Results from UK Open 2006 - Amateur Latin 18. januar 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

UK Open 2006
England - Bournemouth 17. januar 2006

Amateur Latin 18. januar 2006

Final

1  Peter Stokkebroe & Kristina Juel Danmark
2  Eugene Katsevman & Maria Manusova USA
3  Evgeni Smagin & Rachael Heron England
4  Maurizio Vescovo & Melinda Torokgyorgy Ungarn
5  Matej Krajcer & Iwona Golczak Slovenien
6  Stefano Di Filippo & Annalisa Di Filippo Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [24] Kevin Clifton & Anna Melnikova-Duknauske England
8  [15] Nino Langella & Nataliya Maidiuk Italien
9  [14] Valentin Chmerkovskiy & Valeriya Kozharinova USA
9  [14] Rachid Malki & Anna Suprun Sverige
11  [10] Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Slovenien
12  [5] Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenien

Quarter-final

13  [25] Alexei Silde & Anna Firstova Rusland
14  [22] Denis Kuznetsov & Maria Tzaptashvili Rusland
15  [20] Przemek Lowicki & Jana Pokrovskaya Polen
15  [20] Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Danmark
17  [14] Krzysztof Hulboj & Janja Lesar Slovenien
18  [12] Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Rusland
19  [11] Vladimir Filippov & Polina Kazatchenko Rusland
20  [10] Stanislav Nikolaev & Kristina Kozlova Rusland
21  [8] Jan Kliment & Laura Stefanie Hafner Schweiz
21  [8] Denis Podolski & Yuliya Kushnirenko Rusland
21  [8] Alex Zampierollo & Yulia Podshivalova Italien
24  [2] Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Tyskland

Round 4 (top 50)

25  [21] Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Tyskland
25  [21] Alexander Ivakhnov & Anastasija Kraitor Litauen
27  [20] Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa Polen
28  [19] Gennady Bondarenko & Natalija Veremeeva Tyskland
29  [18] Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Rusland
30  [17] Neil Jones & Nataliya Kravets England
30  [17] Anton Puzravin & Svetlana Gudyno Rusland
30  [17] Evgeni Ryupin & Olga Yagant Rusland
33  [16] Krzysztof Psciuk & Julia Zavadska Polen
33  [16] Evgeni Stepanov & Irina Bezguzova Rusland
33  [16] Stefano Terrazzino & Ewa Szabatin Tyskland
36  [15] Mikko Kaasalainen & Adrienn Fitori Finland
36  [15] Dmitriy Matveev & Oxana Sidorenko Rusland
38  [14] Gregor Rebula & Lisa Darby England
39  [13] Nikita Bazev & Daria Bakaeva Rusland
39  [13] Arsen Kishishian & Alarna Donovan Australien
39  [13] Lu Ning & Wei Wei Kina
42  [12] Vladimir Fetisov & Farida Galieva Rusland
42  [12] Wladislaw Lalafarjan & Maya Tochelovich Tyskland
44  [11] Ilya Svintsov & Liubov Bondareva Rusland
45  [10] Ojars Bacis & Santa Lodina Letland
45  [10] Michael Miziner & Anastasia Belykh Australien
45  [10] Denis Shepelev & Anna Abakumova Rusland
48  [9] Masaki Seko & Chiaki Seko Japan
49  [8] Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugal
49  [8] Lukasz Czarnecki & Kamila Kajak Polen

Round 3 (top 82)

51  [25] Carlo Valerio Aloia & Simona Caratelli Italien
51  [25] Cristian Bertini & Lucia Bertini Italien
51  [25] Justinas Duknauskas & Karina Eremian Litauen
51  [25] Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Østrig
51  [25] Cedric Meyer & Angelique Meyer Frankrig
56  [24] Stephen Mccann & Asta Sigvaldadottir England
56  [24] Andrei Mosejcuk & Olga Nesterova Tyskland
58  [23] Emanuele Chetta & Federica Lappano Italien
58  [23] Marco Mancini & Giada Filacchione Italien
58  [23] Mirko Sciolan & Nuria Santalucia Australien
61  [22] Igor Drobyazko & Anna Tovbin USA
61  [22] Andrej Rebula & Natalia Barantseva Slovenien
61  [22] Clive Uter & Helga Helgadottir England
61  [22] Evgenij Voznyuk & Katharina Simon Tyskland
65  [21] Artem Okharimenko & Alexandra Nelyubina Rusland
66  [19] Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Rusland
67  [18] Anton Ganopolskyy & Nataliya Magdalinova Tyskland
67  [18] Michele Prioletti & Sonia Stanziani Italien
67  [18] Anton Sboev & Elizaveta Missevich Rusland
67  [18] Marcin Tomaszewski & Loren James England
67  [18] Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Østrig
72  [17] Georgiy Korolyov & Izabela Janachowska Polen
72  [17] Mirco Risi & Olesya Borisova Italien
74  [16] Yassine Bouabdallah & Serena Cavedagna Italien
74  [16] Maxim Kochura & Daria Reznikova Rusland
76  [15] Lenny Gouwerok & Laura Zmajkovicova Nederlandene
76  [15] Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Finland
76  [15] Nathan Meyers & Karina Schembri Australien
76  [15] Joonas Piippola & Katri Mäkinen Finland
76  [15] Michal Stukan & Susanne Miscenko Tyskland
81  [14] Alessio Di Veronica & Ilaria Manganiello Italien
82  [12] Simone Franco & Sara Casini Italien

Round 2 (top 130)

83  [28] Davide Barone & Michela Rossi Italien
83  [28] Andrei Efremov & Alexandra Efremova Rusland
83  [28] Giovanni Leanza & Bryony Fielding England
83  [28] Saverio Loria & Giovanna Bellomo Italien
86  [27] Alessio Gianmatteo & Romina Tumolo Italien
87  [27] Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakiet
87  [27] Ben Hardwick & Emma Slater England
87  [27] Giancarlo Salvati & Ornella Boccafoschi Italien
87  [27] Fabio Scuderi & Alessandra Cugno Italien
91  [26] Simone Papi & Chiara Vernile Italien
91  [26] Marek Swetik & Renata Dohnanska Tjekkiet
93  [25] Joshua Keefe & Annalisa Zoanetti Australien
93  [25] Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
95  [24] Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Rusland
96  [23] Arsen Agamalian & Oksana Vasileva Rusland
96  [23] Maxym Litiyushkin & Kateryna Yovyk Ukraine
96  [23] Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Danmark
96  [23] Fabio Modica & Tinna Hoffmann Danmark
96  [23] Piotr Szelest & Diana Klos Polen
101  [22] Vassili Anokhine & Yuliya Galenko Rusland
101  [22] Stefan Heinrich & Manuela Brychzy Tyskland
103  [21] Jonathan Rodriguez Perez & Lydia Hellmann Tyskland
103  [21] Alessandro Testa & Mena Di Prete Italien
105  [20] Evgeny Evseev & Olga Solod Rusland
105  [20] Fabrizio Paolacci & Nausicaa Cortesi Italien
105  [20] Isaac Rovira & Desiree Martin Spanien
105  [20] Claudio Toscano & Elisa Calvagno Skotland
109  [19] Robert Kochanek & Anna Sevastianova (aka Stepunina) Polen
109  [19] Tuneki Masatani & Takako Yamada Japan
109  [19] Rafal Maserak & Magda Soszynska Polen
112  [18] Nikolai Krasikov & Sasha Iulikova Rusland
113  [17] Stefano Moriondo & Sabrina Manzi Italien
114  [16] Daniele Gozzi & Ilenia Odorico Italien
114  [16] Stefan Green & Zeudi Zanetti England
116  [15] Boris Leokumovich & Nicole Volynets USA
116  [15] Rafael Pierce & Natalia Piecewicz Polen
116  [15] Kirill Trishankov & Inna Tolkacheva Rusland
119  [14] Lukas Hojdan & Zuzana Sykorova Tjekkiet
119  [14] Norbert Mika & Anna Ramiaczek Polen
121  [13] Giuseppe Emiliano Di Sarno & Maria Oliva Italien
121  [13] Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italien
121  [13] Gregoire Lyonnet & Anastasija Gorbacenko Frankrig
121  [13] Mads Vad & Anne Mette Skriver Danmark
121  [13] Redmond Valk & Alexandra Matteman Nederlandene
126  [11] Roberto Paulesu & Romina Deidda Italien
127  [10] Marcin Niewiadomski & Katarzyna Zurawska Polen
127  [10] Lars Alexander Wiulsrud & Elena Bokoreva Norge
129  [8] Patrick Helm & Sharna Burgess Tyskland

Round 1 (top 179)

130  [31] Andrey Mikhailovsky & Irina Muratova Rusland
131  [30] Claudio Carta & Silvia Meloni Italien
131  [30] Vincenzo Ciullo & Anna Maria Limongelli Italien
131  [30] Sergey Matsuk & Maria Leonova Rusland
134  [29] Roland Kouwenberg & Janneke Vermeulen Nederlandene
135  [28] Naoya Igarashi & Asuka Uemura Japan
135  [28] Masayuki Ishihara & Megumi Saito Japan
135  [28] Daniele Muzi & Jessica Intravaia Italien
138  [27] Sergei Belyaev & Salla Kääriäinen Finland
138  [27] Martin Proksch & Olena Khablenko Østrig
138  [27] Alex Wei Wang & Roxie Jin Chen Kina
141  [26] Ruben Monfrooy & Linda Simonis Nederlandene
141  [26] Domenico Simmaco & Elena Coniglio Italien
141  [26] Szabolcs Walcz & Orsolya Lovászi Ungarn
144  [25] Marc Christensen & Tine Dahl Danmark
145  [24] Cristian Dubini & Erika Argentati Italien
145  [24] Alexander Ermachenkov & Nadezhda Menshikova Rusland
147  [23] Gabriele Beltramo & Michela Oliva Italien
147  [23] Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Finland
147  [23] Kim Kyu Hong & Kim Saes Byed Sydkorea
147  [23] Henri Ranta & Kira Salonen Finland
147  [23] Nikolai Smodlev & Anna Smodleva (aka Gushina) Rusland
152  [22] Marco Aloisi & Federica Brugiati Italien
152  [22] Yutaka Kubota & Miyuki Kubota Japan
152  [22] Péter Timer & Veronika Kvitova Tjekkiet
155  [21] Pierre Vallee & Marion Duguest Frankrig
156  [20] Simon Richardson & Melanie Lowe England
157  [18] Cristian Chimenti & Perla Fusi Italien
157  [18] Alain Juvet & Emma Coombs England
157  [18] Igor Lounev & Ekaterina Prokhorova Rusland
160  [17] Simone Corvini & Michela Natali Italien
160  [17] David Outevski & Tamara Pieragostini Italien
162  [16] Song Suk Jin & Hong Yee Seul Sydkorea
162  [16] Antonio Luigi Laforgia & Lucia Annese Italien
162  [16] Alari Liiv & Veronika End (aka Korotnikova) Estland
162  [16] Koji Tsukada & Akemi Muroi Japan
166  [13] Alexis Bergeon & Cindy Diot Frankrig
166  [13] Sergei Milovanov & Aleksandra Rassokhina Rusland
166  [13] She Le Ping & Zhang Meng Kina
169  [11] David Meighan & Elizabeth Elves Skotland
170  [10] Kabelo Khunou & Amanda Kaddu (aka Leftly) England
170  [10] Pavel Vikatto & Olga Khrystenko Ukraine
170  [10] Andras Zsak & Lisa Luck England
173  [7] Choi Byoung Uk & Choi Hyo Jung Sydkorea
173  [7] Zsolt Perlaki & Violetta Nemeth Ungarn
173  [7] Evgeniy Podborskiy & Maria Naumchenko Rusland
173  [7] Simeon Stoynov & Kora Stoynova (aka Uczekaj) USA
177  [5] Joel Chapman & Sarah Dickinson England
178  [3] Sander Schols & Marie-Louise van der Hoef Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}