Results from Universal Championships - Professional Latin 18. januar 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Universal Championships
England - Frimley Green 18. januar 2009

Professional Latin 18. januar 2009

Final

1  Danny Liang Zhao & Vivian Xue Gao Kina
2  Peter Majzelj & Maja Gersak Slovenien
3  Toni Tuominen & Soile Nasanen Finland
4  Ilia Borovski & Veronika Klyushina Hongkong
5  Bryan Jeromeo & Elena Ivanyuk Israel
6  Gherman Mustuc & Iveta Lukosiute USA
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [55] Masaki Seko & Chiaki Seko Japan
8  [32] Koji Nishijima & Asumi Nishijima (aka Mukataka) Japan
10  [25] Tomasz Lewandowski & Isabella Olszewska (aka Lewandowski) USA
11  [24] Sharone Levit & Julia Zavadska Canada
12  [23] Alessandro Camerotto & Nancy Berti Italien

Quarter-final

13  [18] Roman Italyankin & Olga Kordevich USA
13  [18] Kosuke Matsumoto & Nozomi Katou Japan
13  [18] Keiji Oda & Satoko Watanabe Japan
16  [17] Hiroshi Nagashima & Yumi Nakao Japan
17  [16] Rosario Privitera & Alessandra Cugno Italien
18  [15] Katsuya Tateishi & Hiromi Tateishi Japan
19  [12] Alessandro Toffoletto & Roberta Zoia Italien
20  [11] Igor Boev & Kristina Dinovets Rusland
20  [11] Sergiy Polulyakhov & Olga Sydorova Ukraine
22  [8] Jake Davies & Carlisa Candy England
22  [8] Shinsuke Kanemitsu & Natsuko Yoshida Japan
24  [7] Emil Kontinen & Tiina Toyoki Finland

Round 2 (top 47)

25  [22] Motomitsu Shimizu & Miyuki Maruichi Japan
26  [21] Hirotsugu Sanada & Aiko Nakano Japan
26  [21] Andrey Strinadko & Olga Kinnard USA
26  [21] Bruno Tomas & Joanna Santos Portugal
29  [16] Yoshimasa Hino & Kaori Iwanaga Japan
30  [15] Tatsuaki Matsumoto & Mikiko Matsumoto Japan
31  [14] Taro Hayasaki & Hiroko Kumada Japan
31  [14] Zi Long Wang & Ying Ying Xiang Kina
33  [13] Shinya Motoda & Sanae Motoda Japan
33  [13] Daisuke Onishi & Kaori Onishi Japan
35  [10] Shigeru Nakaizumi & Meri Matsuoka Japan
35  [10] Mitsuhiro Yoshimura & Nozomi Yoshimura Japan
37  [8] Hironobu Shindo & Satomi Okuhara Japan
37  [8] Kristian Vellejus & Lotte Rodenberg Danmark
39  [7] Youngmin Kim & Heejung Lee Sydkorea
40  [6] Jaime Dieguez & Anna Dieguez England
40  [6] Yohei Shoji & Asami Omori Japan
42  [5] Yohei Goto & Tomomi Gamo Japan
42  [5] Lee Hoo Sun & Jung Eun Ji Sydkorea
42  [5] Takayuki Yoshimoto & Kyoko Yoshimoto Japan
45  [4] Kentaro Abe & Mitsue Aoyagi Japan
45  [4] Sangoun Park & Ham Bolm Kina
47  [2] Seiichiro Ohki & Yoshino Saitoh Japan
48  [1] Damien Jacquot & Emilie Bouguin Frankrig

Round 1 (top 51)

49  [10] Peter Ingris & Iliyana USA
49  [10] Kiyoshi Naka & Masumi Yura Japan
52  [8] Takuma Kenta & Tsugumi Ishida Japan
53  [2] Saverio Scarcella & Fabiola Ciminello Italien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}