Results from UK Open 2001 - Open Ballroom Pro 23. januar 2001
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

UK Open 2001
England - Bournemouth 27. januar 2001

Open Ballroom Pro 23. januar 2001

Final

1  Augusto Schiavo & Caterina Arzenton Italien
2  Luca Baricchi & Loraine Baricchi (aka Barry) England
3  Christopher Hawkins & Hazel Newberry England
4  Timothy Howson & Joanne Bolton England
5  Massimo Giorgianni & Alessia Giorgianni (aka Manfredini) Italien
6  Fabio Selmi & Simona Fancello Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

  Davide Cacciari & Olga Garshina Rusland
  Scott Draper & Morena Colagreco England
  Koji Hiyama & Kumiko Hiyama Japan
  William Pino & Alessandra Bucciarelli Italien
  Alan Shingler & Donna Shingler (aka Reeve) England
  Jonathan Wilkins & Katusha Demidova USA

Quarter-final

  Hiro Amano & Kyoko Amano Japan
  Federico Filipone & Lyn Marriner England
  Sam Kaiho & Mari Kaiho Japan
  Heiko Kleibrink & Giselle Keppel Tyskland
  Giuliano Nironi & Simonetta Vecchi Italien
  Susumu Onda & Mariko Onda Japan
  Stefan Ossenkop & Pia David Tyskland
  Mirco Selli & Marica Selli Italien
  Igor Suvorov & Irina Suvorov USA
  Matis Toome & Helen Klandorf Estland

Round 2 (top 44)

  Luca Bognani & Anita Bognani (aka Imbertini) Italien
  Fabio Bosco & Marina Ferrari Belgien
  Christian Corsi & Simonetta Ambrosini Italien
  Daniele Delpriori & Dalila Szczepanski Irland
  Stefano Fanasca & Michela Battisti Italien
  Hiro Furuya & Emi Furuya Japan
  Gianfranco Galeone & Loredana Manigrasso Italien
  Roberto Giuliato & Serena Picco Italien
  Kenn Van Hauen & Malene Van Hauen Danmark
  Mickey Higuchi & Yoko Haseba Japan
  Shozo Ishihara & Toko Shibuya Japan
  Igor Litvinov & Julia Ivleva USA
  Hide Miyajima & Sumi Shimizu Japan
  Daniel Sarti & Margit Sarti Tyskland
  Takeshi Sasaya & Kumi Sasaya Japan
  Tomoki Shiraishi & Kaori Shiraishi Japan
  Erminio Stefano & Luana Conte Italien
  Takuhide Takeda & Mayumi Takeda Japan
  Luca Tonello & Ekaterina Baroulina Rusland
  Krzysztof Tretowski & Dorota Tretowska Polen
  Shintaro Yanagibashi & Kumiko Asami Japan
  Manfred Zehender & Michaela Heintzinger Østrig

Round 1 (top 72)

  Michele Bacci & Denise Mayes England
  Nicola Bini & Laura Lunetta Italien
  Michael Burton & Martina Wuttig Australien
  Giovanni Chiapperini & Giannita Bigazzi Italien
  Ilia Danilov & Tatiana Rybalko Rusland
  Oleg Fadioukhine & Irina Averboukh Rusland
  Francois Fouchet & Delphine Fouchet (aka Wannesson) Frankrig
  Antonio Gioncada & Roberta Zone Italien
  Naoki Iezumi & Tomomi Iezumi Japan
  Fred Jorgens & Ina Voelkel Tyskland
  Kozo Kodama & Masako Kodama Japan
  Robert Kubis & Izabella Jaworska USA
  Rauno Leino & Merja Ylönen Finland
  Gianmichele Mariani & Paola Mariani Italien
  Daniele Missiroli & Sabrina Manuzi Italien
  Mike Otake & Kim Yotusmoto Japan
  Igor Pilipenchuk & Polina Pilipenchuk USA
  Anthony Price & Zoey Price England
  Tokashi Sato & Maki Sato Japan
  Ivan Schiavo & Ornella Schiavo Italien
  Slava Sergiev & Katia Sergiev USA
  Manfred Stiglitz & Anastassia Stiglitz (aka Makarova) Østrig
  Eddie Stutts & Viktoria Belova USA
  Manabu Sugai & Michie Takahashi Japan
  Carmine Tamburro & Roberta Mantovan Italien
  Igor Ugai & Tatiana Ugai Rusland
  Allen Wen & Anne Sun Kina
  Markus Zimmermann & Anke Poppinga Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}