Results from BANDI OK Dance Open 2018 - WDSF Senior II World Champ Standard 20. maj 2018
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

BANDI OK Dance Open 2018
Tjekkiet - Olomouc 18. maj 2018

WDSF Senior II World Champ Standard 20. maj 2018

Final

1  Alberto Belometti & Barbara Pini Italien
2  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italien
3  Slawomir Lukawczyk & Janine Desai England
4  Thorsten Zirm & Sonja Schwarz Tyskland
5  Horace Hu & Agnes Yuan Canada
6  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Tiit Hindpere & Ene Hindpere Estland
8  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Frankrig
9  Vittorio Bramati & Silvia Martorelli Italien
10  Evgen Olkov & Marina Belyaeva Rusland
11  Oleg Sadyrev & Anželika Maasik Litauen
12  Nikolay Cheremisin & Ekaterina Dukhovskaya Rusland
12  Ivo Simacek & Katerina Bendova Tjekkiet

Quarter-final

14  Giuseppe Trappolini & Roberta Alessi Italien
15  Juha Rautio & Paivi Rautio (aka Natunen) Finland
15  Rene Seyboth & Heike Seyboth Tyskland
17  Jordi Mayral & Eva Aguilera Spanien
18  Vladimir Serkov & Oksana Gribkova Rusland
19  Peter Pfeiffer & Miriam Pfeiffer (aka Rohde) Tyskland
20  Tomasz Kucharczyk & Roza Kucharczyk Polen
20  Armando Nespoli & Natalia Gualandris Italien
22  Lubor Hala & Sarka Halova Tjekkiet
23  Massimiliano Ferrini & Elisabetta Galilei Italien
24  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
25  Bernhard Fuss & Sonja Fuss Tyskland
25  Giacomo Mini & Carmine Banti Italien

Round 4 (top 51)

27  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Tyskland
28  Vlastimil Hosek & Marcela Pokorna Tjekkiet
29  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
29  Vaino Miil & Kaia Linkberg Estland
29  Kai Schönherr & Silke Ludwig Tyskland
32  Christian Holderried & Daniela Holderried (aka Saeurle) Tyskland
32  Ales Kaspar & Michaela Sofkova Tjekkiet
32  Kouji Kusaba & Rika Kusaba Japan
32  Alan Sivieri & Monica Rainieri Italien
32  Kouichi Takasugi & Ayako Takasugi Japan
37  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
38  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland
39  Robrecht Krikilion & Nadia Schepens Belgien
40  Zbigniew Rybarczyk & Anke Schmidt Tyskland
41  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Frankrig
41  Miroslav Mares & Lenka Maresova Tjekkiet
43  Francesco Bertoncini & Lucia Bianchi Italien
43  Roderik Mennens & Ruth Van Den Moesdijk Nederlandene
45  Sergey Kostarev & Tatyana Sheina Rusland
45  Massimo Onorati & Iva Piani Italien
45  Radek Pipal & Jana Pazderova Tjekkiet
48  Fabrizio Biagioni & Francesca Francesconi Italien
48  Rudy Van Rooijen & Marina Moskvitina Nederlandene
50  Stefano Santucci & Veruska Pallini Italien
50  Renzo Segato & Giuseppina Liviero Italien

Round 3 (top 100)

52  Gokturk Yurtyapan & Asli Yurtyapan (aka Erdal) USA
53  Nazzareno Carradori & Silvana Spiazzi Italien
53  Angelo Iacovissi & Cinzia Restante Italien
53  Cosimo Napoletano & Carmela Martelli Italien
53  Lukáš Povolný & Katerina Nováková Tjekkiet
53  Josep Maria Poza & Celia Sansano Spanien
58  Marco Bernardelli & Lara Bonelli Italien
58  Domenico Mazzaglia & Giuseppina Borgonovo Italien
60  Aleksandr Markov & Galina Markova Rusland
60  Kenn Pihl Petersen & Heidi Sørensen Danmark
62  Petr Florian & Michaela Florianova Tjekkiet
62  Pavel Kandybin & Elena Larochkina Rusland
62  Kevin Mikkelsen & Eva Brorup Danmark
62  Marino Riello & Antonella Perin Italien
62  Mario Unger & Andrea Unger Østrig
67  Maurizio Bartolini & Serenella Recchia Italien
68  Arturas Grebliauskas & Beata Grebliauskiene Litauen
68  Andrey Ivanov & Anna Ivanova Rusland
70  Pawel Kowalczyk & Anita Lis-Kowalczyk Tyskland
70  Luigi Scalabrino & Samuela Giambrone Italien
72  Mario Ninaus & Friederike Ninaus Østrig
73  Luca Viel & Cinzia Piccin Italien
74  Stefano Ludovico Rigon & Milena Lorenzato Italien
75  Daniel Compel & Milena Oharková Tjekkiet
75  Stefan Jacob & Margit Stiebritz Tyskland
75  John Townsend & Sabine Kuntze England
78  Henry Hatakka & Terhi Virkki-hatakka Finland
79  Alvaro Angel & Ana Maria Lopez Italien
79  Cesare Pinciroli & Franca Baldassin Italien
81  Aria Baniahmad & Yvonne Böhme Tyskland
81  Roberto Beltramello & Elisabetta Morellato Italien
81  Giuseppe Ferrarini & Sashka Velitchkova Bulgarien
81  Knut Moller & Iris Moller Tyskland
81  Michael Schütz & Petra Schütz Østrig
81  Thomas Yu & Yuko Naululani Yu USA
87  Fernando Gimeno Bou & Rosa Sales Spanien
87  Artur Mitterer & Petra Mitterer Tyskland
87  Mario Müller & Michaela Frahm Tyskland
90  Mariusz Budys & Monika Budys Polen
90  Vladislav Fedyushin & Natalya Perunova Rusland
92  Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Tyskland
92  Milan Jandejsek & Jana Pavlova Tjekkiet
92  Michael Lynch & Rose-Ann Lynch USA
92  Michele Mascia & Ilenia Santoro Italien
96  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Tyskland
97  Jürgen Buttkus & Birgit Buttkus Tyskland
97  Albert Rommel & Andrea Rommel Tyskland
99  Esa Id & Katariina Lassila Finland
99  Pierpaolo Zedda & Serena Coralli Italien

Round 2 (top 144)

101  Shintaro Chiba & Yumie Yoshioka Japan
101  Horst Retzer & Birgit Eva Retzer Tyskland
101  Peter Schmiel & Sibylle Hanchen Tyskland
104  Erhardt Korf & Monica Korf Sydafrika
105  Marcin Sywula & Katarzyna Sywula Polen
106  Alberto Ferrari & Mara Bassissi Italien
106  Jaroslaw Mielcarek & Hanna Mielcarek Polen
108  Morris Fröhlich & Corinna Fröhlich Tyskland
108  Christian Jordan & Sonja Jordan (aka Sigmund ) Østrig
110  Ernst Schmid & Margit Schmid Østrig
111  Jaroslaw Krainski & Anna Krainska Polen
111  Harald Suk & Susanne Suk Østrig
113  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
113  Juha Laiho & Heidi Laiho Finland
113  Rainer Schramm & Marion Schramm Tyskland
116  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Tyskland
116  Rudi Stern & Heidi Stern Tyskland
118  Thomas Busta & Manuela Busta Tyskland
118  Tomas Chudarek & Martina Chudarkova Tjekkiet
118  Benno Von Der Ohe & Maren Von Der Ohe Tyskland
121  Denis Michaud & Diane Michaud Canada
122  Daniel Benjamin & Marjolaine Lagace Canada
122  Libor Blažek & Dana Železná Tjekkiet
122  Jozef Csizmazia & Gabriela Csizmaziova Slovakiet
122  Olaf Petermann & Romy Groh Tyskland
122  Michael Seidel & Yvonne Burgdorf Tyskland
127  Michael Kemmann & Sandra Kemmann Tyskland
127  Josef Kronschläger & Evelyn Kronschläger Østrig
129  Alexander A Ivanov & Guzel Sibgatullina Rusland
129  Pavel Kusicka & Romana Kusickova Tjekkiet
129  Jiri Vrana & Jaromira Vranova Tjekkiet
132  Thomas Broszey & Claudia Bleidt Tyskland
132  Branislav Sukala & Zuzana Sukalova Slovakiet
132  Adam Wala & Magdalena Targonska-Fira Polen
132  Andreas Wastl & Maike Wastl (aka Düker) Tyskland
136  Hans Mistelberger & Gertrude Kopp Østrig
136  Augustine Wong & Catherine Wong Canada
138  Jozef Cvaniga & Andrea Cvanigova Slovakiet
138  Burkhard Von Kloeden & Wencke Wallbaum Tyskland
138  Gunther Meißner-Klich & Melanie Meißner Tyskland
138  Kwok-Wai Wu & Ria Jaspers Tyskland
142  Jan Lampa & Zuzana Lampova Østrig
143  Steffen Fries & Grit Fries Tyskland
144  Miroslav Koula & Jana Michelova Tjekkiet

Round 1 (top 189)

145  Bohuslav Dusek & Andrea Duskova Tjekkiet
145  Roman Hlozek & Eva Hlozkova Tjekkiet
147  Jirí Brich & Jitka Brichová Tjekkiet
147  Gerhard Pfünder & Elke Meissner Tyskland
147  Guido Schubert & Birte Schubert Tyskland
150  Wolfgang Kalny & Ursula Kalny Østrig
150  Stanislav Lesák & Alžbeta Lesáková Tjekkiet
150  Marek Štec & Monika Štecová Tjekkiet
153  Peter Gerlach & Catrin Gerlach Tyskland
153  Helmut Lindmair & Diana Stüber Tyskland
153  David Wong & Maybo Yee Canada
156  Dalimil Novobilsky & Pavla Novobilska Tjekkiet
156  Jens Riedel & Silka Riedel Tyskland
158  Götz Moser & Alexandra Mudrack Tyskland
159  Steve Thurston & Debby Thurston England
160  Igor Jucha & Ludmila Juchova Slovakiet
161  Friedrich Königstorfer & Michaela Heininger Østrig
161  Branislav Kostal & Alena Kostalova Tjekkiet
161  Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Tyskland
164  Zoltán Asztalos & Zsuzsanna Szegedi-Kissné Ungarn
164  Pavel Hrabal & Lenka Hrabalova Tjekkiet
164  Yauhen Zhukau & Irina Zhukova Belarus
167  Heiko Schlage & Bettina Schlage Tyskland
168  Frank Pfersich & Andrea Pfersich Tyskland
169  Thomas Malinowski & Renee O. Malinowski USA
170  Steffen Kniestedt & Antje Kniestedt Tyskland
171  Martin Zauner & Karin Zauner (aka Steininger) Østrig
172  Peter Hebenstreit & Iris Hebenstreit Østrig
172  Wolfgang Kesseler & Noemi Mark Tyskland
172  Pavlo Orel & Olena Orel Ukraine
175  Michal Capek & Ivana Capková Tjekkiet
175  Tomáš Hynek & Šárka Hynková Tjekkiet
175  Jirí Skocdopole & Renata Skocdopolová Tjekkiet
178  Dieter Felgendreher & Insa Felgendreher Tyskland
179  Frank Heisig & Astrid Heisig Tyskland
180  Gabriel Costa & Sara Meneses Freitas Portugal
180  Vlastimil Konecny & Alena Konecna Tjekkiet
182  Benno Heissig & Marion Heissig (aka Hempelt) Tyskland
183  Bohuslav Benysek & Lenka Benýšková Tjekkiet
183  Alexander Schürmann & Gisela Schürmann Tyskland
185  Zdenek Tesarík & Dagmar Tesaríková Tjekkiet
185  Thomas Wölfle & Maria Huber-Wölfle Tyskland
187  Thomas Benthien & Anke Benthien Tyskland
188  Laszlo Almasi & Emese Kubinyi Ungarn
188  Jaroslav Schindler & Irena Schindlerová Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}