Results from Blue Band of the River Spree - Adult B Latin 1. april 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blue Band of the River Spree
Tyskland - Berlin 30. marts 2018

Adult B Latin 1. april 2018

Final

1  Marius Morck & Veronika Bauer Tyskland
2  Roland Kacper Piekarczyk & Kristina Brandt Tyskland
3  Alexander Cojocaru & Florentina Lachner Østrig
4  Danny Deschan & Nicole Zborowski Tyskland
5  Leo Werner & Fabienne Theobalt Tyskland
6  Jan Zytynski & Jana Simann Tyskland
7  Nik Jason Leyendecker & Eileen Thomke Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Ismael Agchar & Maren Dreger Tyskland
9  Tobias Wallner & Michaela Köchler Østrig
10  Artem Mirgorodsky & Nadja Bernhardt Tyskland
11  Florian Essmann & Joyce Hildebrand Tyskland
12  Christian Hausmann & Janine Knop Tyskland

Quarter-final

13  Lucas Papendorf & Magdalena Bauchmüller Tyskland
13  Christoph Staub & Melanie Rosa Tyskland
15  Mario Berndt & Alisa Klemm Tyskland
16  Timo Kennel & Kattarina Snigirev Tyskland
16  Philipp Schmidbauer & Christina Scheid Tyskland
18  Nils Reißer & Sophia Maria Kiesel Tyskland
18  Anton Richter & Lisa-Marie Brückner Tyskland
20  Maximilian Mul & Katharina Rau Tyskland
21  Maximilian Moll & Julia Wilhelm Tyskland
22  Fabio Rothmund & Khea Sofie Gürtler Tyskland
23  Michael Hubrecht & Kristina Shevtsova Tyskland
24  Johannes Altmann & Emily Lang Tyskland

Round 2 (top 50)

25  Edgar Aschenbrenner & Veronika Stolbynska Tyskland
25  Thore Heinrich Lotzin & Janna Drungels Tyskland
25  Matthias Schaaf & Annika Schlatt Tyskland
28  David Dorrheim & Isabell Bohnke Tyskland
28  Sebastian Ehleben & Lea Buerfeind Tyskland
28  Tim Langohr & Maria Ressler Tyskland
31  Florian Hissnauer & Isabella Huber Tyskland
31  Dennis Vetterling & Andrea Witton Tyskland
33  Nicolai Heinen & Nathalie Müller Tyskland
33  Arian Ohrenberg & Nathalie Rozanski Tyskland
35  Hendrik Decker & Diana Starnets Tyskland
35  Marco Opitz & Alicia Burmann Tyskland
37  Björn Alexander Meyer & Juliette Walerianczyk Tyskland
38  Vladimir Behrendt & Polina Kachina Tyskland
38  Johannes Kühl & Luise Viola Vier Tyskland
40  Manuel Hauck & Veronika Stockem Tyskland
40  Markus Winner & Corinna Endisch Tyskland
42  Bendix Labeit & Hanna Meyer-Almes Tyskland
42  Matty Schiller & Desireé Schiller Tyskland
44  Stefan Missbach & Leontine Linck Tyskland
45  Vincent Wahrenburg & Joëlle Weinreich Tyskland
45  Andre Wichmann & Sandra Schafer Tyskland
47  Albi Ballata & Klara Ballata Tyskland
47  Patrick Regn & Carolin Lerch Tyskland
49  Sebastian Bauer & Marieke Heinrich Tyskland
49  Marc Hörnig & Sophie Uhlmann Tyskland

Round 1 (top 96)

51  Dominik Häring & Julia Hofmann Tyskland
51  Nick Kastilan & Isabelle Lübke Tyskland
53  Francesco Gianguzzo & Jessica Eck Tyskland
53  Timo Gratzfeld & Sylwia Czeszumska Tyskland
53  Christoph Jorkowski & Antonia Lange Tyskland
53  Christoph Zimmer & Vivian Bowing Tyskland
57  Fabian Christof & Marah Vogl Tyskland
57  Bernhard Ging & Julia Wendling Tyskland
57  Mirco Grosser & Jessica Hauzinski Tyskland
60  Michael Bartsch & Deborah Sonnenberg Tyskland
60  Christian Haase & Gina-Julia Lindemann Slovenien
62  Paul Handel & Solveig Lüthje Tyskland
62  Daniel Liermann & Julia Reichmann Tyskland
64  Jan Ehlers & Dolores Kocijancic Tyskland
64  Felix Schaffeld & Marieke Nolte Tyskland
66  Sebastian Ernst & Selina Kullmann Tyskland
66  Thorben Malte Klüver & Sascha Luthans Tyskland
66  Lennart Petersen & Inga Karlisch Tyskland
69  Jan Essert & Julia Misonow Tyskland
69  Michael Ortlieb & Corinna Hartwich Tyskland
69  Fabian Tomaschko & Tatjana Beinhauer Tyskland
72  Marcel Glagla & Anna Kristina Wartmann Tyskland
72  Martin Koltonowski & Kata Silye Tyskland
72  Denys Kostiushyn & Katja Seidel Tyskland
72  Christian Moser & Miriam Weise Tyskland
72  Volodymyr Mykhatskyi & Sarah Kraft Tyskland
72  Daniel Szeremley & Sabrina Grob Tyskland
78  André Genzow & Nicola Weisser Tyskland
79  Matthias Hamisch & Christina Hamisch Tyskland
79  Alexander Von Lennep & Lena Vignold Tyskland
79  Björn Reimer & Siren Ruhs Tyskland
82  The Bao Pham & Antonia Bucht Tyskland
82  Fabian Schweigel & Tatiana Schweigel Tyskland
84  Yasin Dereli & Lena Maria Greverath Tyskland
84  Sebastian Hauber & Laura Koop Tyskland
86  Niels Gensler & Monique Gensler Tyskland
86  Christian Von Pyschow & Melina Hoppe Tyskland
88  Kevin Altmann & Sharon Müller Tyskland
88  Christian Ey & Melanie Achmüller Tyskland
88  Philipp Grundmann & Lilly Borst Tyskland
88  Ole Knutzen & Britta Jordan Tyskland
88  Felix Paul Mannsbart & Esmeralda Ticona Schülli Tyskland
93  Kai Arne Feldhusen & Vanessa Kühnert Tyskland
93  Sebastian Müller & Victoria Duge Tyskland
95  Fabian Nick & Anna Müller Tyskland
96  Mirco Gerdau & Svenja Wettering Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}