Results from Tropicana Cup 2011 - IDSF International Open Latin 16. april 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2011
Polen - Mikolajki 14. april 2011

IDSF International Open Latin 16. april 2011

Final

1  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Rusland
2  Marius-Andrei Balan & Nina Bezzubova Tyskland
3  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
4  Guillem Pascual & Rosa Carné Spanien
5  Nikita Bazev & Marta Arndt Tyskland
6  Jevgenijs Suvorovs & Tina Bazokina Letland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [22] Andrzej Suchocki & Natalia Piecewicz Polen
8  [13] Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
9  [11] Konstanty Kolesinski & Agata Koziol Polen
10  [10] Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Rusland
10  [10] Pavel Zvychaynyy & Sarah Sophie Ritz Tyskland
12  [7] Michal Stukan & Susanne Miscenko Polen

Quarter-final

13  [25] Sebastian Mroz & Joanna Szumkowska Polen
14  [22] Timur Yusupov & Sofya Kharina Rusland
15  [20] Oleksandr Kravchuk & Olesya Getsko Ukraine
16  [17] Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Rusland
16  [17] Evgeniy Oreshnikov & Darya Kasparova Rusland
18  [16] Anton Skuratov & Alona Uehlin Tyskland
19  [13] Georgiy Trifonov & Bella Bakarova Rusland
20  [10] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
21  [8] Piotr Kordaszewski & Magdalena Kordaszewska (aka Maj) Polen
21  [8] Robert Muller & Justyna Luczak Polen
21  [8] Evgeny Vinokurov & Christina Luft Tyskland
24  [6] Marcin Zaprawa & Anna Piaseczna Polen

Round 2 (top 48)

25  [27] Kamil Gwara & Ewa Malik Polen
25  [27] Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Rusland
27  [25] Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Tyskland
27  [25] Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
29  [24] Nikolay Andruschenko & Darya Seyko Rusland
30  [22] Maxim Stepanov & Viktoriya Konstantinova Tyskland
31  [21] Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Belarus
32  [15] Kristaps Kalva & Lesia Bogachova Letland
32  [15] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Belarus
34  [13] Edgaras Baltaragis & Indre Kucinskaite Litauen
34  [13] Liudas Tamulaitis & Mona Vinkleryte Litauen
36  [12] Sergiy Bezprozvannyy & Olga Dedushkevich Ukraine
36  [12] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Letland
38  [6] Dawid Fiszer & Katarzyna Rawska Polen
39  [5] Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
39  [5] Daniil Sukhanov & Ekaterina Vasilenko Rusland
41  [4] Andrey Trubaenko & Olga Chivozertseva Rusland
42  [3] Ilya Matyukhin & Anna Afanasyeva Rusland
42  [3] Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Letland
44  [2] Harry Bober & Romy Kuhlmann Tyskland
44  [2] Deividas Uzkurys & Zivile Vasiliauskaite Litauen
46  [1] Damian Kohyt & Joanna Serafin (aka Wisniewska) Polen
46  [1] Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Rusland
48  Vytautas Vizbaras & Gintare Malinauskaite Litauen

Round 1 (top 64)

49  [20] Wojciech Sar & Anna Ponomar Polen
49  [20] Pavel Savchenko & Tatyana Shirokikh Rusland
51  [19] Artem Gaevskiy & Olga Abrazhevich Belarus
52  [18] Povilas Lasas & Egle Kaledaite Letland
52  [18] Robert Poklitar & Valentina Vilchak Ukraine
52  [18] Giuseppe Pio Scerra & Liana Mkrtchjan Tyskland
55  [15] Evaldas Racys & Julija Baneviciute Litauen
56  [11] Lukas Alisauskas & Emilija Martisiute Litauen
57  [9] Aleksejus Janovskis & Karina Kazakova Litauen
58  [8] Volodimir Dub & Khristina Stankevich Ukraine
58  [8] Adam Popowski & Paulina Karpinska Polen
60  [7] Sergiy Martyanov & Hristina Steh Ukraine
61  [6] Dmitry Moysievich & Ekaterina Mamaeva Rusland
62  [5] Tautvydas Baranauskas & Neringa Vysniauskaite Litauen
63  [2] Arturas Kalniunas & Goda Puisyte Litauen
64  [1] Igor Sivov & Elena Sobol Belarus
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}