Results from V D.O. World DanceSport - IDSF European Youth Latin 23. april 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

V D.O. World DanceSport
Spanien - Sant Cugat del Vallès 21. april 2011

IDSF European Youth Latin 23. april 2011

Final

1  Evgeni Kuzin & Elina Popova Rusland
2  George Eduard Sutu & Ludivine Brangbour Frankrig
3  Francesco Sasanelli & Alessandra Salanitri Italien
4  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Rumænien
5  Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
6  David Manukyan & Karolina Maevskaya Rusland
7  Marco De Angelis & Alice Fabrizi Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  [20] Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Danmark
8  [20] Jakub Lipowski & Emma-Leena Koger Estland
10  [15] Maxim Stepanov & Viktoriya Konstantinova Tyskland
11  [12] Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
12  [6] Valeriu Leontiev & Alexandra Jolobceastai Rumænien

Quarter-final

13  [24] Andrei Grosu & Irina Puica Moldova
14  [19] Giuseppe Dell'aria & Laura Jottay Belgien
14  [19] Pablo Otero Falcon & Irina Perez Lopez Spanien
16  [18] Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Tyskland
17  [15] Maciej Rasinski & Nikolina Melin Polen
18  [12] Vadim Gorbach & Elena Rabinovich Rusland
19  [11] Dmytro Yevtushenko & Olena Dudka Ukraine
20  [9] Michal Le & Kamila Duranska Polen
21  [8] Aljaz Erzin & Maja Kosutic Slovenien
22  [7] Mathias Allain & Cyrielle Mattana Frankrig
23  [6] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Letland
24  [5] Aleksander Makusev & Marina Tülp Estland

Round 2 (top 36)

25  [25] Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
26  [24] Petteri Pitkänen & Oona Oinas Finland
27  [23] Ivan Kazakevich & Jurga Gustaite Litauen
28  [22] Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraine
29  [18] Ondrej Babjak & Marcela Babjakova Slovakiet
29  [18] Bertalan Hegyes & Violetta Kis Ungarn
31  [16] Kristian Yordanov & Veronika Gadzheva Bulgarien
32  [15] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
33  [14] Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tjekkiet
34  [13] Aleksey Pieiganovich & Anna Koretskaya Belarus
35  [12] Michael Lerner & Marika Odikadze Israel
36  [7] Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel

Round 1 (top 60)

37  [20] Yüksel Canberk Sayin & Selin Kahraman Tyrkiet
37  [20] Rasmus Lander & Pavlina Georgieva Danmark
39  [17] Ivan Hristov & Pamela Mavrova Bulgarien
40  [14] Tamás Petrenkó & Fruzsina Petrenkó Ungarn
41  [9] Taisto Rusanen & Noora Holopainen Finland
42  [8] Matej Pritekelj & Anja Pritekelj Slovenien
43  [6] Benjamin Jayakoddy & Maja Schachar Sverige
43  [6] Lorenzo Romano & Paula Jericevic Kroatien
45  [4] David Merenguer Torres & Sigrid Merenguer Torres Spanien
46  [3] Dusan Grula & Alexandra Ksiazekova Slovakiet
46  [3] Christoph Holczik & Bettina Finek Østrig
46  [3] Misel Muncan & Ljubica Zivkovic Jugoslavien
49  [2] Francis Carnes & Sussen Hoen-Vestrheim Norge
49  [2] Mario Duda & Johanna Rührlinger Østrig
49  [2] Kivanc Eski & Beren Tekin Tyrkiet
49  [2] Michael Foskett & Korina Travis England
53  [1] Mario Ozbolt & Helena Bradvica Kroatien
53  [1] Pitt Alexander Wibawa & Zhaniya Zharmenova Schweiz
55  Christopher Burrell & Clara Roy England
55  Xavier Van Driessche & Alison Springel Belgien
55  Sverre Fjellstad & Mathilde Figenschaug Norge
55  Gonçalo Guerreiro & Raquel Ferreira Portugal
55  Geraint Heaney & Chantal Green Wales
55  Marco Mendonça & Adriana Bras Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}