Results from X City of Granollers Trophy - IDSF Senior II Standard 1. november 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

X City of Granollers Trophy
Spanien - Granollers 1. november 2008

IDSF Senior II Standard 1. november 2008

Final

1  James Barron & Rachel Barron England
2  Hans Arnold Büscher & Heidi Büscher Tyskland
3  Maurizio Carugati & Mariagrazia Giovenco Italien
4  Dieter Keppeler & Manuela Schraut Keppeler Tyskland
5  Maximino Garcia & Concepcion Lara (aka Conchi Lara) Spanien
6  Michel Heggen & Tonny Heggen Belgien
7  Raymond Wiedemann & Martine Wiedemann Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Miguel Atance & Dolors Rovira Spanien
9  Claudio Piacentini & Sabrina Centi Italien
10  Thierry Batin & Marie Cecile Batin Frankrig
10  Antonio Lagunas & Matilde Sauceda Spanien
12  Olaf Paul & Christl Eva Paul (aka Renno) Tyskland

Quarter-final

13  Xavier Soria & Roser Cadena Spanien
14  Gianni Proietti & Daniela Ciappici Italien
15  Emilio Villodres & Montserrat Estall Spanien
16  Jose Santiago Sancho & Antonia Prieto Spanien
17  Juan Carlos Cros & Dolores Terrasa Spanien
18  Gerhard Baier & Ingrid Cloos Tyskland
18  Carles Fabrega Cuevas & Josefina Mico Bolinches Spanien
20  Pedro Galvez & Mari Carmen Benavent Spanien
21  Joan Antonio Soler & Eva Arpi Coronas Spanien
22  Jaume Asens & Maite Campmany Spanien
22  Joan Ferrer & Merce Girones Spanien
24  Isidre Ventura & Montse Roca Spanien
25  David Bort & Pepita Mondragon Spanien

Round 2 (top 36)

26  George Francon & Catherine Francon Frankrig
26  Michel Müller & Elke Rüffler Tyskland
28  Didier Flinois & Catherine Flinois (aka Gajewski) Belgien
29  Angel Fernandez Baigorri & Pilar Benito Spanien
30  Rudolf Polzer & Astrid Polzer Tyskland
31  Jose Moron & Ascension Garre Spanien
32  Alain Dermy & Anne Dermy Frankrig
32  Pep Ferrer & Antonia Rodriguez Spanien
32  Jan Pincsek & Edith Carder (aka Pincsek) Østrig
32  Christophe Verchere & Annie Verchere Frankrig
36  Domenec Catarain & Ana Ruiz Spanien

Round 1 (top 52)

37  Julio Armingol & Cristina Pascual Spanien
37  Richard Dubrocq & Josephine Dubrocq Frankrig
37  Angel Munoz Flores & Maria Martin Gimenez Spanien
40  Angel Becerra & Dolores Garcia Spanien
40  Pedro Calvo & Antonia Concepcion Martin Spanien
40  Jan Ramos Galvez & Bel Garzon Rovira Spanien
43  Quintin Montes & Carmen Aguilar Spanien
43  Josep Planell & Montse Playa Rubira Spanien
45  Pedro Blanquer & Catalina Tomas Spanien
46  Roman Lago & Rosa Bea Viertes Spanien
47  Pierre Arnaud & Christiane Arnaud Frankrig
48  Alfredo Rivas Jurado & Teresa De Paco Spanien
49  Josep Martinez & Griselda Bas Spanien
50  Jose Luis Flores & Alejandra Garcia Spanien
51  Antoni Caldes & Maria Castell Spanien
52  Jean Pierre Carles & Jocelyne Carles Frankrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}