Results from danceComp Wuppertal 2012 - WDSF World Open Latin 8. juli 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

danceComp Wuppertal 2012
Tyskland - Wuppertal 6. juli 2012

WDSF World Open Latin 8. juli 2012

Final

1  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
2  Marius Balan & Nina Bezzubova Tyskland
3  Valentin Voronov & Alina Imrekova Rusland
4  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Rusland
5  Stanislav Nikolaev & Elena Zuzukina Rusland
6  Pavel Pasechnik & Marta Arndt Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Østrig
7  Pavel Zvychaynyy & Marina Sergeeva Tyskland
9  Vincenzo Mariniello & Sara Casini Italien
10  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Tyskland
11  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
12  Jevgenijs Suvorovs & Tina Bazokina Letland

Quarter-final

13  Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenien
14  Marts Smolko & Viktorija Puhovika Letland
14  Timur Yusupov & Sofya Kharina Rusland
16  Dario Pizzo & Karen D'albundo Frankrig
17  Damir Haluzan & Anna Mashchyts Slovenien
18  Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
19  Joel Lopez & Kristina Bespechnova Spanien
20  Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Rusland
21  Alexander Rebrov & Yulia Steshenko Ukraine
22  Gorka Marquez & Irene Martin Spanien
23  Valentin Lusin & Renata Busheeva Tyskland
24  Julien Couderc & Elodie Masson Frankrig

Round 3 (top 48)

25  Ilie Bardahan & Anastasia Bodnar Tyskland
26  Vassili Anokhine & Kristina Androsenko Rusland
27  Salvatore Bellavita & Natalya Polyakova Albanien
28  Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenien
28  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Tyskland
28  Henry Puusepp & Karin Lillemaa Estland
31  Danylo Shcherbanyuk & Darya Seyko Rusland
32  Andrey Chumachenko & Alexandra Busheva Rusland
33  Paul Lorenz & Ekaterina Leonova Tyskland
34  Telmo Madeira & Vanessa Ferrao Portugal
35  Vyatseslav Molkin & Darya Chentsova Estland
36  Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Tyskland
36  Filip Karasek & Sabina Karaskova (aka Piskova) Tjekkiet
38  Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Tyskland
38  Lars Erik Pastor & Ecaterina Petrova Tyskland
40  Andreas Cibis & Victoria Kleinfelder Tyskland
41  Sergey Anurichev & Valeria Belozerova Rusland
41  Artemiy Martynov & Polina Lisechko Rusland
41  Karlis Treijs & Anastasiya Krivosheeva Letland
44  Gustavs Ernests Arajs & Katharina Würrer Østrig
45  Lars Olav Eltervaag & Melanie Kegel Norge
46  Artur Balandin & Anna Salita Tyskland
47  Silvestras Koroliovas & Viktorija Gaidyte Litauen
48  Antonin Langr & Lucie Gawelczykova Tjekkiet

Round 2 (top 80)

49  Alexis Bergeon & Johanna Rivier Frankrig
49  Igor Gutan & Sofie Svenninggaard Danmark
51  Dawid Kaleta & Frida Steffensen Sverige
51  Konstantin Niemann & Ksenia Makhortova Tyskland
53  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
54  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Tyskland
54  Maksim Melikhov & Lyubov Shatskaya Rusland
56  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet
57  Maksim Osetrov & Danique Zegels Nederlandene
57  Frank Zegels & Anna Shevliakova Nederlandene
59  Markus Ziebegk & Jenny Müller (aka Jähne ) Tyskland
60  Domenico Franzo & Alexandra Ciosinska Tyskland
60  Valerij Gridassov & Elena Stepantsova Tyskland
62  Jan Albeck & Zsofia Garbe Tyskland
62  Thomas Kulesov & Alina Kulesov Tyskland
62  Edgar Mock & Elena Miu Tyskland
65  Illya Korovay & Antonia Petritzikis Tyskland
66  Alexander Karst & Sarah Karst Tyskland
66  Ilya Kharlakov & Julia Tarabrina Tyskland
68  Vladimir Capcelea & Samira Deller Tyskland
68  Viktor Szabó & Vanja Vujic Kroatien
70  Eugen Plotnikov & Sophie Schütz Tyskland
71  Sebastian Mayer & Isabella Purzner Tyskland
72  David Riegler & Julia Jussel Tyskland
73  Benjamin Becker & Josefin Dinger Tyskland
73  Michael Kaufmann & Katrin Kallus Østrig
75  Alexandr Chudin & Maria Hirnich Tyskland
75  Bernard Leferink & Andrea Hagedoorn Nederlandene
75  Patrick Ferreira Sa & Nicole Wirt Tyskland
78  Alexander Horn & Valeria Jäger Tyskland
79  Aleksey Primakov & Jessica Duret Frankrig
80  Maksim Elfimov & Violetta Dzenik Rusland

Round 1 (top 131)

81  Fabian Kiefer & Luisa Cumbo Tyskland
82  Fabian Löw & Valentina Gabriele Tyskland
82  Anh-duc Ngyuen & Joanna Wiese Tyskland
84  Sebastian Schwind & Nadine-Helena Hoffmann Tyskland
85  Danil Erokhin & Alina Schehimi Tyskland
86  Tom Bräunlich & Luisa Eis Tyskland
87  Jesper Horsted & Nadiya Gorshkova Danmark
88  Phil Schwarick & Olga Golikow Tyskland
89  Ovidiu Mihai & Lisa Karst Tyskland
89  Anton Schletter & Nicola Niesl Tyskland
91  Sebastian Berg & Lara Lacheta Tyskland
91  Manuel Burkart & Carina Kögel Tyskland
91  Andrey Magdisyuk & Darya Andrianova Rusland
91  Nick Mollen & Audreij Van Dalen Nederlandene
95  Florian Bonn & Vitalina Porshnyeva Tyskland
96  Tobias Bonn & Carolin Oidtmann Tyskland
96  Jonathan Maier & Anna Romanova Tyskland
98  Kai Tausch & Alexandra Mavlutova Tyskland
99  Marcell Harhai & Daniella Norberg Sverige
100  Glenn Feddema & Maïte Verheyden Nederlandene
100  Markus Noll & Verena Noll Tyskland
100  Viktor Schleining & Anna Kistanova Tyskland
100  Pierre Troussard & Débora Bourdon Frankrig
104  Rogier Dasselaar & Floor Disveld Nederlandene
105  Michael Mudrik & Anna Schilcher Tyskland
105  Michael Schwarz & Melanie Schöke Tyskland
107  Jean-Baptiste Boyer & Morgane Salomon Gagnaire Frankrig
107  Floris Leijten & Mélissa Manders Belgien
109  Thomas Meier & Valerie Hense Tyskland
110  Thomas Jauerneck & Melanie Heider Tyskland
110  Medhi Mekedder & Caroline Bertrand Frankrig
110  Rabih Mourad & Magdalena Buczek Frankrig
110  Andre Reinhardt & Katja Schöler Tyskland
110  Philipp Schultz & Kathy Stefanowicz Tyskland
115  George Borisov & Ada Au England
115  Daniel Irmler & Isabella Rögner Tyskland
117  Sam Ardekani & Fanny Sandegren Sverige
117  Mies Corne & Priscilla Holzken Nederlandene
117  Nick Williams & Charmaine Chan England
120  Deniz Atamann & Pia Pflichthofer Tyskland
120  Markus Baumgartner & Gitta Rilana Plambeck Tyskland
120  Dimitri Iwlew & Veronika Burghardt Tyskland
120  Harry Knaus & Isabell Reinelt Tyskland
120  Christian Roessler & Xenia Dann Tyskland
120  Timo Siemering & Judith Hannemann Tyskland
120  Eike Wenzel & Nadine Munch Tyskland
127  Jeroen Bosems & Ira Mostovaya Nederlandene
127  Johannes Fuchs & Katja Schulz Tyskland
127  Karl Hallberg & Matilda Johansson Sverige
127  Henrik Persson & Julia Hallberg Sverige
127  Rami Schehimi & Jurga Gustaite Litauen
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}