Results from Tropicana Cup 2008 - Youth Under21 Latin 12. april 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Polen - Mikolajki 10. april 2008

Youth Under21 Latin 12. april 2008

Final

1  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Rusland
2  Vitaliy Proskurin & Natia Kuprava Ukraine
3  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
4  Rihards Eglitis & Elza Pole Letland
5  Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
6  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Oleksiy Puzanov & Iryna Grebennyk Ukraine
7  Andriy Pyatakha & Svitlana Kostenko Ukraine
9  Rafal Janecki & Anna Piaseczna Polen
10  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estland
10  Alexandr Krasnenkov & Alina Zaychenko Rusland
10  Kyrylo Radostev & Katerina Kushnareva Ukraine

Quarter-final

13  Jan Teslia & Kamila Schmidt Polen
13  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
15  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Letland
16  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
17  Pawel Milcarz & Agnieszka Kaczorowska Polen
18  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estland
19  Anatoly Novoselov & Alina Merenkova Rusland
19  Simone Vertuccio & Anastasiya Kuzmina Italien
21  Denis Buga & Anna Martynenko Rusland
21  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Letland
23  Evgen Grytsak & Yuliya Gakhova Ukraine
24  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen

Round 2 (top 48)

25  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Rusland
26  Konstanty Kolesinski & Pola Anforowicz Polen
26  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
28  Maksim Kapitanchuk & Tetyana Borovik Ukraine
28  Maksym Ryzhykov & Anna Ponomar Ukraine
30  Dmitriy Bredikhin & Sofya Kharina Rusland
30  Konstantyn Gladkyy & Aleksandra Rusakova Ukraine
32  Szymon Gierzok & Joanna Wojcik Polen
32  Vitaliy Pidchenko & Kateryna Parfenova Ukraine
34  Vladyslav Babenko & Alexandra Dáné Ungarn
34  Pavlo Bernyk & Yana Karselyan Ukraine
34  Evgen Kornievskyy & Elizaveta Parshyna Ukraine
37  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Letland
37  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Rusland
39  Sergey Tril & Kateryna Levchenko Ukraine
40  Denis Migunov & Katja Lapitseva Estland
40  Andriy Reva & Galyna Pyekha Ukraine
42  Mikhail Belonozhko & Nastia Krivosheeva Rusland
43  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Rusland
44  Dmitriy Ageev & Nadezhda Chvileva Rusland
44  Deniss Artemjevs & Zanna Bosova Letland
44  Sergey Kiselev & Ekaterina Popova Belarus
47  Paul Reinolt & Madli Pappa Estland
48  Artem Stolyarenko & Tonya Rudyaga Ukraine

Round 1 (top 67)

49  Wojciech Kowalski & Malgorzata Borsuk Polen
49  Andrey Semakin & Yana Demenok Rusland
51  Maciej Talarek & Paulina Czech Polen
52  Edgaras Brazas & Laurita Stasiunaite Litauen
52  Aleksandrs Kovriga & Jekaterina Hlopova Letland
54  Gennadiy Shevchuk & Iulia Zhuk Ukraine
55  Lev Ermakov & Sofia Burshtein Rusland
56  Oleksandr Bogodayko & Valeriya Korzh Ukraine
57  Andris Grapens & Lelde Strazdina Letland
58  Viktor Besaraba & Khrystyna Cherkez Ukraine
58  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Rusland
60  Taras Ipatov & Arina Rozhkova Ukraine
61  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Rusland
61  Aleksey Sidorov & Irina Belyaeva Rusland
63  Dmytro Smoljannikov & Elina Vorobey Ukraine
64  Roman Klochko & Anna Manzina Ukraine
65  Yaroslav Belazan & Sofi Belazan Rusland
65  Dmytro Sokolov & Olena Synyakova Ukraine
67  Alexander Gurdisov & Dariya Merzlyakova Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}