas Broel & Susanne Kurz Tyskland
25  Otto Dutt & Greta Walter Tyskland
25  Florian Mizgajski & Natascha Franzke Tyskland
28  Corbinian Butz & Julia Zwiesler Tyskland
29  Manuel Magin & Constanze Brückner Tyskland
30  Daniel Schmidt & Janina Klingenberg Tyskland
30  Kevin Schrapp & Nadine Hembrock Tyskland
30  Michael Wrusch & Annika Wrusch Tyskland
33  Benjamin Hanczyk & Joanna Borree Tyskland
34  Fabian Göppel & Kathrin Depner Tyskland
35  Mark-sebastian Krüger & Tabea Mayerhoff Tyskland
35  Moritz Reiser & Antonia Schwarz Tyskland
37  Joachim Mohrmann & Katja Fiske Tyskland
38  René-Pascal Dennes & Maria Röske Tyskland

Round 1 (top 59)

39  Dennis Heide & Jennifer Reul Tyskland
40  Christopher Jung & Lea Pape Tyskland
41  Heiko Friedrichs & Diana Theis Tyskland
41  Lennart Heide & Nicole Schierholz Tyskland
41  Marian Turowski & Monika Schöffler Tyskland
44  Oliver Gerberding & Katharina-Sophie Isleif Tyskland
44  Florian Hellwig & Katharina Ohmes Tyskland
44  Christopher Lennart Heuser & Hanna Irina Wrede Tyskland
44  Alexander Sas & Sandra Fuchs Østrig
48  Chris Schulz & Cindy Voeltz Tyskland
49  Joscha Lindemann & Lea Kölber Tyskland
49  Benjamin Ostermair & Stefanie Ostermair Tyskland
49  Jan Path & Daniela Tobelmann Tyskland
52  Yves Fischer & Viktoria Billhardt Tyskland
53  Björn Reimer & Siren Ruhs Tyskland
53  Wolfram Troeder & Claudia Troeder (aka Zimmermann) Tyskland
55  Marco Blickensdorf & Annett Fuchs Tyskland
55  Stefan Gaadt & Nadine Pallmer Tyskland
55  Peter Spiske & Esther Pludra Tyskland
55  Rüdiger Thies & Emily Neubauer Tyskland
59  Mirco Gerdau & Svenja Wettering Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}