DancesportInfo.net
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos

Søg efter den ideelle partner

Din annonce

Der er en masse dansere i verden der aktuelt leder efter partner. Mange af dem annoncerer her. Måske kan vi finde en ideel partner til dig? Placer din annonce

Want to edit or remove your advert?

Please click here og oplys din personlige id, som du modtog fra os, da du lavede annoncen

Hurtig søgning

All | Junior/børn dreng | Voksen herre | Junior/børn pige | Voksen dame

229 resultater 1 2 3 4 5 ... 8 9 10 11 12 næste side

19 dec 2014


Ref: 32830

19 dec 2014 16:50

Daniel Studenny

Champion
22/11/1992

18300 cm (600''5')

Canada
Toronto

daniel_studenny@hotmail.com
+16479732133

Ref: 32829

19 dec 2014 16:36

Abel

Champion
15/10/1995

18100 cm (593''10')


Spain
46470

lorena_costa47@hotmail.com
0034639561938

18 dec 2014


Ref: 32826

18 dec 2014 20:57

Shchetinin Pavel


04/06/1993

17800 cm (584''0')

Rusland
Moscow

pavelsche@yandex.ru
8(909)943 09 93

Ref: 32825

18 dec 2014 20:55

Tom Crook

Champion
06/12/1990

18034 cm (591''8')

England
Manchester

crook206@hotmail.com
07967 635470

Ref: 32823

18 dec 2014 13:34

Alexandru Birca

Champion
14.02.1996

17900 cm (587''3')

Moldova
Chisinau

alex_b_junior@mail.ru

Ref: 32821

18 dec 2014 13:15

lucien laurent

Champion
1991

17800 cm (584''0')

Frankrig

Paris

pascal.proute@libertysurf.fr
0033 663705105

Ref: 32820

18 dec 2014 06:51

Dmitriy

Professional
22-35

17800 cm (584''0')


New York
11229

dmi9393@gmail.com
1 914 318 85 72

17 dec 2014


Ref: 32815

17 dec 2014 11:48

Artur Martea

Champion
02.02.1994

17000 cm (557''9')

Rumænien
Brasov

artur_m_17@mail.ru

Ref: 32813

17 dec 2014 00:39

Alfie Sadowski

Champion
24/03/1993

18542 cm (608''4')

England
Essex

apsadowski@hotmail.co.uk

16 dec 2014


Ref: 32804

16 dec 2014 14:35

Lyubomyr Kylbachynskyy

Professional
26.07.1995

18200 cm (597''1')



Lyubomyr2@meta.ua

Ref: 32802

16 dec 2014 10:01

Jan Albeck

Champion
19.11.1991

18200 cm (597''1')

Tyskland
near Stuttgart

jan.albeck1911@gmail.com

15 dec 2014


Ref: 32799

15 dec 2014 11:05

M

Champion
1984

17800 cm (584''0')


London/UK
London

londondancer84@gmail.com

Ref: 32798

15 dec 2014 10:29

nicola caporusso

Professional
1994

18000 cm (590''7')

Italien

70042

mariannafurio@libero.it

Ref: 32796

15 dec 2014 00:44

Misha Aizatulin

Pre-Champ
07.12.1982

18200 cm (597''1')

England
London
N167RZ

avatar@hot.ee
07501447832

13 dec 2014


Ref: 32793

13 dec 2014 23:08

Piotr Zaremba


30.10.1995

17900 cm (587''3')

Polen
Warsaw

makulatura10@gmail.com

Ref: 32073

13 dec 2014 21:24

Arthur Nabok

Professional
21.10.1996

17400 cm (570''10')

Ukraine
Kiev

v_nabok@ukr.net
+380504445882

11 dec 2014


Ref: 32784

11 dec 2014 23:44

Alexandru Berzan

Champion
25.11.1995

17600 cm (577''5')



1.alexandru@mail.ru
+37368583202

Ref: 32781

11 dec 2014 15:00

Svyatomyr Tsyperdyuk

Champion
22-35

18300 cm (600''5')

Spanien
Valencia

ballroomdancers@hotmail.com

10 dec 2014


Ref: 32778

10 dec 2014 21:06

Jordan Maguire

Champion
21/05/1997

18034 cm (591''8')


England - Birmingham
B23 7EJ

jordan_maguire_music@hotmail.co.uk
07912887447

Ref: 32776

10 dec 2014 20:11

Maciej Zieba

Champion
03/08/1995

17900 cm (587''3')

Polen
Gdansk
80-209

mzieba95@gmail.com
+48 501865646

229 resultater 1 2 3 4 5 ... 8 9 10 11 12 næste side

#{text}