Results from Blackpool Dance Festival 2012 - Professional Rising Star Latin 25. maj 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Blackpool Dance Festival 2012
England - Blackpool 24. maj 2012

Professional Rising Star Latin 25. maj 2012

Final

1  Yegor Novikov & Yana Blinova USA
2  Anton Sboev & Patrizia Ranis England
3  Andrei Kazlouski & Asta Sigvaldadottir USA
4  Igor Yaremenko & Yana Zhyvkov (aka Yaroslavskaya) Ukraine
5  Nathan Meyers & Meagen Alderton Australien
6  Ivan Mulyavka & Loreta Kriksciukaityte USA
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [21] Gunnar Gunnarsson & Marika Doshoris England
8  [20] Wen Li & Huan Huang Kina
9  [15] Shinsuke Kanemitsu & Natsuko Yoshida Japan
10  [14] Roman Kovgan & Nataliya Rumyantseva Rusland
11  [13] Xiao Liu & Wei Wei Kina
11  [13] Takahiro Nakamura & Takako Yamada Japan

Quarter-final

13  [57] Alexander Tchesnokov & Julia Tchesnokov Rusland
14  [44] Ma Ming & Yi Sha Kina
15  [18] Mitko Dimitrov & Pelagia Kalyva Grækenland
16  [17] Ryan Hammond & Lindsey Muckle England
17  [15] Andrey Strinadko & Tatiana Banko USA
18  [14] Nicolas Garcia & Adriana Torrabadella Spanien
18  [14] Alexander Ivakhnov & Anastasija Kraitor Litauen
18  [14] Valera Musuc & Nina Trautz Tyskland
21  [11] Roman Italyankin & Olga Kordevich USA
22  [10] Rafael Pierce & Betty Attia Canada
23  [9] Katsuya Tateishi & Hiromi Tateishi Japan
24  [7] Richard Still & Morgan Hemphill England
25  [6] Francis Lafreniere & Claudia Primeau (aka Sauve) Canada

Round 4 (top 49)

26  [18] Jake Davies & Olena Kalinina England
26  [18] Shi Lei & Zhang Yu Bai Kina
26  [18] Shinya Motoda & Sanae Motoda Japan
26  [18] Evgeniy Nazarov & Evgenia Shatilova USA
26  [18] Radim Pradka & Katerina Kolmanova Tjekkiet
26  [18] Motomitsu Shimizu & Miyuki Maruichi Japan
32  [17] Charles Wang & Janet Hsiao Taiwan
33  [16] Remi Jansen & Debbie Krewinkel Nederlandene
33  [16] Anton Skaskiv & Polina Skaskiv (aka Kobzeva) Ukraine
33  [16] Kamil Studenny & Kateryna Trubina Canada
33  [16] Djordje Tanasijevic & Emma Lee England
33  [16] Zilong Wang & Celine Li Yang Kina
38  [15] Ryan Lewis & Natalia Fridmanovich USA
38  [15] Fabio Modica & Tinna Hoffmann Italien
40  [14] Masaki Seko & Chiaki Seko Japan
41  [13] Yoshimasa Hino & Kaori Iwanaga Japan
42  [12] Ilya Maletin & Julia Zavadska Canada
43  [11] Jaeho Jung & So-yeon Yoon Sydkorea
43  [11] Emil Kontinen & Tiina Toyoki Finland
43  [11] Takafumi Osaka & Yukiko Sasaki Japan
46  [10] Sven Ninnemann & Nina Chinju Uszkureit Schweiz
47  [7] Bruno Tomas & Joanna Santos Portugal
48  [6] Roman Melnyk & Anna Shevlyuga Ukraine
49  [5] David Barnes & Loren James England

Round 3 (top 103)

50  [20] Arsen Agamalian & Oksana Vasileva Rusland
50  [20] Zi Long Deng & Chen Chen Kina
50  [20] Jinwoo Myung & Yuseon Jung Sydkorea
53  [19] Sergey Kostetsky & Malgorzata Janczewska Polen
53  [19] Krzysztof Psciuk & Monika Heinze Polen
53  [19] Dmitri Syzrantsev & Alena Syzrantseva (aka Strelkova) Rusland
53  [19] Masahiro Yonemochi & Akiko Baba Japan
57  [18] Vyacheslav Legkovenko & Lyudmyla Gashytska Ukraine
57  [18] Tsuneki Masutani & Megumi Saito Japan
57  [18] Shingo Matsuura & Hiromi Oka Japan
57  [18] Dmitrii Taruta & Yelena Parshukova Moldova
57  [18] Zhang Xiaorui & Ren Yi Kina
62  [17] Genya Bartashevich & Yana Mazhnikova USA
62  [17] Joel Conroy & Abbey Ross Australien
62  [17] Jin Wen Jie & Zhang An Qi Kina
62  [17] Sergey Korshunov & Michelle Hafle USA
66  [16] Vladislav Talybin & Evgeniya Poskrebysheva Tyskland
67  [15] Andrei Bondarev & Olga Lisniak Ukraine
67  [15] Peng Huang & Zhang Xinyue Kina
67  [15] Do Hyeon Kim & Su Myo Park Sydkorea
67  [15] Masaya Kuno & Yuka Wada Japan
67  [15] Daisuke Masuda & Mami Tsukada Japan
67  [15] Yue Qi & Ying Yuan Ge Kina
67  [15] Arkadiusz Sosnowski & Joanna Rolecka Polen
74  [14] Andriy Babiy & Irina Dengyna Ukraine
74  [14] Evgeniy Sokhrannyy & Anastasiya Kositsina Rusland
74  [14] Rangel Spirov & Veronika Chernyavska USA
77  [13] Denys Demovskyy & Worapa Jariyathammarat Thailand
77  [13] Qi Jian Ru & Jiang Meng Jia Kina
77  [13] Wei Shiou Tseng & Mio Kusakabe Taiwan
80  [12] Christian Millette & Denitsa Ikonomova Bulgarien
80  [12] Yu Jun Tian & Xu Huiting Kina
82  [11] Julien Brugel & Coralie Romanzin Frankrig
82  [11] Chen Hao & Wu Yang Kina
82  [11] Min Kim & Vivien Lee Japan
82  [11] Yuki Murata & Tomoko Saiki Japan
82  [11] Wang Shaobing & Shi Huijie Kina
82  [11] Bing Wang & Xuxue Zhou Kina
88  [10] Vyacheslav Mostsevoy & Agnieszka Pomorska Polen
88  [10] Michele Prioletti & Julia Polai Østrig
88  [10] Mikhail Schepkin & Natalya Abramova Rusland
88  [10] Yu Ting Wen & Liu Shuang Kina
92  [9] Taichi Koga & Yuma Kikuchi Japan
92  [9] Fabrizio Terrevoli & Grazia Teresa Culcasi Italien
94  [8] Kazu Komiya & Eri Hiraiwa Japan
94  [8] Simon Schmidt & Maria Gramatikova Østrig
94  [8] Tetsuya Yokota & Yukari Matsunaga Japan
97  [7] Masashi Shibanishi & Maria Kishimoto Japan
97  [7] James Wilson & Emma Donaldson (aka Munbodhowa) England
99  [6] Nikolai Shpakov & Tatiana Keegan (aka Logishev) USA
100  [5] Kurt Van Briel & Vanessa Vangeel Belgien
101  [3] Cezar Doroszkiewicz & Katerina Hetmanska Spanien
102  [1] Zsolt Katona & Tímea Potys USA
102  [1] Simeon Stoynov & Kora Stoynova (aka Uczekaj) Bulgarien

Round 2 (top 156)

104  [29] Radu Grecov & Svetlana Grecova Moldova
105  [19] Andy Phillips & Tamy Heo Australien
106  [18] Bruno Ferreira & Andreia Soares Portugal
106  [18] Róbert Markó & Mara Gattanella Ungarn
106  [18] Martin Spina & Valeria Serpi Italien
109  [17] Hisaya Endo & Sumi Tanaka Japan
109  [17] Ginga Morita & Aiko Kowada Japan
109  [17] Yuki Nishii & Azusa Haruna Japan
109  [17] Ryouichi Sasaki & Kaori Shinoda Japan
109  [17] Tomas Vasicek & Kimberly Harris USA
114  [16] Keiichi Arai & Naoko Harada Japan
114  [16] Pasquale Candido & Eleonora Esposito Italien
114  [16] Rex Chun-jen Hsu & Selena Wan-ling Hou Taiwan
114  [16] Tomomasa Kamiya & Toshie Uetake Japan
114  [16] Lewis Lin & Andrea Lin Taiwan
114  [16] Shigeru Nakaizumi & Meri Matsuoka Japan
114  [16] Daisuke Onishi & Kaori Onishi Japan
121  [15] Yuuichi Andou & Sandy Kawachi Japan
121  [15] Pavel Cherdantsau & Svetlana Rudkovskaya USA
121  [15] Taro Hayasaki & Hiroko Hayasaki (aka Kumada) Japan
121  [15] Vaughan Liddicoat & Alison Kemp Australien
121  [15] Koichi Nakajima & Erika Ito Japan
121  [15] Ben Niu & Yingying Zu Kina
121  [15] Atsushi Yanada & Saori Yanada Japan
128  [14] Edgar Branco & Milene Matias Portugal
128  [14] Tatsuaki Matsumoto & Mikiko Matsumoto Japan
128  [14] Wojciech Aleksander Noskowiak & Nadia Kelvin England
131  [13] Ricardo Amoedo & Lara Correia Portugal
131  [13] Katsuyoshi Nishida & Haruka Sato Japan
131  [13] Noriaki Sasao & Shoko Sasao Japan
131  [13] Olli Syrjälä & Elina Katainen Finland
131  [13] Shin Watanabe & Saki Jinno Japan
131  [13] Junqing Zhu & Zhao Xinyue Kina
137  [12] Timofei Chernenko & Margaryta Chernenko (aka Guba) Ukraine
137  [12] Sebastian Costa & Amanda Garner Australien
137  [12] Peter Erlbeck & Claudia Kreuzer Østrig
137  [12] Shinichiro Sameguchi & Rikako Abe Japan
137  [12] Hiromu Takeuchi & Nana Somata Japan
142  [11] Takafumi Kikuchi & Haruka Nakata Japan
142  [11] Ignace Lee & Livia Cheng Taiwan
142  [11] Dong-wook Lee & Jeong Hee Song Sydkorea
142  [11] Yohei Shoji & Yuka Shoji Japan
142  [11] Ken Sugisawa & Minori Izumimoto Japan
142  [11] Takahisa Yamaguchi & Tomoe Fukumoto Japan
148  [10] Vitaliy Pushkin & Darya Skuridina Rusland
148  [10] Akihumi Takahashi & Ikuko Chida Japan
150  [8] Shohei Tsuji & Mariko Tsuji (aka Maeda) Japan
150  [8] Tony Yu & Manlyn Liang Taiwan
152  [7] Yohei Goto & Tomomi Gamo Japan
152  [7] Masahiro Yamamoto & Shinobu Yamazaki Japan
154  [6] Masatoshi Ishihara & Harumi Yokoyama Japan
154  [6] Aleksander Kvam & Izabela Szydelko England
156  [5] Hideo Hokamura & Sanae Hokamura Japan

Round 1 (top 218)

157  [23] Rae Wan Kim & Hyun Ae Lee Sydkorea
158  [19] Tohru Arai & Kazue Iitsuka Japan
158  [19] Darren Chen & Angel Chu Taiwan
158  [19] Yusuke Kawai & Ayumi Yusuke (aka Yamamoto) Japan
158  [19] Jong Ryul Lee & Jung Hyun Lee Sydkorea
158  [19] Ken Ohki & Yuka Hamada Japan
158  [19] Izuru Otsuka & Saori Anzai Japan
158  [19] Omar Soddu & Ilenia Soddu Italien
158  [19] Igor Strukov & Amanda Jacob England
158  [19] Hidero Suzuki & Sumiko Suzuki (aka Ishida) Japan
167  [18] Takuma Kenta & Tsugumi Ishida Japan
167  [18] Hiroyuki Nittuta & Sakura Sakaguchi Japan
167  [18] Chen Jian Yong & Chenli Ming Kina
167  [18] Mitsuhiro Yoshimura & Nozomi Yoshimura Japan
171  [17] Masamichi Hamazaki & Mayu Katsumi Japan
171  [17] Che-jui Hsu & Ssu-yu Lin Taiwan
171  [17] Jonathan Luckcuck & Jannine Davies England
174  [16] Masafumi Fujiwara & Emi Masuda Japan
174  [16] Masafumi Kitamaki & Naoko Tamura Japan
174  [16] Masahiko Kondo & Ayumi Kujo Japan
174  [16] Jonathan Morrison & Sergio Brilhante England
174  [16] Masayuki Watanabe & Tomoko Watanabe Japan
179  [15] Shinichi Chouno & Nozomi Inoue Japan
179  [15] Mitsuyuki Iida & Akane Matuura Japan
179  [15] Ricky Lu & Daphne Yu Taiwan
179  [15] Masahiro Maeda & Saori Matsuo Japan
183  [14] Yuichi Ishibashi & Sayaka Kuwano Japan
183  [14] Yong Kim & Min Jeong Kim England
183  [14] Koji Matsuda & Aya Matsuda USA
183  [14] Satoshi Nishikawa & Yukiko Soga Japan
187  [13] Tomonori Sato & Rie Yano Japan
188  [12] Bryan Chen & Amanda Chen Taiwan
188  [12] Hee-jung Hwang & Kyoung Kil Sydkorea
188  [12] Hideki Jimbo & Yuka Jimbo Japan
191  [11] Yuki Kishikawa & Miku Kurauchi Japan
191  [11] Takashi Takagi & Kiyomi Takashima Japan
191  [11] Keiichiro Yamada & Ayako Takei Japan
191  [11] Jie Zhang & Wen Yan Peng Kina
195  [10] Jacques Fortin & Katya Charf Canada
195  [10] Chang Gi Ji & Jung-Hyun Oh Sydkorea
195  [10] Kouichi Kinoshita & Sashoku Kinoshita Japan
195  [10] Thapelo Ramatlhape & Nombulelo Hlathi Sydafrika
195  [10] Dae-Jin Song & Da Rae Kim Sydkorea
195  [10] Tsuyoshi Suzuki & Yuka Suzuki Japan
195  [10] Norio Toyoshima & Yoriko Toyoshima Japan
202  [9] Jooyun Lee & Yeonhee Lee Sydkorea
202  [9] Yong Kook Park & Pu-Reum Kim Sydkorea
204  [8] Roland Mader & Franziska Triebe-Mader Østrig
204  [8] Florent Trarieux & Diana Buraka Frankrig
206  [7] Jason Kisogloo & Viktoriya Wilton England
206  [7] Tatunori Kobayashi & Yoko Kijima Japan
206  [7] Koji Takeuchi & Tomoko Takeuchi Japan
209  [6] Hyacinthos Christou & Kristi Kotsifaki England
209  [6] Willy Lin & Maggie Chiu Taiwan
211  [5] Masashi Ebihara & Harumi Takeshita Japan
211  [5] Yoko Kezuka & Miho Kezuka Japan
213  [4] Sang Kil Park & Sejung Lee Sydkorea
213  [4] Yuan Yin & Wen Li Kina
215  [1] Ignazio Contu & Luisella Zapparoli Italien
215  [1] Yuji Harada & Sumi Murata Japan
215  [1] Kyosuke Hirano & Misako Kogure Japan
218  Jee Woong Shin & Hae Jinng Choi Sydkorea
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}