Results from Blue Band of the River Spree - Adult B Standard 30. marts 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult B Standard 30. marts 2018

Final

1  Martin Davong & Luisa Uschkurat Tyskland
2  Kevin Khan & Mercedes Pfaff Tyskland
3  Fabian Tomaschko & Tatjana Beinhauer Tyskland
4  Dominik Heußner & Rebekka Stahnke Tyskland
5  Pascal Etzold & Carolin-Sophie Mäder Tyskland
6  Andrei Christian Milinovici & Katharina Wichmann Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andreas David Leurs & Julia Gahl Tyskland
7  Maximilian Moll & Julia Wilhelm Tyskland
9  Markus Ihben & Anna Heuer Tyskland
9  René Strahl & Nadine Munch Tyskland
11  Christian Hausmann & Janine Knop Tyskland
12  Jonas Broel & Susanne Kurz Tyskland
13  Lorenz Semmler & Sonja Bleichert Østrig

Quarter-final

14  Joseph Salzberger & Elise Reußner Tyskland
15  Günter Ellrot & Alexandra Schewski Tyskland
15  Janik Mühe & Franziska Dörries Tyskland
17  Robert Friedrich & Finja Rieper Tyskland
18  Tomas Paprciak & Michaela Badikova Slovakiet
19  Corbinian Butz & Julia Zwiesler Tyskland
19  Viktor Jarolímek & Veronika Kúdelová Tjekkiet
19  Kevin Schrapp & Nadine Hembrock Tyskland
22  Ferenc Domröse & Paulina Reddemann Tyskland
22  Tobias Wielgosch & Frederike Kamieth Tyskland
24  Patrick Althoff & Sarah Toepfer Tyskland

Round 2 (top 36)

25  Albi Ballata & Klara Ballata Tyskland
25  René-Pascal Dennes & Maria Röske Tyskland
25  Benjamin Hanczyk & Joanna Borree Tyskland
28  Lennart Heide & Nicole Schierholz Tyskland
29  Martin Blohmer & Vanessa Karge Tyskland
30  Camillo Sulzer & Eva Wigger Tyskland
31  Yves Fischer & Viktoria Billhardt Tyskland
32  Florian Mizgajski & Natascha Franzke Tyskland
32  Daniel Schmidt & Janina Klingenberg Tyskland
34  Max Zimmermann & Mirabelle Siering Tyskland
35  Matthias Jakobi & Chiara Franken Tyskland
36  Moritz Reiser & Antonia Schwarz Tyskland

Round 1 (top 59)

37  Andreas Lenz & Irina Westermayer Tyskland
37  Manuel Magin & Constanze Brückner Tyskland
39  Otto Dutt & Greta Walter Tyskland
40  Michael Wrusch & Annika Wrusch Tyskland
41  Christopher Lennart Heuser & Hanna Irina Wrede Tyskland
41  Marian Turowski & Monika Schöffler Tyskland
43  Heiko Friedrichs & Diana Theis Tyskland
43  Florian Hellwig & Katharina Ohmes Tyskland
45  Jörn Ruhe & Sita Ruhe Tyskland
46  Dennis Heide & Jennifer Reul Tyskland
46  Joscha Lindemann & Lea Kölber Tyskland
46  Joachim Mohrmann & Katja Fiske Tyskland
49  Benjamin Ostermair & Stefanie Ostermair Tyskland
50  Alexander Sas & Sandra Fuchs Østrig
50  Jonas Schönberger & Mona Schleipfer Tyskland
52  Christopher Jung & Lea Pape Tyskland
52  Marcello De Luca & Lena Fahrian Tyskland
52  Jan Path & Daniela Tobelmann Tyskland
55  Oliver Gerberding & Katharina-Sophie Isleif Tyskland
56  Felix Mählis & Luise Heine Tyskland
57  Stefan Gaadt & Nadine Pallmer Tyskland
58  Rüdiger Thies & Emily Neubauer Tyskland
59  Mirco Gerdau & Svenja Wettering Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}